1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Da Li Ste Rob?

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Elar-Ti, 31. Listopad 2006..

1. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

U zadnje vrijeme jako često dolazim u doticaj sa ljudima koji... pa na neki način nemaju svoju osobnost jer robuju trenutnom modom (pa imamo klonove na ulici) ili su toliko podložni tuđem utjecaju da jednostavno ništa ne mogu odlučiti sami za sebe (i često završe nezadovoljni situacijom).

2. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

U zadnje vrijeme jako često dolazim u doticaj sa ljudima koji... pa na neki način nemaju svoju osobnost jer robuju trenutnom modom (pa imamo klonove na ulici) ili su toliko podložni tuđem utjecaju da jednostavno ništa ne mogu odlučiti sami za sebe (i često završe nezadovoljni situacijom).

Oko mode ... Povremeno se oblačim ko zadnji klošar , tako da me to baš i ne čini robom mode ... A oko utjecaja - moje se mišljenje u nekih 70 % slučajeva kosi s tuđim ... Tako da često ispadam picajzla , mrgud i sl. ...
    :whistle:

3. Rincewind

Rincewind Novi Član

Ummmm, nikad i ne namjeravam, imam neki blaži stav "Ako ti se ne sviđa, prošeći, ali ja se mijenjati neću", naravno, u onome što volim kod sebe i što meni odgovara.
    Nisam nikad bila s modom u koraku i ne želim, meni ovo danas strašno, pa kad odem u kupovinu i tražim hlače kakve hoću, te jedne su za žene od 20 kg (ako se taj dan prejela baš), te druge su sa strukom koji se ne može nikakvim rastezanjem te riječi zvati strukom, te treće su sa nekim glupim nazivima po sebi... poludim uvijek. A tek majice, pola mi ih može služiti samo kao rukav. :happy:
    Volim ono u čemu se osjećam ugodno, uopće me nije briga da li je to sad u modi ili nitko ne nosi, ili nose neki.
    Što se tiče podložnosti utjecaju drugih, isto smatram da nisam gotovo ništa, poslušat ću dobar savjet i kritiku meni bliskih ljudi za koje smatram da to mogu reći objektivno, za druge me uopće nije briga.
    Odlučujem oduvijek sama za sebe i oduvijek snosim posljedice (ili nagrade) za to kako treba jer sam takva, mislim da bih se osjećala jako glupo kad bi mi netko nešto rekao i ja to napravila, iako se ne slažem, pa kasnije žalila. Ovako bar žalim jer sam sama zaj... neke stvari koje su se meni tada činile dobre, ali sam i naučila mnogo iz njih i ne žalim iskustvo, makar teže. :whistle:

4. DsAg

DsAg Novi Član

Ummmm, nikad i ne namjeravam, imam neki blaži stav "Ako ti se ne sviđa, prošeći, ali ja se mijenjati neću", naravno, u onome što volim kod sebe i što meni odgovara.
    Nisam nikad bila s modom u koraku i ne želim, meni ovo danas strašno, pa kad odem u kupovinu i tražim hlače kakve hoću, te jedne su za žene od 20 kg (ako se taj dan prejela baš), te druge su sa strukom koji se ne može nikakvim rastezanjem te riječi zvati strukom, te treće su sa nekim glupim nazivima po sebi... poludim uvijek. A tek majice, pola mi ih može služiti samo kao rukav. :cocky:
    Volim ono u čemu se osjećam ugodno, uopće me nije briga da li je to sad u modi ili nitko ne nosi, ili nose neki.
    Što se tiče podložnosti utjecaju drugih, isto smatram da nisam gotovo ništa, poslušat ću dobar savjet i kritiku meni bliskih ljudi za koje smatram da to mogu reći objektivno, za druge me uopće nije briga.
    Odlučujem oduvijek sama za sebe i oduvijek snosim posljedice (ili nagrade) za to kako treba jer sam takva, mislim da bih se osjećala jako glupo kad bi mi netko nešto rekao i ja to napravila, iako se ne slažem, pa kasnije žalila. Ovako bar žalim jer sam sama zaj... neke stvari koje su se meni tada činile dobre, ali sam i naučila mnogo iz njih i ne žalim iskustvo, makar teže. :whistle:

Slažem se. Često mi ljudi kritiziraju izgled jer nije "in" ali me nikada nije diralo. Uvijek sam nosio što mi je bilo ugodno a ne ono što se nekom drugom sviđa. Ako im se ne sviđa kako izgledam, nek se maknu. Kritike ljudi kojima vjerujem i koji su mi dragi su dobrodošle i nekad ih poslušam, nekad ne. Najvažnije je biti vjeran sebi, što god bilo u pitanju.

5. Psychaki

Psychaki Gost

Rob - nikad svjesno, dok mi god slobodna volja nije onemogućena.

I mene žaloste današnji robovi, nusprodukti društva.

btw, pitanje je malo tendenciozno - teško da će itko "priznati" da je rob :D

6. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Ja sam rob jedne zgodne žene :ninja: (da bar)

uglavnm mislim da nisam rob ničeg trenutno...iako sam jedno vrijeme bio kompjutera i MTG-a :lol: , ali mislim da vise nisam niceg...osim ljubavi :lol: :lol: :lol:

7. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ja sam eto rob navike, jer imam cijeli mali ritual koji moram obaviti prije spavanja inače neću zaspati cijelu noć.
    Čak me je prijateljica na moru i zaj♥♥avala zbog toga jer sam imala točno određen trenutak i način mazanja kreme.

8. kalthir

kalthir woof woof

Ja sam rob vlastitog uma. Kompulzivne neuroze, i tako to.

Prije sam bio podložan utjecaju drugih, no sad me to polako pušta i mogu slobodno slušati "pedersku" glazbu itd.

9. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Ukratko,kaj se tiče mode,definitivno nisam rob. Kad vidim ove gay-metro "muškarce", povraća mi se. Ciganović izgleda ko lutkica-fuuuuj!!!!!
    Kupujem ono kaj mi se sviđa. Pa i da je u modi,ako mi se sviđa neki komad odjeće,kupit ću,ali ne zato jer je to in nego zato kaj mi je lijepo. Ima takvih šugavih stvari koje su u in-u i nikad ih ne bi kupila samo da se pokažem kak sam si in. Jadno!
    A kaj se tiče ropstva općenito-mislim da sam u svemu ravnomjerna tak da nemam baš nešto što me ful opsjeda.... :yeah: .....valjda :yeah: :yeah:

10. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Nisam danas više rob ni mode ni ičeg drugog, ali sam prije puno godina znala imati svoje rituale kad bi nešto vidjela ili prije određenih događaja jer sam mislila da ako to ne napravim bi mi se nešto loše dogodilo. Bila sam mala, glupa i naivna.

11. kalthir

kalthir woof woof

Kad vidim ove gay-metro "muškarce", povraća mi se. Ciganović izgleda ko lutkica-fuuuuj!!!!!

Ali opet, ako netko izbjegava tako nešto samo zato što drugi neće odobravati, svejedno je 'rob mode'.

12. Nea

Nea curica

Ja sam rob same sebe :laugh:

Obožavam neke sitne rituale koje imam (ne iz praznovjerja) nego iz čistog hedonizma. Danas je slobodno vrijeme pojedinca toliko kratko i tako se brzo živi. Moram raditi i pridržavati se pravila na poslu, odluke političara htjela-nehtjela utječu na moje življenje... E pa svoje slobodno vrijeme ne dam nikome kada god to mogu, i boli me (ona stvar :viking: ) za mišljenje drugih, a koje se tiču tih mojih slatkih trenutaka.

No, malo me muči moja čežnja za organizacijom i kontrolom, ali to su već psihička oboljenja tako da se ne vrijedi na to obazirati. :cool:

13. Bunny

Bunny Novi Član

mislim da kolko god poricali uvijek smo jednim djelom ipak podlozni tome sto misli vecina..i mislim da nitko..nemoze reci da u potpunosti isfurava samo svoje.. :ninja:
    eh sad ovo sto ti spominjes su bas oni ljudi koji u tome pretjeruju...i koji se orjentiraju samo i izricito po onom sto je recimo to tako društevno poželjno....upoznala sam puno takvih ljudi...i ti ljudi su opcenito i ulizice..to mi nekako ide zajedno..sto znaci da mi se to automatski gadi...i ne volim...par puta sam se cak takvim ljudima trudila objasniti neke stvari..ali kad ne ide..ne ide...mislim vjerovatno postoji neki dublji razlog zasto se tako ponašaju..ali eto... :cocky:
    jedini utjecaj kojem sam ja podlozna..i mozda nekad i jesam rob..je utjecaj mojih prijatelja...obitelji..i opcenito ljudi kojih volim.. :mrgreen:

14. Eniyel

Eniyel Vampiruša

rob mode definitivno nisam :mrgreen: a sad, nisam niti ostalog, ok, jesam, glazbe, ne mogu bez nje :cocky:

Ciganović izgleda ko lutkica-fuuuuj!!!!!

nemoj mi reci, dok nije otisao tamo negdje preko oceana svaki dan sam ga vidjela kad bih isla iz skole doma ili sl, nazalos zivio je u istoj ulici gdje i ja :ninja:

15. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Najradije bih citirala cijeli Rincewindin post, pogotovo onaj dio sa "Prošeći." :smile: , danas sam nešto jako slično napisala na blog. :smile:

Što se tiče navika, mislim da ih svi imamo. Hmm... Sad sam stala i razmišljala dobrih pol minute o nekoj navici bez koje ne mogu (tipa Elar-Tijev ritual prije spavanja), ali mi ne pada ništa na pamet iako sam sigurna da imam barem jednu. :smile: Sjetit ću se sutra pa ću nadopisat. :smile:

16. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja sam postavio ili me prihvati kakav jesam ili odjebi od mene. U zivotu se nikad nisam zamarao time sto nosim, da li je to neka marka, ovo ono... Odjelo ne cini covjeka , to je samo "ljuska" u kojoj mnogi ispucavaju svoje frustarcije kako bi oblekom dokazali svoju nadmoc.

Nikad nisam imao ritual niti ne planiram imat. To je sve mentalne prirode i nitko me nemoze uvjeriti da to donosi srecu ili takvu neku glupost.

Mozda jesam rob no onda sam na srecu rob vlastitofa uma

17. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

rob mode definitivno nisam :smile: a sad, nisam niti ostalog, ok, jesam, glazbe, ne mogu bez nje :smile:
    nemoj mi reci, dok nije otisao tamo negdje preko oceana svaki dan sam ga vidjela kad bih isla iz skole doma ili sl, nazalos zivio je u istoj ulici gdje i ja :smile:

:smile: Koja čast :laugh:

A i nitko nije rob glazbe ... To je simbioza :smile:

18. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja sam nonkomformist-ekstremist. ne želim se utapati ni u kakvu masu niti robovati potrošačkom društvu, šminki, čak krijem svoje zanimanje da me ljudi po njemu ne bi ocjenjivali. Vjerujem u individualnost iznad svega.

zato i volim mačke :laugh:

19. pandora

pandora Aktivan Član

jaaaa saaaaam rooooooooooob
    roooob ljuuuubaaaaviiiii....

e sad... tribalo bi ići zarobila me djevojka, al pošto su već pale neke optužbe oko mene i nee... :smile: neće ići....

20. Nea

Nea curica

Što mislite o dress code-u ( :w00t: ) u pojedinim ustanovama bankama, poštama i tak? Da li je bolje vidjeti tu uniformiranost ili je bolje da se svi oblače onako kako žele? Jer recimo za medicinske djelatnike i policijske djelatnike to mi je sasvim ok i u redu je da ih se po tome uoči u gomili, ali što je s ostalim ustanovama? :yeah:

Podijelite ovu stranicu