1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

David Icke

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Ylda, 6. Listopad 2007..

1. Ylda

Ylda Novi Član

Ok, ukratko, da li se meni cin, ili se njegovi tomovi vec prodaju u Hrvatskoj?

Ja sam relativno slabo upoznata, pa me zanima da li itko vise od mene zna o cemu se radi. Naime, covjek je jednom gostovao u emisiji kod Misaka, a inace su njegova razmisljanja jako popularna u Engleskoj, itd. Evo osnovnih crtica u njegovim tumacenjima svijeta koje prenosim s Wikipedije: (molim da mi prosirite saznanja ili prokomentirate)

David Icke vjeruje da citavim svijetom vlada globalna elita, zvana Illuminati, gusterska rasa, poznata kao Babilonosko bratstvo. Cilj ove bratilje je vladanje svijetom kroz hijerarhijske strukture citavog sustava (bankarstvo, biznis, vojska, mediji religija, itd.) putem tzv. piramide manipulacije. Medju "gusterima" se nalaze George Bush, Tony Blair..itd. Gusteri, koji su vanzemaljska rasa vec stoljecima vladaju svijetom "hraneci" se urotama, stvarajuci cvrstu mrezu krvnim nasljedstvom.

Sad mi je predugo pisati sve sto sam nasla na wikipediji o tome, ali bas me zanima vase misljenje. Mislite da je u pitanju sarlatanstvo, ili nesto vise?

2. Sin

Sin Paladin of Eydis

Pa tvrdi se da je plava krv doslovno plava krv... tako da su npr. kraljica i royal family svi gusteri... tj. da su prije postojale dvije rase... koje su se mijesale... i ispada da su svinje neki nusprodukt toga (zato su nam toliko slicne)... te da se ti gusteri mogu transformirati u ljude... takodjer se vjeruje da je Diana zbog tog naj♥♥ala... eto to je vise manje sve sto sam cuo o tome...

3. Ylda

Ylda Novi Član

Očiti je riječ o LARP-u

Zapravo čini mi se da se time i bavi

da, mogao bi biti LARP, a mogla bi biti i shizofrenija :cool: nisam sigurna

takodjer se vjeruje da je Diana zbog tog naj♥♥ala...

kako? kako?

4. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

te da se ti gusteri mogu transformirati u ljude...

mislim da nije rijec o doslovnom transformiranju a la transformers, vec o nekim 'ravnima egzistencije' koji funkcioniraju na razlciitm frekvencijama. gusteri funkcioniraju na drugim frekevencijama, ali imaju tehnologiju (ili vjestinu) da se u nasem okruzenju prikazuju kao ljudi. netko tko ima moci da gleda na drugim razinama (poput Ickea) moze jasno vidjeti kako se ispod nalicja bitanske kraljevske familije nalaze gusteri ! :cool: mislim da nije predaleko shvacati ovo kao nekakav koncept nevidiljivog cloak-a, koji radi na principu neke nama nedokucive tehnologije.

takodjer se vjeruje da je Diana zbog tog naj♥♥ala...

da, nekidan je bila obljetnica (10 godina cini mi se), bas sam o tome razmisljao kako su je gusteri krknuli jer se, verojatno, 'parila' s pripadnikom nize rase, čovjekom Dodi al Fayedom... kao navodno je bila trudna, ali pazi slucajnosti, u parizu su je balzamirali i izvadili sve unutarnje organe... very convinient ha?

5. Ylda

Ylda Novi Član

mislim da nije rijec o doslovnom transformiranju a la transformers, vec o nekim 'ravnima egzistencije' koji funkcioniraju na razlciitm frekvencijama. gusteri funkcioniraju na drugim frekevencijama, ali imaju tehnologiju (ili vjestinu) da se u nasem okruzenju prikazuju kao ljudi. netko tko ima moci da gleda na drugim razinama (poput Ickea) moze jasno vidjeti kako se ispod nalicja bitanske kraljevske familije nalaze gusteri !

hmmm, cini mi se da je Icke onomad kod Misaka sve to objasnjavao kvantnim poljima i emanacijama koje su nama ljudima nevidiljive ili necujne. Sad kad pogledas na wikipediju stvarno je sokovito ko je sve na njegovom popisu gustera :cool:

6. Nea

Nea curica

Koliko sam ja pokupila s neta,.. Ickea su kada je tek počeo pričati smatrali budalom/luđakom i svi su mu se smijali i tako.. no on je vrlo dobro činjenično objašnjavao zašto su se neke stvri dogodile kako su se dogoile, te što će se događati zbog nekih stvari.. ljudi su mu se prestali smijati, ali su još uvijek podijeljeni u 2 skupine, one koji ga smatraju luđakom i one koji ga shvaćaju ozbiljno...zapravo stvari koje on objašnjava su vrlo logične i nema ništa neobično u njima samo što on sve to dobro povezuje...

Evo nešto o njegovoj knjizi:

David Icke: Najveća tajna

Ako ste se ikada zapitali - Što ako je slika svijeta koju nam nameću mediji i školstvo lažna? - U ovoj knjizi biste mogli pronaći potvrdu da su Vaše najcrnje slutnje istinite.

Nalazimo se na vrhuncu nevjerojatne globalne promjene. Na raskrižju smo na kojem moramo donijeti odluke čiji će se utjeca na život na Zemlji protezati daleko u takozvanu budućnost. Možemo li srušiti vrata svojih mentalnih i emocionalnih zatvora koji su ograničavali čovječanstvo tisućama godina, ili ćemo dopustiti provoditeljima tog nadzora da dovrše svoj plan mentalnog, emocionalnog, duhovnog i fizičkog utamničenja svakog muškarca, žene i djeteta na ovom planetu, i stvaranje svijeta sa središnjom svjetskom vladom, vojskom, bankom i valutom te stanovništvom s ugrađenim mikročipovima. Znam, zvuči nevjerojatno. Međutim , da čovječanstvo skrene pogled s najnovije "sapunice" ili zabavne emisije na dovoljno dugo vremena da uključi vlastiti mozak, uvidjelo bi se da ti događaji ne samo da će se dogoditi - nego da se već događaju.

Ovako počinje NAJVEĆA TAJNA Davida Ickea, knjiga koja kroz mnoštvo dokumentiranih informacija pokazuje kako uvijek ista šačica ljudi iz sjene već tisućama godina vlada svijetom.
    NAJVEĆA TAJNA nam otkriva kako iste, međusobno povezane, krvne linije kontroliraju naš planet tisućama godina. Oni su stvorili sve veće religije i suzbijali duhovna i ezoterijska znanja koja čovječanstvo mogu osloboditi njihovog metnalnog i emocionalnog zatvora.
    Ove krvne linije Icke naziva Babilonsko Bratstvo, globalno tajno društvo zvano još i Illuminati. Tko su ta bića i što namjeravaju napraviti sa čovječanstvom otkrijte u knjizi NAJVEĆA TAJNA-

RAZGOVOR S NJIM

http://www.pcpages.com/bogomils/AH/PDF/Int..._David_Icke.pdf

http://www.galaksija.com/david%20icke%20int.htm

Knjigu The Biggest Secret možete daunlodirati ovdje:

http://www.val.hr/znanje.html

I za kraj slička :cool:

Nastavimo razgovor :cool:

7. Ylda

Ylda Novi Član

Super Xypo :cool:

nisam vidjela gdje tocno mogu skinut knjigu, ali sam odmah procitala intervjue, da vidim o cemu se radi. Nadam se da na forumu ima kakvih fizicara koji mogu objasnit nekoliko stvari:

- icke prica o tome kako gusteroliki koji dolaze iz 4. astralne dimenzije prakticki navlace ljudska oblicja, a u proslosti su kopulirali s ljudima kako bi stvorili citavu rod svjetskih vodja. Jedna od stvari koja me cudi je da Icke kaze kako nasa planeta titra na sve jacoj frekvi, te kako ce uskoro svi ti gusteri moci postati vidljivi vecini ljudi prostim okom, kao 4 dimenzija postat ce dostupna nasim osjetilima. Ja nemam pojma o tome, anyone?

- e da i kako prica o tome da su fenicani postali britanci, a kasnije se prosirili citavom Europom da bi postali "bijeli narodi Europe". Posebno se okomljava na izvjesnog William of Orange-a koji je navodno, kako ih Icke zove, cistokrvni gmaz, a koji je izravnom krvnom vezom povezan sa svim plemickim obiteljima Europe...zanimljivo.

Da, da treba tu knjigu procitat, ako zbog niceg drugog onda zbog zanimljivosti, a taj Icke se cini kao karizmatican covjek (sto ga naravno ne spasava od ludila).

Evo jos i jedan citat iz intervjua:
    Jedna od stvari koju treba naglasiti je da zapravo ne živimo u svijetu. Živimo na određenoj frekvenciji. Na frekvenciji koja je dostupna našim fizičkim osjetilima, a njima je dostupno jako malo.

8. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Koja je motivacija tim gušterima da "ovladaju" svijetom? Nije valjda jer im je dosadno?

I zašto su pobogu izmislili nogomet?! (ovo ozbiljno pitam jer nogomet spada u kategoriju "kruha i igara")

9. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Problem sa tom teorijom je da u korijenu polazi od pretpostavke da smo mi kondicionirani na masovnoj razini, da nam usadjuju mikrocipove i da nismo sposobni misliti vlastitom glavom. Tako oni koji mu vjeruju misle da oni znaju istinu i da su oni probudjeni iz tog matriksa, a svi kojim misle suprotno su jednostavno zrtve tih manipulacija i "jasno da vam se to cini tako glupo i besmisleno kad su vam isprali mozak. ali mi, mi znamo pravo stanje stvari."
    Tako da bilo kakva argumentacija sa pobornicima Ickea vodu u slijepu ulicu.
    Mene zanima odakle jednom igracu nogometa informacije o tim reptilima, iz kojih izvora je on dosao do tih zakljucaka? Da li je uzeo godinu dana kao hobi da spoji sve svjetske teorije zavjere u jednu novu koja ih objedinjuje?

Gle, Istina je zapravo da postoji zlocesti rozi jednorog iz 6. mentalne dimenzije koji prebiva na Neptunu i kontrolira ljude jer se hrani nad njihovim negativnim emocijama. Zato mu je stalo da ljudi stalno ratuju i zive u bijedi u cemu mu pomazu nevidljivi patuljci koji se krecu medju nama. E sad, vi nitko ne znate nista o tome jer je to meni u snu objavila zlatna vila koja je tu da nam pomogne da spasimo covjecanstvo i rekla da je moja misija da to prenesem vama! Tko mi ne vjeruje ocito je da je totalna hladetina i pod kontrolom zlog jednoroga i njegovih patuljaka!

E sad umjesto pojmova rozi jednorog, 6.mentalna dimenzija, neptun, patuljci, zlatna vila i hladetina ubacite pojmove reptili, 4. astralna dimenzija, draco konstelacija, iluminati, plejadjani, organski portal i dobili ste Ickea.

Tko je faca neka ospori moju teoriju o zlom rozom jednorogu!

@Vanaleto: Prema Ickeu reptili su bica iz dimenzije viseg titraja od nase trece, koju naziva astralnom. Za tu dimenziju je karakteristicno da bica nemaju konstantan oblik nego ga mogu mijenjati po volji, jer su nadisli 3. materijalnu dimenziju. Na astralnoj razini se skupljaju ljudske emocije i ta bica se hrane na tim emocijama kao mi sa biljkama i zivotinjama. Oni nisu nesto previse inteligentni ali zahvaljujuci ostalim vanzemaljcima ciju tehnologiju su ukrali mogu nas kontrolirati. Ljudi takodjer imaju astralno tijelo kojim mogu egzistirati na astralu ali ga vecina ne moze koristiti jer nas reptili masovno kondicioniraju da se sve vise udaljavamo od nase prave prirode. Oni koji su ovo spoznali i posvetili svoj zivot duhovnom razvoju i samounaprijednjenju su "probudjeni" a oni koji ovoga nisu svjesni su spavaci. Ima tu jos toga ali you got my point: nesto kao klasican matrix scenarij...

10. Ylda

Ylda Novi Član

Mene zanima odakle jednom igracu nogometa informacije o tim reptilima, iz kojih izvora je on dosao do tih zakljucaka? Da li je uzeo godinu dana kao hobi da spoji sve svjetske teorije zavjere u jednu novu koja ih objedinjuje

ja u ovome vidim najmanje problema. Bilo pekar, lekar, apotekar il nogometas svi mogu jednako ili razvit shizofreniju ili nekim "stroke of genius" razvit spoznaje raznih vrsta.

Sta se tice tipicne matrice teorije urote pomjesane s new age metodoloskim pristupom i tu mi je sve jasno. Mislim da ovaj topic nije nuzno mjesto pobijanja ove teorije, jer ona objektivno ne drzi vodu i lako je rusiti. Zanimljiviji mi je pristup u kojem bismo je nekako pokusali afirmirati. :think:

11. Kron

Kron Novi Član

Icke :laugh: legenda.

Nasmijava svijet od 1990.
    Bas me zanima kako se njegove teorije mogu pokusati afirmirati. Ono, da je to ikako moguce pa valjda bi on to sam vec napravio i ljudi bi mu se manje smijali.

Teza o kontroliranju cijelog svijeta od strane malih grupica nije glupa, ali kada se ubace gusteri iz druge dimenzije...

12. Ylda

Ylda Novi Član

Ne znam ljudi,

cini mi se kao da je dosta vas nastupilo s nekim posve inkvizicijskim stavom samo ponavljajuci sve sto mozemo negdje procitati ili zdravorazumski zakljuciti, postavljajuci se s distancom koja proizlazi iz polozaja racionalnosti i skepse. Mislim da nitko ovdje nije sljedbenik Ickea, vec da se samo pokusalo na neki nacin objasniti najupecatljivije fenomene i obrasce iz njegovih vjerovanja. Iz moje je pozicije ista vrst rasprave pozeljna o bilo kojoj pojavnosti svijeta u kojem zivimo. Postavljanjem pitanja "zasto bismo to radili" cini se, a ispravite me ako grijesim, da gusite samo pocelo znanstvenog razmatranja svijeta kojem je imperativ da istrazuje.

Pokusati poduprijeti Ickeovu teoriju ne treba iz razloga da znanstveno verificiramo to da je netko zli guster, a drugi izmanipuliran i nesretan covjek ili da svijet funkcionira na jedan il drugi nacin. Jos manje je svrha ispitivanja da u to povjerujemo, pa da se danas sutra organiziramo u humanu bojnu VS gusteri. Glavna svrha je pak da se obrazujemo, prosirimo vidike i upoznamo se s vjerovanjima ostalih ljudi bez da od njih zaziremo. Ako neki misle da to ne treba ciniti zao mi je, ali nitko ih ne sili na to.

13. 1na zanimljivost.

Čuli ste vjerujem za Giuseppea Verdija, talijanskog skladatelja opera? Taj je čovo živio u posljednjim danima razjedinjene Italije, tj. za njegovog su se života digli Garibaldi i ekipa i protjerali Francuze, Austrijance i ostale višestoljetne okupatore Italije. Na koji je to način relevantno za ovu temu? Samo na taj, da je javno izražavanje takovih ideja za vrijeme okupacije bilo jaako loša ideja, i pazi ti čega su se borci za slobodu u Milanu sjetili? Na ulicama su vikali VIVA VERDI!
    "Ok Dyn, što baljezgaš, Verdi nije bio političar ni revolucionar ikakve vrste! I još važnije, kakve veze to ima sa ovom temom??!" *sad si misli recimo Nea, i žali što više nije mod da mi flisne jedan warn.*
    Samo te :kiss: , što dovitljivi digići uopće nisu skandirali slavnom kompozitoru, već su se okoristili sretnom slučajnošću da, u isto vrijeme kad je dotični bio najdraži sin Italije, za vladara države (uz podršku rodoljuba ofkors) najozbiljnije pretendira izvjesni Vittorio Emanuele, pa si spojivši inicijale domoljubnog slogana Vittorio Emanuele Re D'Italia dobio VERDI i tako si mogao po cijeli dan vrištati 'živio kralj Italije' bez da Habsburzi ikad skuže što se zbiva :cool:

:cool: Super, Dyn :lol: , ali kakve.. ikakve...

E pa veza sa temom postoji, obećajem :D ali kakva, to ostavljam vama da skužite. Tko pogodi, dužan sam mu kavu :lol: :laugh:

14. Nea

Nea curica

:lol: ne, Nea nije takva, možeš reći što god želiš ako je to pristojno, bez podj♥♥avanja i smisleno :laugh:

:cool: što si htio reći? nemam pojma i tako te slabo inače kužim :kiss:

nije bitan naziv/ime nego ono što se krije ispod toga? :cool:

@Ylda - odličan post i najrađe bi da ga okače na glavnu stranu foruma... no, ovdje ne ćeš to doživjeti skoro... samo upade bez veze...ima malo ljudi koji razmišljanju izvan onoga što je opće prihvaćeno pa makar da sami dokažu da je opće prihvaćeno točno :lol:

15. Ylda

Ylda Novi Član

@Dynamis

brijem da je veza neka alegorijska, ali sad ne mogu dokučit točno o čemu se radi. Pošaljem ti ja 3u1 mućkalicu na poštansku adresu ako skineš veo mistifikacije i jednostavno nam kažeš koja je stvar?

Inace, iako sam jos "virgin" na ovom forumu (farmer, točnije :laugh: :) nisam od jučer pa mi je poznato kolike se količine bijesa, ignoranstvra i bezobrazluka mogu skrivati iza ljudi koji postaju, tj. flameaju, spamaju i takve stvari po furumima. Čak je i ugodno ponekad naići na neke, pomalo neraspoložene i zatvorene, ali ipak manje-više pristojne ljude. :laugh:

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ne, zaista, teorije o Illuminatima, Masonima i svim ostalim "tajnim" drustvima koji upravljaju svijetom nisu nista novo, ima dosta razumnoga u svemu tome. No kada se pocne o raznim alienima i gusterima pricati... to su maštarije.

Dobro je Gost reko - da su ovakove teze točne, nikada ne bi došle u javnost. Iako, s druge strane, ako su doticne teze dovoljno nebulozne, nitko neće vjerovati u njih, Tajni Gospodari će ih pustiti da kolaju u javnosti jer nemaju razloga za zabrinutost. Ovisi s koje strane novčića gledaš, no istinu iza svega toga ne isplati se tražiti.

No sve je to jedna iznimno zanimljiva razonoda. Vrlo korisno za modern (pa i ostalo) roleplayanje :laugh:

17. tzzm, trebao sam se sjetiti Neinih živaca.. šala je to bila i apsolutno ništa drugo;)

VERDI je bila šifra da krivi ljudi ne skuže što se priča, tj. viče. E i ovaj lik je neke ideje, štajaznam kakve - ne poznajem građu - zavio u bedastoće o gmazovima, tako da neozbiljna publika sve to smatra za ludosti i izmišljotine, a pametan i dobro upućen čovjekponešto od toga i pogodi, ako se potrudi.

Ja neću ni pokušavati, sam od sebe nisam dovoljno zainteresiran za te stvari, a teško da će me život staviti u okolnosti da bi mi trebale takve neke spoznaje. Nikad ne znaš, istina, ali... nvm.

18. Ylda

Ylda Novi Član

teško je odredit neku granicu između onog što bi mogli odredit kao "logično, razumljivo" i "maštarija, obična glupost". Sad ispadam kao da zagovaram opskurne teorije :laugh: zlih alien guštera.

zapravo želim istaknut da mi se čini da su ove teze:

"Razumljivo mi je da tajna društva povezana krvnim sredstvom upravljaju svijetom."
    "Mogućnost da je na djelu svjetska zavjera aliena-guštera je totalan non-sens."

malo bezveze, jer gdje se uopće određuje granica između logike i non-sensa i tko je tu arbitar. Odbacivat jednu od njih kao a priori glupost samo zato što nije prihvatljiva našoj svijesti na prvu loptu, nije pošteno. Isto tako je znanstveno nekorektno.

Što se tiče roll playinga, naravno da nije loše, al šta ćemo ako jednog dana s neba počnu padati ogromna jaja (kao u pjesmi bog i zemljani od TBF-a) :laugh:

19. Nea

Nea curica

Exxar kaže:

Dobro je Gost reko - da su ovakove teze točne, nikada ne bi došle u javnost. Iako, s druge strane, ako su doticne teze dovoljno nebulozne, nitko neće vjerovati u njih, Tajni Gospodari će ih pustiti da kolaju u javnosti jer nemaju razloga za zabrinutost. Ovisi s koje strane novčića gledaš, no istinu iza svega toga ne isplati se tražiti.

Upravo tako, možda tip iznosi neke istine, ali opet se s druge strane daleko raspištoljio i doveo guštere pa je sam sebi jednak neprijatelj kao i tajna društva o kojem govori, znači da ga oni ne trebaju dirati..

Ali isti tako, kada je o svojoj teoriji počeo pričati svijetu svi su mu se smijali onda su se neke stvari obistinile, pa mu se sada malo manje smiju a sve više ga zovu kao ozbiljnog gosta u isto tako ozbiljne emisije kako sam ja pročitala..

Ono što ja ne razumijem je kad se progovori o nečemu ovakvom odmah se kaže "ah, još jedan tip s teorijom zavjere"...

A samo se trebamo okrenuti oko nas i pogledati... Amerima je trebao razlog da napdnu irak, dogodio se 11.9. i uz njega napad na Pentagon o snimkama prodora aviona ili što je već bilo i svega na veliko se priča (čak i od strane znanstvenika tj. ljudi koji se kuže u to) da priču koju su prodali ne drži vodu...

A znamo da je želja Amera da napadnu irak bila kontrola nafte, iako znamo o tome se ne priča gore među vladajućim zemljama...

Nadalje, ovo što je naveo stribor..a što drugo scijentolozi rade svojim članovima?

što je vlas Kine tražila od yahooa i googla?

Što je s Disclosure Projectom koji okuplja prave znanstvenike i stručnjake iz cijelog svijeta koji ničim nisu pokazali da su šizofrenici kakav bi Icke mogao biti?

što je s vladom i vojnim vrhom francuske, Argenitne, brazila (sigurna sam da francusku ali za ove zemlje ostale nisam najsigurnija) koje izlaze van s dokumentima koje posjeduju o susretima vojske i običnih ljudi s NLO-ima?

već mi je muka kako se sve drugačije od prihvaćenog okarakterizira automatski s teorijom zavjere :laugh:

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Znas zasto ljudi okrecu glavu kada se spomene teorija zavjere? Zato jer o tome vecinom pricaju razni kreteni na jednoj idiotskoj razini, a ne normalni ljudi na neki zanimljiv nacin, a osim toga vec su svi culi sve tak da je im je pun k toga...

Podijelite ovu stranicu