1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Curse Wild West

Rasprava u 'Naramak Pustolovina' pokrenuta od Exxar, 25. Travanj 2007..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ovo ce biti topic za novu kampanju koja zamjenjuje Trottere, s obzirom da su doticni slavno crknuli :cool:

Igra se u istom settingu, samo na drugome mjestu... Stay tuned for more.

2. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

isuse... :cool:

e ovaj naslov vech bazdi potencijalom :)))

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Remember Brave Star?

4. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

omgzonoz!!!1 :cool:

to! hocu! odmahsadaodmah!!1 :DDDDD

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja cu napraviti lika i napisati cu ti biografiju. Daj samo reci, prije koliko je dosao kolonijalni brod i kako je samo ime planeta :cool:

6. abominacije

abominacije (/:=D

jel mogu ja igrati pliz?

naime, naslov me neodoljivo privlachi:)))

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Brain, svi igrači su dobrodošli, naravno mora ti odgovarati termin. Igra se svakog drugog utorka od 17 sati u prostoru RSZ.

INTRO U SETTING:

Obavezno tijekom čitanja slušati muziku

Kordalis Prime prašnjavi je planet na rubu Galaktičke Konfederacije, veliki komad kamena kojega nitko pri svom zdravom razumu ne bi želio posjetiti. No prije nekih 500 godina, veliki kolonijalni brod prisilno je sletio na njegovo stjenovito tlo. Ostavši bez goriva tijekom slijetanja, kolonisti nisu imali izbora nego prilagoditi se svom neočekivanom novome domu.

Oko broda nastao je prvi grad, i doseljenici su se polako proširili kamenitim pustošima Kordalisa. No ubrzo su naišli na domoroce – potomke zemaljskih indijanaca koji su prije mnogo godina došli ovamo kako bi zaliječili bolesni duh Kordalisa. Pridošlicama su ispričali kako je Kordalis nekada bio planet bogat životom, no uništen je ljudskom pohlepom. Po njihovim pričama, na Kordalisu se još uvjek nalaze ostaci ljudske zlobe, zlodusi koji će ponovo proždrijeti sav život ukoliko ih se probudi iz njihova dubokog sna.

No doseljenicima nisu bile potrebne priče o duhovima da uvide kako je Kordalis opasno mjesto – i prije nego su sreli domoroce, doživjeli su bliski susret sa ubojitim strojevima koji su stoljećima ležali neaktivni. Ovi pakleni strojevi, kako su ubrzo prozvani, imali su samo jednu vidljivu namjeru – pobiti sve ljude u dometu. No osim njih, pronašli su i ostatke prastarih rudnika, u kojima je još uvjek bilo rude. Pakleni strojevi svojim su izgledom i konfiguracijom odavali kako su nekada bili namjenjeni za rad u rudnicima, no nešto je očito krenulo po zlu... Usprkos velikim prijetnjama, doseljenici su osposobili sve rudnike koji nisu bili infestirani strojevima, jer materijali iz rudnika bili su im prijeko potrebni za opstanak.

Osim na indijance i paklene strojeve, doseljenici su naišli još jedne domoroce – plemena grotesknih humanoida na razini kamenog doba, no sa primitivnim znanjem ekstrakcije i obrade ruda. Na njihovo zaprepaštenje, otkriveno je da ovi humanoidi dijele 99% svoje genetske strukture sa ljudima. Ovi mutanti, kako su uskoro klasificirani, agresivno su reagirali na došljake, no indijanci su znali kako se ophoditi sa njima, do određene granice. S obzirom da od mutanata nije bilo nikakve koristi, doseljenici su ih izbjegavali u širokom luku.

Danas se na Kordalis Primeu nalazi desetak velikih gradova, koji su nastali oko najvećih rudnika i izvora vode. Tehnologija donesena na colony shipu omogućava njihovo funkcioniranje, no većina stanovništva ima pristup samo lošijoj tehnologiji koja je replicirana nakon dolaska. Prosječan stanovnik Kordalis Primea živi u teškim uvjetima, radeći u rudnicima ili farmama vlage. Samo elita živi lagodnim životom.

Pustoši među gradovima mnogo su sigurnije nego u počecima kolonije, no pakleni strojevi još uvjek se kriju u stjenovitim rupama. Izvan naseljenih područja vreba puno veća opasnost... No ima ljudi dovoljno hrabrih i ludih koji istražuju pustoši u nadi da će pronaći bogatstva. Jer doseljenici su na Kordalisu osim paklenih strojeva našli i druge ostatke napredne tehnologije... Tehnologije koja je pripadala ljudima koji su nastanjivali Kordalis puno prije nego što su čak i indijanci kročili ovamo. Ljudima koji su nestali zbog svoje vlastite pohlepe...

NEKI TEHNIČKI DETALJI:

Izvanplanetarni odnosi

Kordalis Prime je većinu vremena odsječen od ostatka galaksije. Oluje koje bijesne visoko u ionosferi spriječavaju komunikaciju. Čak ni nakon što su doseljenici rekonstruirali svemirski brod kojim su došli do najbližeg naseljenog mjesta, Galaktička Konfederacija nije se zainteresirala, a još manje ponudila pomoć Kordalis Primeu. Postoji jedan starport na planetu, u kojemu po standardnim propisima vlada zakon Konfederacije, i čuva ga nekolicina space marinaca koji su tu završili jer su naljutili nadređene. Otprilike jednom mjesečno sleti brod koji ukrca materijale izrudarene na planetu, i dopremi nešto hrane, vode i ostalih potrepština. Nekolicina sretnika koji izmognu dovoljno novca ukrcaju se na njega i više nikada se ne vrate. Jedine pridošlice su zatvorenici koje povremeno dopremi Konfederacijski prison ship.

Guns & ammo

Stanovnici Kordalisa koriste gauss gunove (ko iz UT, ali rade pi umjesto pi-), a lasersko oružje (rainbow laseri iz UT) posjeduju samo najbogatiji. Za oklope se koriste ballistic armori (nanoweave), te tacsuitovi i clamshell cuirassi za paravojne postrojbe. Najbogatiji stanovnici svoje elitne stražare opremaju combat hardsuitovima, no oni su ekstremno rijetki. Powered armor (battlesuitovi) su još rijeđi. Nošenje oružja, i cjelokupni enforcement zakona isti je kao na divljem zapadu.

Ostalo

Overall TL je 10. No tehnologija je skupa, i uvjeti života su loši. Medicina se placa. Za transportaciju se koriste hovercarovi i hoverbikeovi, ali ne antigrav vec na zracne hoverpadove. Izvan naselja cesto se koriste konji, jer se vozila lako kvare a netreniranim ljudima tesko ih je popravit.

To je ono kaj mi trenutno pada na pamet. Pitajte.

8. abominacije

abominacije (/:=D

u redu, odgovara termin.

nego, mozhesh mi dati ime nekog grada koji je onako, na frontieri...?

da napravim biografiju...

eh, smeta li shto sam totalni newbie u gurpsu?

mislim, trebat che mi dosta pomochi oko kreacije lika...

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

u redu, odgovara termin.
    Xcellent :love:

nego, mozhesh mi dati ime nekog grada koji je onako, na frontieri...?

da napravim biografiju...
    Biraj sam, pa ak nevalja cemo prepravit lol

eh, smeta li shto sam totalni newbie u gurpsu?

mislim, trebat che mi dosta pomochi oko kreacije lika...
    Nije bed... pomoci cemo ti :nice:

10. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

meni ce odgovarati , samo nakon 7.5 :) ..
    par pitanja:
    -kolko pointa?
    -kibernetika?
    - ayurs?
    - da li statse rollam za 50 pointa ili ih normalno kupujem?

11. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

125 pointa

kibernetika.

ayurs.

naravno, morat ces me specificno za stvari pitat.

12. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

E da. Igrate agente detektivske agencije.

Think Lucky Luke :cocky:

13. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

e, j♥♥ote, a baš krenuh razvijati ideju za kauboja koji za prijevoz koristi konja :laugh: . Sad se dvoumim između imena - Lucky Luke, John Wayne, Doc Holliday... :cocky:
    :laugh:

14. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Ajde recimo da me Sherps jak zainteresirao za ovo ...a sam Wild West je dovoljan da me privuče ...radim do 16:00 svaki drugi tjedan i mislim da imate još jednog igrača ...

Kloshar ... fof bolan John Wayne je zauzeto ime :cocky:

15. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Imash zajeb, ak ti se ne poklapa tvoj tjedan sa radom do 16 sa nasim tjednom igranja (jer imamo odredjeno vec). Naime ovo se prvi put igra za 2 tjedna, pa ak mozes onda, super, ak ne, jebga.

16. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

u svezi onih -50 pts na disadv. jel u to uključeno i -5 quirk ili ne?
    mislim da će se zvat ili Doc Holliday ili Wyatt Earp
    :cocky:

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Uključeno je.

Dodao sam jednu slikicu gore u onaj post sa opisom settinga... onak malo da vam docara atmosferu :cocky:

E da, jel ima netko kvalitetne country muzike?

18. Sherpa

Sherpa Legenda

E da, jel ima netko kvalitetne country muzike?
    Ne google i use flet :cocky:

Ja sam si izabrao ime za lika iz jednog vesterna... Kojeg :laugh:... saznat cete na sessionu :laugh:

19. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

iz čeg se izvode PER i WILL? il se to kupuje zasebno?
    :cocky:

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Pocinju od 10, kupuju se zasebno, i nisu ukljuceni u limit od 10% pointa koji se mogu dodati na atribute nakon rolanja. PER kosta 5 pointa, a Will 4.

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu