1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Civilization

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Sherpa, 8. Studeni 2006..

?

?

1. 1

0 glas/ova
    0.0%
  2. 2

7.7%
  3. 3

7.7%
  4. 4

23.1%
  5. 5

15.4%
  6. siljenje da odaberem samo jedan dio tog serijala smatram osobnom izdajom

46.2%
  1. Sherpa

Sherpa Legenda

Kako je to jedan predivni serijal... I sam se sjecam kad sam nabavio civ jedan... koja je to igra bila... Uzeo bi mapu svijeta te izabrao Hrvate... I u toj nastavku sam postavio svoj apsolutni rekord ikad. Na najvecoj tezini protiv 7 protivnika sam u 2650 prije krista uspio pokoriti svijet (tko kaze da blitz napadi ne pale :lol: )

Uz dvojku sam provodio noci... Josh samo jedan turn josh samo jedan turn i tru ujutro je vec :lol: kad vec??? Predobra igra...(rekord - nuklearka 1720 :lol:)

Trojka predivno... resursi po mapi, kulturoloske granice, isto sam je igrao dan i noc ali nikad toliko dugo koliko dvojku

Cetvorka mi radi ali pod uvjetom da svakih sat vremenea resetiram ovu svoju kantu... pa sam shvatio sa mi se divota igranja civa pretvara u muku a to nikako ne zelim

2. kalthir

kalthir woof woof

Dvojka. Puno dostupnija od jedinice. I imala je uberawsome modove.

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

My choice is number two. Simply the best, with most features without unnecesary complications.

4. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Dvojku ne bih nikad izabrao, jednostavo zato što nema teritorija. pa mi svaki idiot može sagradit grad na dva polja od mog i ometat me u razvoju. S druge strane, trojka, u koju sam ludo zaljubljen, je imala niz bespotrebno otežavajućih okolnosti, recimo, nije se moglo kupovat čuda. No, zatop su resursi davali jako dobar arzlog za brzu ekspanziju, istraživanje, trgovanje i rat. I napokon je kultura nešto značila.
    Neke su stvari definitivno promijenjene nabolje u četvorci, i mada ju igram tek dva dana, već mi se čini najboljom, barem za moj stil igranja.

5. Psychaki

Psychaki Gost

Sad znam što ću igrati kad dođe zima :cool:

6. kalthir

kalthir woof woof

moje duboke isprike dorci. naime, tvrdio sam kako će se vjerojatno razočarati četvorkom i tu tvrdnju bazirao na vlastitim iskustvima (što je samo po sebi loše). no, ponukan neimanjem stvari za raditi reinstalirao sam četvorku i odigrao nadasve ugodnu partiju (koja je još uvijek u tijeku zapravo, no nvm.)

7. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

U četvorci mi se sviđa nadasve ležeran tempo igranja-ne moram očajnički graditi desetke gradova da me protivnici ne preteknu, fokus nije na tome, bez otvorenih granica ne moš više živit, diplomacija napokon šljaka skroz kako treba, a religije su totalna fora. nekidan sam nagovorio Saldina da prijeđe na judaizam :ninja: čak i ono čega sam se najviše bojao, društveno uređenje radi izvrsno i postupno. I nema više pesky city disordera, korupcije i zagađenja.

mada ni civ3 conquests nisam istražio do kraja, pa to sad igram na poslu :yeah:

A za ljubitelje civ2, ako ne znate, ona se može skinuti s neta potpuno besplatno.

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Moram nabaviti novi komp da mogu igrat civ4 :lol:

A sto se tice civ2 sto si spomenuo :yeah: da znam, isto kao i jedinica :lol: ali pravi fanovi to vec imaju :ninja:

9. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Moram nabaviti novi komp da mogu igrat civ4 :sad:
    a što misliš koji je bio moj glavni razlog :lol:

10. Sherpa

Sherpa Legenda

a što misliš koji je bio moj glavni razlog :sad:
    Ma znam... no ti radis i imas placu, za razliku od mene koji sam josh uvjek studos. A da starcima predlozim da zelim novi komp razapeli bi me... Tako da malo stedim sa strane da si gamozda iduce ljeto ubodem... Ovaj komp je idalje ok... super me je sluzio 5 godina al u njega od tada nisam ni kune utukao ako ne racunamo jedinu stvar koju sam mjenjao... a to je miš :lol:

Uglavnom... Daj mi objasni na kojem to sad principu tocno djeluju granice jer nikad nisam saznao... inace civ4 i mi ima nenadjebivu glazbu kad si u glavnom izborniku

11. abominacije

abominacije (/:=D

nekidan sam nagovorio Saldina da prijeđe na judaizam

meni frend igrao kao nazi shvabo... nazvao jedan grad auschwitz... tamo mu se rodio amazing human named moses... :lol:

12. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

u četvorki, tuđu granicu uopće ne možeš prijeći bez objave rata, osim ako nemaš dogovor o otvorenim granicama. nema kao u trojki, 'imam samo dva polja za prijeći, možda me ne izbaci' ili 'prvo ću mu se približit gradu a onda objavit rat'.

A ako objaviš rat nekom s kim imaš otvorene granice, automatski izbaci tvoje postrojbe s njegovog teritorija.
    I, da, postoje barbarski gradovi. ja sam već 4 grada stekao tako da sma ih osvojio od barbara :lol:

a osim barbara kruže i medvjedi, lavovi i panteri te napadaju skaute i ostale. meni su panteri zatukli setlera.

13. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Četvorka je skros ok.
    Sjećam se kak sam tricu uvjek igrao s švabama jer me Bismarck podsjećao na Jelačića, pa sam ih uvjek renamao u Hrvate :laugh:

14. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Iz nekog bizarnog razloga, Civ 4 mi ne želi prikazivati terrain featurese poput šuma, sela i tipa terena pojedinog tilea. Dakle nemre se igrat.

15. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Dvojka je nenadjebiva. I trojka je ok sa onim novinitetima poput resursa i granica utjecaja (kultura) ali nema tu više one ovisnosti.

Četvorka mi se ne sviđa jer nema tu više te čarolije osim candy grafike koja mi nikad nije bila fetiš.

16. Sherpa

Sherpa Legenda

Dvojka je nenadjebiva. I trojka je ok sa onim novinitetima poput resursa i granica utjecaja (kultura) ali nema tu više one ovisnosti.

Četvorka mi se ne sviđa jer nema tu više te čarolije osim candy grafike koja mi nikad nije bila fetiš.
    Upravo to, dvojka ima jednu savrsenu prednost, a to je brzina igranja.

Neki dan sam skinuo exp za cetvorku i moram ovih dana provjeriti kakav je.

A jedinica :laugh:, tamo si mogao igrati s Hrvatima

17. Sherpa

Sherpa Legenda

Sad moram kupovati novi komp... izlazi vec drugi ekspanzion za CIV IV, a ja nemrem vrtiti kako spada :cocky:

18. abominacije

abominacije (/:=D

master necromancer:)))

btw, trojka je meni najizvrsnija. dvojka mi je predepresivna.

19. Versius

Versius shajzeshit

ja sam voljela dvojku :w00t: bas mi je bila simpasticna... covjece koliko to nisam igrala

20. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Trojka mi je mrvicu bolja od dvojke... al obje su zakon :unsure:

Podijelite ovu stranicu