1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Cyber Dijalektizam

Rasprava u 'Kultura i Umjetnost' pokrenuta od Taliesin, 22. Studeni 2006..

1. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Evo, potaknula me jedna izjava na otvaranje ovog topika.

Pa možda zato što nekoga smeta čitati na dijalektu a ne na književnom hrvatskom jeziku. :laugh:

Dakle, smeta li vas dok neko (ko npr. ja) piše na forumima na svojem dijalektu, specifično, npr. dok ja napišem "kaj", "mogel sam, videl sam, itd. :cool:" ?

I ako da, zašto ? Jel problem u nerazumijevanju (kao npr. dok netko ima problema s pravopisom :lol: :laugh:) ?

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Mene osobno ne smeta jer i sam kratim mnoge rijeci, ja znam da imam problema s gramatikom (sto mi je zao no jbga jezici mi ne leze) no zato ne koristim č i ć nego ih mjenjam s c kako nebi ljude smetao s gramatikom jer i mene nekada smeta kriva uporaba tih slova :laugh:

3. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Mene osobno ne smeta jer i sam kratim mnoge rijeci, ja znam da imam problema s gramatikom (sto mi je zao no jbga jezici mi ne leze) no zato ne koristim č i ć nego ih mjenjam s c kako nebi ljude smetao s gramatikom jer i mene nekada smeta kriva uporaba tih slova :laugh:

:cool:

To nema veze s temom - ne pitam pravopis! nego dijalekt! :laugh:

4. Eniyel

Eniyel Vampiruša

well, moguce je ne razumjeti pokoju rijec, no onda ako je vec neki problem uzmes rijecnik pa pogledas sto znaci rijec ili jednostavno pitas osobu koja je napisala tu rijec, a meni osobno dijelekt ne smeta :laugh:

5. Sherpa

Sherpa Legenda

:laugh: sorry

Ni to mi ne smeta kao ni prilikom razgovora, zapravo mene najvise zivcira kad netko u rl razgovoru koristi cisti knjizevni jezik jer to ne zvuci prirodno, a na ovakvom forumu koji je prijateljski raspolozen vrijede iste stvari

6. kalthir

kalthir woof woof

damn straight. iako, prvi pomisao pri frazi 'cyber dijalektizam' je bio nešto a la 'omgwtfbbq'. što me također ne smeta.

ako netko ne razumije. well. odgovor se zna.

a svi znamo da oni koji zanovjetaju oko pravopisa na internetu samo kompenziraju za male penise/široke vagine.

7. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

mene to en smeta osobno...samo me smeta kad netko krivo piše č i ć :laugh:

8. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

damn straight. iako, prvi pomisao pri frazi 'cyber dijalektizam' je bio nešto a la 'omgwtfbbq'. što me također ne smeta.

ako netko ne razumije. well. odgovor se zna.

a svi znamo da oni koji zanovjetaju oko pravopisa na internetu samo kompenziraju za male penise/široke vagine.

A ja se slažem da je glupo zanovijetat, ak je neki ovak topik di ljudi raspravljaju, ili spemaju..ali ak je neki književni topik, tj. gdi se stvara (npr. kreativne ravni), onda pravopis postane problem jer direktno utječe na vrijednost djela.

9. kalthir

kalthir woof woof

hm. agreed. ako se radi o takvom nečemu. no ovakvo postanje je analogno casual razgovoru uz kavu. naravno da će ti netko prigovoriti ako nešto krivo izgovoriš kad si, npr., na televiziji. ali kad ovako pričaš s nekim, teško.

ali opet, usporedba je bolja nego što sam se mogao nadati. jer ako kažeš nešto *zaista* preloše (tijekom casual razgovora) onda postoji realna mogućnost da će netko intervenirati.

10. mtm

mtm U hladu voćke

dok razumijem smisao izrecenog sve oke,a ove pravopisne greske me toliko ne smetaju jer ono,nije da sam ja nes sj♥♥o...tako da sto se toga tice bmk

11. Nea

Nea curica

Rekoh u ovom topicu http://www.eydis.info/Dalmacija-Vs-Unutran...atska-t192.html o dijalektima.

U ovom o naglascima http://www.eydis.info/Da-Li-Imate-Naglasak-t384.html

U ovom postu o gramatici http://www.eydis.info/index.php?s=&sho...ost&p=14889

č i ć nije lako za naučiti iako neki misle da se može zapamtiti da je noć s mekim i tako...tu je stvar u sluhu i koliko god se ljudi koji imaju s tim problema trudili zapamtiti uvijek su u nedoumici... Prozivati ih javno po forumu za mene je diskriminacija i vrijeđanje, jer sve što imaš reći reci preko pm-a. Forum je mjesto gdje se družimo i opuštamo i bezobrazno je takve ljude s tim ponižavati i u njima buditi osjećaj sramote i tjerati ih da se sustežu od postanja ili da svuda upotrebljavaju c. Nismo u školi, na faxu lii na ispitu i kada bi se istraživalo čak i oni koji su najbolji od nas u gramtici sigurno imaju grešaka po postovima...

Kao što rekoh ti su ljudi svjesni svojih problema i/ili neznanja i mislim da nije na ljudima ovdje da ih konstantno na to upozoravaju... nekoga nervira č i ć, nekoga nervira kada glagoli ne završavaju na ti recimo pit- piti... i tako... Ja recimo razumijem da je noč noć, ali ne razumijem engleske riječi toliko i izraze iz dnd-a ili rpg-a ili ostalih igrica pa ako ne znam uvijek pitam...kod noči to ne moram :love:

Zato ajmo rađe uzet ćaše i pit :laugh:

Edit: a da smo mi pravi književnici imali bi lektora.

U životu ima puno gorih stvari koje bi trebali spočitavati ljudima, a ne njihovu gramatika...

@Taliesin - u svojem 1. postu ovoga topica riječ "dok" bi se trebala zamijeniti s "kad" :laugh:

12. Psychaki

Psychaki Gost

Ja ne volim dijalekte. No ne smeta me , osim ako nije pretjerano.
    Zapravo, u zadnje sam vrijeme čak stekla naviku ignoriranja bilo kakvih pogrješaka ili dijalektizama.
    Toliko da sam i sama počela griješiti :laugh:

13. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

dokle god razumijem autora posta moze pisat i na kineskom sto se mene tice..
    tak ( :laugh: ) mi je svejedno...

14. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Mene malo smeta. Nemojte me odma spopljuvat i izvrijeđat,al moram to napisati:
    svi tu većinom pričamo normalno al najviše me smeta dalmatinski. Sl ne riječi tipa...kaj ja znam....npr. punat, toč, balun...nego riječi koje sve završavaju na N-pren,čistin,radin....
    Da dođem na neki forum di su svi primorci i ja jedina počnem "kajkati" brijem da bi me odma stjerali s foruma jer jedino ja tako pričam,a mi sve dočekujem raširenih ruku.
    Eto tako,samo sam to htjela reći. :smile:

15. Ares

Ares Gost

ćisto da vam kažjem nješto shto če vas uvrijediti, ali koga brijega za dijaljekt!! :smile:

» Klikni da vidis Spoiler - klikni ponovo da ga sakrijes... «
    Čisto da vam kažem nešto što će vas uvrjediti, ali koga briga???

Evo neki ljudi brzo pišu na tipkovnici i neda im se ispravljati, a neki recimo nisu dobri u gramatici, a neki čisto neznaju (recimo ja), ja stalno imam greške sa "ij/j" "č/ć" zarezima i sličnim znakićima, ali šta vi drugi želite dokazati ?? Da znate Croatian NAJBOLJE ili samo nemate pametnijeg posla nego nabijati nekima koji neznaju na nos?? ......

"Life is life and every time you make a mistake, that will be written and spoken off" The Reader

16. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

tu je stvar u sluhu i koliko god se ljudi koji imaju s tim problema trudili zapamtiti uvijek su u nedoumici... Prozivati ih javno po forumu za mene je diskriminacija i vrijeđanje, jer sve što imaš reći reci preko pm-a. Forum je mjesto gdje se družimo i opuštamo i bezobrazno je takve ljude s tim ponižavati i u njima buditi osjećaj sramote i tjerati ih da se sustežu od postanja ili da svuda upotrebljavaju c.

Bože , kakvu smo raspravu moje neznanje i ja potakli :lol:

Ovaj prvi dio je 100% točan u mojem slučaju ... http://www.eydis.info/public/style_emoticons//lol.gif

Ali ovo oko diskriminacijei vrijeđanja :nice: Ma ne bi mene Bard diskriminirao :nice: ( Valjda )

I draga , ne misliš valjda da sam odlučio ne postati , ili pisati samo c/ch ? Pa valjda me znaš , nisam bambus da se ( tako ) lako povijam :smile:

I da , ja se trudim , veoma se trudim . Svaki put kad idem pisati neke riječi s č/ć pojavi se osječaj nedoumice ... :nice: :lol:

17. Ares

Ares Gost

Pa recimo da je tako kod svih koji pišu, ali neznam čemu tolika strka?

18. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Nemam blage ... Pomalo je glupo raspravljati o bloody dijalektima i pravopisu ..

19. Ares

Ares Gost

Thank you my dear merc!

20. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Yer welcome Ser !

Podijelite ovu stranicu