1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Čokolada

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od Eniyel, 9. Studeni 2006..

?

Koju čokoladu volite? ^^

1. Crnu

0 glas/ova
    0.0%
  2. Bijelu

0 glas/ova
    0.0%
  3. Mliječnu

0 glas/ova
    0.0%
  4. One s alkoholnim i sličnim punjenjima

0 glas/ova
    0.0%
  5. Gotovo sve

0 glas/ova
    0.0%
  6. Sve

0 glas/ova
    0.0%
  7. Ne volim čokoladu

0 glas/ova
    0.0%
  1. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Čokolada je smjesa od prženog kakaovog ploda, šećera i vanilije.

Počeci su vezani uz riječ xocoatl što bi u slobodnom prijevodu značilo gorka voda, a još ni sami lingvisti nisu sigurni kojeg je porijekla riječ. Pretpostavlja se da potječe ili od starih Asteka ili od Maya.

Za dobivanje čokolade se zrna kakaovca fermentiraju, prže, ljušti im se ljuska, i često se kombinuju sa zaslađivačima ili poboljšivačima ukusa.

Čokolada je i piće napravljeno od vode ili mlijeka sa čokoladom.

Čokoladice su slatkiši sa mekšim ili tvrđim središtem, prekriveni čokoladom. Sastav punjenja može biti pjenast, kao i voće, lješnjaci, orasi i sl.

Boja čokolade je od nešto sive do duboko crvene smeđe; kao i do duboko sive smeđe.

Čokoholičar je osoba koja žudi za čokoladom.

da li ste vi čokoholičar? ja jesam, jedan veliki čokoholičar ^^

volim sve vrste čokolade osim one sa marzipanom i neke sa alkoholnim punjenjem, sve ostale [​IMG] :cocky:

2. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

aj lajk čoklt :ave: :zzz: :zzz:

volim sve vrste skoro, osim od kave :omg:

nadam se da znate da kažu, da je čokolada jako dobar afrodizijak :laugh: ...mislim da se uz Kamasutru to da iskoristit :cocky: :ave:

3. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

a 95% cokolada? :cocky: :laugh:

4. jibboom

jibboom Novi Član

Lješnjaci! Po mogućnosti Milka.

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

:cocky: Volim sve vrste čokolade, osim one miješane sa grožđicama. Kako sam prirodno proždrljiva pojest ću i tu, ali ne mogu reći da bi uživala.

6. Eniyel

Eniyel Vampiruša

a da li je tko probao s chillijem? :cocky:

7. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

vidio sam tu sa chiliem u kerumu, al mi je bila preskupa :cocky:

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Ah kad se sjetim pocetaka ove rasprave na prosloj verziji eydisa... (to si bila vremena :cocky: ) i sjecam se uleta na MSN od En kad me je natjerala da joj kupim cokoladu jer sam je previse zaj♥♥avao... (naravno ispunio sam obecanje)

Ah chokholhadha, ma sve ih volim... Ali ih neam priliku cesto jesti

9. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

nadam se da znate da kažu, da je čokolada jako dobar afrodizijak :ave: ...mislim da se uz Kamasutru to da iskoristit :zzz: :zzz:

i je, Drem...je... :zzz: :zzz: :omg:

:cocky: :laugh: :zzz:

10. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Ah kad se sjetim pocetaka ove rasprave na prosloj verziji eydisa... (to si bila vremena :cocky: ) i sjecam se uleta na MSN od En kad me je natjerala da joj kupim cokoladu jer sam je previse zaj♥♥avao... (naravno ispunio sam obecanje)

Ah chokholhadha, ma sve ih volim... Ali ih neam priliku cesto jesti

mozes ti meni jos jednu kupiti, ja se necu buniti ^^

11. Bunny

Bunny Novi Član

umm...cokolada...najviše volim mljecnu i s keksima...i rižom...umm da... :cocky:
    hmm..ste vidli sad su napravili stapice punjene s cokoladom...yummiii... :laugh: baš su fini..papala sam ih danas... :ave:
    hmm a koju ne volim...umm..ne volim onu sa malim komadicima lješnjaka..sa kavom..grožđicama i rumom,... :zzz:

12. Sherpa

Sherpa Legenda

mozes ti meni jos jednu kupiti, ja se necu buniti ^^
    Nah... neam para... a i neam ti razloga kupovat...

13. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Ne volim bijelu čokoladu i onu s grožđicama. Sve ostalo vrlo vjerojatno prolazi, iako nikad nisam probala one "ekstremnije" (that includes chilli).

14. DsAg

DsAg Novi Član

a da li je tko probao s chillijem? :cool:

Ne mogu reći da me se dojmila... bolja mi je ona od 75%... ili čak 90% :cool:

15. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

a da li je tko probao s chillijem? :cool:

ja probo i dobra je ne osjeti se chilli jako
    inace kolko znam u cokoladu po originalnom receptu je iso chilli

dobre su i sve tamne i s rizom mi je ok :cool:

16. Eniyel

Eniyel Vampiruša

yep, prva cokolada je rađena s cilijem, i radili su ju asteci

17. Psychaki

Psychaki Gost

Damn. Imam neki podsvjesni program koji skenira ključne riječi. Tako je , nakon što je uočio čokoladu, preskočio drugo ponavljanje i označio mi drugu ključnu riječ - alkohol. Kako sam osoba od slabe volje i snažnih nagona, nisam mogla protiv tog , zasigurno sudbonosnog, klika .

Čokolada je inače , nakon novouvedenih lizalica, ključna tarifa u trejdovima i razmjeni najraznijih usluga između mene i prijatelja, isto najraznijih :dry: :dry:

Naravno da volim čokoladu. :tired:

18. Eniyel

Eniyel Vampiruša

kako rekoh jednom davno, na staroj verziji foruma (ne znam da li mogu to tako reci :dry: no nema veze, my point is) daj mi cokoladu a ja 'yes master, what do you need' :dry: :dry: :tired:

ps. da nije nikom palo na pamet da tu moju profesionalnu deformaciju zloupotrebljava :dry: :dry:

19. Sherpa

Sherpa Legenda

daj mi cokoladu a ja 'yes master, what do you need' :dry: :dry: :tired:

Koh koh koh koh jer to znaci da ti mogu odma zapovijedati??? koh koh koh koh

20. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

meni je čokolada...tako...kad nema drugih slatkiša. ja sma više za kolače, kremaste, jajaste, idealan kolač za mne su ledene kocke.

Podijelite ovu stranicu