1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Debljina

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Ayllwyn, 18. Rujan 2007..

1. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Sinoć je moja mama vodila ozbiljan razgovor sa mojim bratom.
    On ima 6 godina i 32 kile...ja kad sam ušla u prvi razred imala sam 21 kilu...
    i on samo želi jesti i jesti i jesti...
    pa ovaj sam topic otvorila jer je moj dragi brat napravi jutros takvo sranje kad sam mu dala fetu kruha s nutellom i malo mlijeka (meni je to dovoljno, njemu je bilo premalo!!!!!) pa sam mu zaljepila šamar i rekla sam mu da više neće ništa jesti kad je samnom...

Da, okrutna sam, ali ne može biti tako mali s toliko puno kila...kako da tog tvrdoglavog klinca natjeram da normalno jede, ne da se prezderava???
    zanima me vaše mišljenje općeito o problemu debljine kod djece i odraslih...

2. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

dobio sam 8 kila preko ljeta :(
    sad sam na 91

3. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Nemoj biti tako okrutna prema njemu, nabiti ćeš mu neki eating disorder.
    Obično takva djeca izgube višak kila kad uđu u pubertet.

4. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

ali :devil: :wtf: ja imam 170 cm i 58...on je visok metar i chevap i ima 32!!! :omg:

5. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Puštate li to dijete van ili samo sjedi pred telkom?

6. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

ma ide vani, kuzis, samo kaj jede stalno...ono recimo ručamo i sve i sad stara dođe malo kasnije s posla i ide i ona jesti i evo ti njega (10 min nakon ručka) sa spikom i ja bi...

7. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Možda dijete samo ima ubrzan metabolizam pa je stvarno stalno gladan. Poznajem jednog takvog lika. Odvedite ga kod doktora.

8. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

da ima ubrzan metabolizam, bio bi mršav, zar ne?? :devil:

9. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ne mora baš biti, ovaj lik je malo puniji, nije debel, ali bi mogao postati. Nakon x pretraga njemu su rekli da ima ubrzan metabolizam i da je zato stalno gladan. Ali stvar sa debljinom se može riješiti ako ga hranite zdravo, s kuhanim, s povrćem, voćem etc...

10. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Treba uvesti strog raspored obroka. Da se zna točno u koliko sati koji obrok bez iznimaka.

11. Elvenstar

Elvenstar missing

Slažem se s Elar, može jesti češće ali nešto lagano i zdravo. Nek jede puno voća i povrća. Možda bi se bilo dobro posavjetovati sa nekim nutricionistom, pošto je on ipak dijete u razvoju, on će znati točno što i kako treba.

12. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

/cap.

moguće riješenje- neka mama kuha zdravu hranu. to mu vjerojatno neće biti toliko fino, pa će prestati pretjerivati, a i naučit će da se jede da bi se živjelo, a ne živi da bi se jelo. i svakako probajte otkriti koji sport ga zanima, više fizičke aktivnosti može donijeti samo dobro. :devil:

13. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

14. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Da, kad je jedan član obitelji na''dijeti'' (bolji termin mi je zdrava hrana) svi ostali članovi se trebaju solidarizirati s njime, nema smisla da npr. moj braco jede povrće i rižu, dok ja tamanim čokoladu, čips i tako to. Znam o čem pričam jer i ja imam jednog malog doma koji voli puno papati, a seka mu je tek nedavno prešla 50 kila (napokon :omg:)
    On ide sedmi razred i ima 10ak kila manje od mene, pa sad.. ne znam jel to baš uobičajeno :devil:
    Ali sve u svemu, ima škembicu, i stvarno zna pretjerivati s jelom, pogotovo navečer, tak da smo sad rekli da nema jela poslije 7 (jedino kakao dolazi u obzir :wtf: )

15. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

nikad mi nije bilo jasno kako dijete od 3,4 godine moze biti jaaaaako debelo... ovo nema veze s tvojim bratom vec s djecom opcenito.... kako majke dopuste da im dijete od samo par godina ima vise kila od njih samih i onda se pitaju zasto dijete nije zdravo... grrrr.. bas se uzasavam takvih primjeraka...

ja sam oduvijek bila mrsavi stvor i neznam hoce li se to ikada promijeniti.. no ne smeta mi osobito... a za svoje dijete nadam se d cu uvijek uspjet izbalansirat prehranu izmedju zdravog i finog... huh... to je tesko ako se mene pita :devil:

16. Anria

Anria Aktivan Član

ali :think: :belj: ja imam 170 cm i 58...on je visok metar i chevap i ima 32!!! :belj:

:lol:

168cm, 69 kg
    Nije stvar kilaže, jer se na meni moji kilogrami ne vide upće, jer sam mišićaa i imam jake kosti (doktor potvrdio :cool:)
    Nemojte biti okrutni prema njemu, ako se ne hrani zdravo, i ako je uistinu predebeo, onda će doktor to primijetiti.
    Ako mu budte branili hranu, samo će je još više htjeti.

Također, neko vrijeme sam imala na ovu visinu samo 59kg i izgledala sam kao kostur. To je bilo zato jer sam se prokleto izgladnjivala, a komentari rugi da izgledam odlično su me samo podržavali i htjel sam svima dokazati kako sam snažna zbog tog. Spalila sam sve slike iz tog razdoblja jer ne mogu gledati kako su mi pristajale jeans hlače - sve šuplje.
    Danas sam se pomirila da ću imati figuru bucke koliko god malo jela (a uistinu jedem malo, i zdravo) i da mi nijedna dijeta ovog svijeta nee pomoći.
    Jedino što mi je smanjivalo obujam kažem obujam, jer je težina rasla, ili čak ostajala ista) je bio sport. Naizgled bi smršavila, a kilaža bi porasla.
    Sad lijepo trčim kao profesionalka, plivam kao Vito Padovan i trpim svog doktora za štitnjaču koji mi uviek kažem da imam višak kila.
    Jednom sam ga pitala da označi mjesta na kojim moram smršaviti, čovjek nije znao što označiti. Krenuo je da će reći ''trbuh'' ali je onda primijetio da mi se vide rebra i zašutio.
    Ne mogu imati manje od 65kg i to je to. Bolje ni ne pokušavati :ninja:

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Gle. Debel je ako izgleda debelo. Ako ne izgleda, nije.

Danas sam se pomirila da ću imati figuru bucke koliko god malo jela (a uistinu jedem malo, i zdravo) i da mi nijedna dijeta ovog svijeta nee pomoći.
    Erm, onaj jedan kratki put sto sam te vidio prije tuluma nisi ni najmanje bucmasto izgledala :cool:

18. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ne bucmasto, samo sisato...

170 cm, 67 kg - nisam kompetentan da govorim o debljino pošto sam zadnjih xyz godina prove stagnirajući na 65 kila i štagod da sam radio nisam mogao dobit na kilaži. tek nedavno sam se uspio popest na 67, al pitanje je kolko će to trajat... :cool:

19. Eniyel

Eniyel Vampiruša

ma, samo neka vise povrca i voca jede (vlaknasta hrana) i neka se pocne baviti nekakvim sportom, vazno je da se krece a ne da doma sjedi i nista ne radi :cool:

20. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

190.... 85... 190cm, i 85kg, i još mi je doktor jednom rekao da bi mogao nabaciti koje kilo.. pokušao sam ali moje metabolizam uništi sve što dotakne...

On ide sedmi razred i ima 10ak kila manje od mene, pa sad.. ne znam jel to baš uobičajeno :belj:
    Ali sve u svemu, ima škembicu, i stvarno zna pretjerivati s jelom, pogotovo navečer, tak da smo sad rekli da nema jela poslije 7 (jedino kakao dolazi u obzir :cool: )

ovo je jedna od večih gluposti koje sma čuo u zadnje vrijeme, a što je najgore slušam je podijetama i sličnim sranjima... oćeš jest zdravo, onda nemoj postiti od 7 pa do doručka, to bi trebalo biti sasvim suprotno od zdrave prehrane (rekcije: omg, opet HIM) ali probvaj pročitati, i svi koji bi tupili o debljini i metabolizmu, Život u ZONI-Dr. Barry Sears, naći će te sve, razlog debljanja, spriječavanje istoga, kalorije i vrsta hrane s obzirom na strukturu, građu, tijela, može to riješiti i tvoje tamanjenje čokolade, i večere, ali ne jesti iza 7, omgwtflool....... omg....

nikad mi nije bilo jasno kako dijete od 3,4 godine moze biti jaaaaako debelo... ovo nema veze s tvojim bratom vec s djecom opcenito.... kako majke dopuste da im dijete od samo par godina ima vise kila od njih samih i onda se pitaju zasto dijete nije zdravo... grrrr.. bas se uzasavam takvih primjeraka...

ya, imam mlađu sestricu, i imali smo ručak danas u 14:00, u 15:11 min ona je posegnula u frižider p nutelu... jesam se izderao na nju, koji će joj kkkk nutela a ručak je bio prije 1h??? Današnji klinci se hrane nezdravo, malo nam možda to čudno zvuči, jer kako se mi nismo mogli isto tako nezdravo hraniti, to neznam... možda smo drukčiji ko generacija, a možda jednostavno nismo imali nutellu svaki put kada bi otvrili frižider, znam samo da je bilo drukčije nego danas... a isto tako, i manje se kreću, isto iz osobnog iskustva znam da sam svaki dan dok sam bio klinac visi na igralište s cijelom generacijom 25+ ljudi, a danas, dijece ni na tir od puške, imaju doma svoj PC, PS, i ručak kada im se prohtije, kada ih uhvati nervoza jer su pali jedan LV, i tamane hranu i sjede.....

Gle. Debel je ako izgleda debelo. Ako ne izgleda, nije.
    Erm, onaj jedan kratki put sto sam te vidio prije tuluma nisi ni najmanje bucmasto izgledala :belj:

neće se na svakom čovjeku kilaža vidjeti isto, ali ako te potegne šamarom kada je snervaš (u zadnje vrijeme šaka :lol: ) onda osjetiš svu njenu masu.....

Podijelite ovu stranicu