1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

City Of Villains/heroes

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Dremora, 8. Ožujak 2007..

?

Pročitavši topic, moje zanimanje za ovu igru je:

1. Poraslo znatno i zanima me više

50.0%
  2. Nije poraslo i ne zanima me previše

25.0%
  3. Joše jedan glupi MMORPG

25.0%
  1. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Dakle, pošto se najvjerojatnije namjeravam vratiti ovoj igri, želio bih ju malo pobliže približiti vama koji slabo, ili možda ništa o njoj neznate. Pisat ću manje više o City of Villains pošto nju posjedujem, dok sam Heroese igrao samo trial i napisat ću što znam, iako je poprilično slično, no opet različito.

Dakle City of Villains je MMORPG koji se bazira na superjunacima, što će reći, ako ste ikad čuli za Spidermana, X-mana i ekipu, to bi otpirlike bilo tako nešto. No, u City of Villains, kao što i sam naziv govori, igrate sa zločincima i bavite se kriminalnim aktivnostima, kao naprimjer:pljačkom banaka, otmicama, krađom, itd. Specifičnost ove igre je, to moram reći odmah sada, da nema itema i farmanja, naime u igri jedino sto droppa su sve vrste salvagea (magic i techno) koje će od patcha koji sad uskoro slijedi bit za kreaciju kostima (ne nedaje na statse) i kreaciju enhancmenta (objasnit cu kasnije). Na početku igre birate Archetype, Origin, Powerse, izgled i background lika.

Kreacija lika:

Dakle, na početku se bira Villain Archetype (nešto poput klase), od kojih su available: Brute, Stalker, Mastermind, Dominator i Corruptor.

Nešto o svakom Archetyepu:

Brute

Hit Points: High
    Damage: High
    Role: Melee
    Primary Powers: Melee-> Dark , Electrical, Energy, Fiery, Stone , Super Strenght
    Secondary Powers: Defense- Dark Armor, Electric Armor, Energy Aura, Fiery Aura, Invulnerability, Stone Armor

Dakle što reći...ime samo govori, Brute je specijaliziran za tankanje i melee borbu. Kao što vidite iz statistika ima jako puno Hit Pointsa i Visok damage, što mu omogućuje da primi i zada veliki damage. Specijalnost Brutea kao Archetypea je da, što je dulje u borbi postaje "luđi", tj. što ste dulje u combatu zadaje sve više damagea i brutalniji je. Nedostatak ovog Archetypea je što nema ranged attack nikakav, tako da ukoliko naletite na par ekipe s range abilityima i ne riješite ih se brzo, ne piše vam se dobro.

Stalker

Hit Points: Low
    Damage:High
    Role: Melee
    Primary Powers: Melee-> Dark, Energy, Claws, Martial Arts, Ninja Blade, Spines
    Seconary Powers: Defense- Dark Armor, Energy Aura, Ninjitsu, Regeneration, Super Reflexes

Na prvi pogled po nekim stvarima slican Bruteu, no prvi pogled vara. Iako su slični u ulozi, tj. obojica su melee, Stalker ima sasvim drugačiji pristup borbi od Brutea. Dok je Brute mrcina i može primit udaraca kolko i zadat, Stalker nemože i kao što ju ime kaže oslanja se na stealth i šuljanje prema protivniku. Stalker je najbolji na području DPSa, obzirom da je njegov ability da zadaje puno više critical strikeova nego ostali Archetypeovi. Dobar Archetype za početak, obzirom da ubija poprilicno brzo i izbalansiran je, a i secondary powersi mu omogućuje da ne umre prebrzo, a da ne kažemo da vas stealth moze izvući iz nepovoljne situacije. E da, kada ste u stealthu imate još veću šansu za critical strike.

Mastermind

Damage: Medium
    Role: N/A
    Primary Powers: Summon Henchman- Mercenraries, Necromancy, Ninja, Robotics, Thugs
    Secondary Powers: Buff- Dark Miasma, Force Field, Poison, Traps, Trick Arrow

Ovo je Archetype kojeg je najteze opisat i odredit mu ulogu, stoga tamo ništa i ne stoji. Možda najkompleksniji Archetype za igrat, ali definitivno i najjači. Naime, vaša glavna sposobnost je prizivanje henchmana, iliti, ajmo reći "pomoćnika/podanika" koji rade sav dirty work za vas, a vi iz pozadine kao pravi ljigavac samo gledate i uživate. Neki od tih "pomoćnika" mogu biti, ovisi šta izaberete; plaćenici, ninje, undeadovi, roboti, itd. Igra dodatno dobiva na kompleksnosti, zato jer morate stalno nadgledat vaše minione, tj. status njihovog healtha i što rade, dok u isto vrijeme pazite na sebe i svoju dobrobit. Sekundarne moći vam uglavnom služe da pojačate svoje henchmane, ili buffate druge ljude u grupi, iako ima i onih koje pomažu pri zadavanju damagea.

Dominator

Damage: Medium
    Role: Control
    Primary Powers: Control-> Fire, Gravity, Ice, Mind, Plant
    Secondary Powers: Assault-> Energy, Fiery, Icy, Psionics, Thorny

Poprilično zanimljiva i kompleksna klasa na svoj način. Naime Domintaor je tu da, ko bi rekao, dominira i kontrolira. Moći mu se baziraju, naprimjer na: charmu, confusu, fearu, itd. No ne smije se ni zanemarit njegova mogućnost zadavanja damagea, koja je poprilično velika i nije za bacit. Specijalnost ovog Archetypea je u inherent poweru koji se zove Dominate, a sastoji se u tome da što dulje neki neprijatelj odolijeva vašim napadima, tj. kad vam se Dominate bar napuni, powersi vam imaju toliko bolji efekt da je to nevjerojatno. Klasa je dobra za soliranje na nižim lvlima, no na većima vam je potrebna grupa, zbog nedostatka hpa.

Corruptor

Damage: High
    Role: Ranged
    Primary Powers: Ranged- Assault Rifle, Dark, Energy, Fire, Ice Blast, Sonic Attack
    Secondary Powers: Buff- Cold Domination, Dark Miasma, Kinetics, Radiation Emission, Sonic Resonance, Thermal Radiation, Traps

Primarni Range Archetype u City of Villains. Klasa koja iz daljine zadaje najveći damage u igri i tako se riješava neprijatelja. Nemaju previse hpa, ali su zato razarajući iz daljine, a sekundarne moći im omogućavaju da pomognu sebi ili grupi. Nedostatak im je u tome što su veoma ranjivi ukoliko se netko previše približi, jer su na melee užasno slabi. Posebna moć im je, da što neprijatelj ima manje hpa, zadaju sve više i više damagea, te tako brzo finiširaju nekoga kome hp padne prenisko.

Slijedeće je biranje Origina (porijekla):
    Ništa posebno nažalost (zasad, iako je u planu da se u budućnosti narpavi nešto s tim), ovdje birate porijeklo vašeg zločinca, odnosno kako je nastao , a koja se sastoje od Science, Mutation, Magic, Technology i Natural. Tako da naprimjer, kada napravite lika on može bit: Mutation Corruptor, itd. Svaki origin vam daje na početku minor neki damaging, ili neki drugi korisni skill koji se koristi, ili je pasivan.

Powers (moći):
    Ovdje počinje zabava. Birate 1 power iz primary power seta, od ponuđena dva i jedan secondary power, od secondary power seta (od samo jednog ponuđenog na startu), e da da ne bi bilo zabune u primary i secondary power setu ima po 9 powersa, znači birate Necromancy i u njemu ima po devet "spellova". Kako napredujete i povećava vam se Threat lvl (ne nema veze s pojmom threat iz ostalih takvih igara), tako dobivate više powersa na izbor. Napomena: Powersi se sami pojačavaju kako dobivate lvl, odnosno ne kupujete nikakve rankove, ni išta slično. Također je bitno za napomenut da se na kasnijim lvlima, točnije 6-om (ili 8-om nisam siguran) birate tzv. power pool, kojem svaka klasa ima pristup i dalje specijalizirate Villaina, dajući mu moći poput Flyinga, Levitatea, jačih udaraca, specifičnog stila fighta, itd. i na 20-om lvlu dobijete cape, koji također daje neki bonus (zapravo jedini item, ako ga tako mozemo nazvat-i ne capesi ne droppaju uokolo).
    Primary Powers
    Secondary Powers

Izgled lika i još nešto o featureima igre:
    Ovo još moram napomenut, naime City of Villains/Heroes je igra koja je nekoliko nagrada već dobila na polju customizacije lika. Lika stvarno mozete napravit svakakvog, od mršavog debelog, klauna, mrcine, vojnika, batmana u tajicam, pa nadalje da ne pričam, stvarno ima tone opcija i stalno dodaju nove (ja sam kreiro lika oko sat vremena i vjerujte mi to je jedno od najžešćih iskustava ove igre)...kasnije možete imati i krila i cape, itd. O igri je još bitno napomenut da kroz igranje dobivate enhancmente, koje dobivate kada ubijate neprijatelje i to prilično često, a sastoje se u tome da smanjuju coodlown powera, povećavaju mu damage, duration i tako slično. Još je bitno spomenut inspiratone koje isto svako malo dobivate, a to su takozvani privremeni poweri koji na nekoliko sekundi, ili koju minutu povecavaju energy regeneration, dižu resistance na damage, i tome slično. Evo da vas možda još malo zaintrigiram u igri se mogu graditi superbasevi gdje se vi i vaš supergroup okupljate i gdje vam je baza operacija, postoje PvP zone gdje možete srest i borit se protiv heroja, postoje base raidovi, higher lvl villain bas moze uzet za "apprenticea" i biti vaš malfactor, te vam tako pomoć da se brže zlevelirate (vaše power postaje lvl ekvivalent njegovom, no nije tako lako to napravit, jer vam samo power diže za lvl, dok cam je hp isti), mayhem missions, moj personal favorite, gdje palite i uništavate sve na putu, itd. Za daljni info pitajte u ovom topicu.
    Samo još jedan info: nisam pisao o City of Heroes, jer manje o njemu znam, iako je veoma sličan po nekim stvarima, tako da ću o njemu drugi put, ili će netko drugi, naime oni umjesto bad stuff imaju good stuff i nisu nimalo lošiji, samo imaju drugačiji koncept totalno.
    Eto tolko od mene, ako vas nisam nimalo zaintrigirao za igru, barem mi ocjenite topic. :evil2:
    Inače, od nedavno dobijete obje igre u combined edititonu za 199kn, dakle i Villaine i Heroese te mjesec dana igranja, al bez onog, ko kod recimo WoWa trebas kreditnu, ili bon, dobijete 30-day game card bas unutra. Ja se zaj♥♥o, pa sam kupio Collectors edition, no tad nisi dobio obje igre :/

Službene stranice:
    http://www.cityofvillains.com/ -Community
    http://eu.cityofvillains.com/ -site za Europu

http://www.cityofheroes.com/ -Community
    http://uk.cityofheroes.com/ -site za Europu

Neki od mojih Villaina, samo da vidite kak mogu izgledat:
    Shade_Fusion-Magic Corruptor
    Kaelis_Ra-Technology Brute
    Gelugon-Mutation Corruptor
    Chaindeath-Magic Dominator
    http://img70.imageshack.us/img70/7977/chaindeathvb8.jpg

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Kak se moze isfurat trial za ovo?

3. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

4. Sherpa

Sherpa Legenda

Inace, jedan od finih stvari u igri je sto se bas mozes ufurati u lika kojeg igras te da cak i za njega u profilu napises autobigrafiju koja ce biti dostupna svakome ko zeli citati dok te sretne u igri. Sto se kreacije likova tice ova igra je j♥♥eno savrsena, ja sam kod Drema slagao lika i istrosio sam 20ak minuta da izgleda osrednje dobro bez ikakvog igranja s detaljima na oblekici lika (sto je i najvaznija stvar u igri). Sto se samog koncepta tice svidja mi se sto nema beskonacnog ubijanja mobova radi dropova itema

5. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Jel se mogu nakon kreacije lika raditi kozmeticke preinake na istome? Kako izgleda solo play... kolko sam skuzio postoje misije, jel to izgleda ko u ostalim MMORPGovima odi na mjesto x ubi protivnika y i donesi item z? Onak, kak uopce izgleda igranje... reko si da se ide na mayhem, PVP, raidove, whatnot, al nisi spomenuo kako konkretno izgleda play izvan tih special eventova. Kakva je situacija sa itemima? Jel postoji ikakvo craftanje i skillovi nekakvi?

6. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Jel se mogu nakon kreacije lika raditi kozmeticke preinake na istome? Kako izgleda solo play... kolko sam skuzio postoje misije, jel to izgleda ko u ostalim MMORPGovima odi na mjesto x ubi protivnika y i donesi item z? Onak, kak uopce izgleda igranje... reko si da se ide na mayhem, PVP, raidove, whatnot, al nisi spomenuo kako konkretno izgleda play izvan tih special eventova. Kakva je situacija sa itemima? Jel postoji ikakvo craftanje i skillovi nekakvi?

Jel se mogu nakon kreacije lika raditi kozmeticke preinake na istome?

Da možeš. Naime možeš imati kasnije do tri kostima svog lika, što će reći možeš imati nekoliko svoji allaisa :lol:
    Customization lika je veoma advanced, kasnije sa infamyem, nešto poput para ovdje kupuješ enhacnmente za powere, inspiratione i nove dijelove kostima... :lol:

kolko sam skuzio postoje misije, jel to izgleda ko u ostalim MMORPGovima odi na mjesto x ubi protivnika y i donesi item z?

Što se tiče misija, tu igra shina :lol: ....naime, imaš stvarno svakakvih misija, od spomenutih mayhem, gdje se pali i uništava sve živo, do hide and seek misija gdje moraš uzet neki item ili ubit nekog osobitog, neću lagat ima i klasičnih misija ubi ovog, donesi ovo, no takve su misije na početku najviše, kasnije postaje kompleksnije...naime imaš nešto što se zove contact, odnosno neki tvoj lik koji ti zadaje misije...kontaktiraš ga i on ti da available misije. Gadno je to što se ponekad moraš odlučit koji ćeš kontakt uzet...to je na početku nebitno, ali kasnije ovisi o misijama, a da ne kažem da će suparnički konatkt biti bijesan...e vidiš što se tiče misija, možeš birat kakav ćeš biti Villain, tj. kakva ti je reputacija...tak da npr. možeš birat da si takav Villain da dobivaš manje-više stealth misije, tak da ak si Stalker takve ti stvari i više pašu...misije ti i zavise o Archetyepu često kasnije...

Kakva je situacija sa itemima? Jel postoji ikakvo craftanje i skillovi nekakvi?

Još jedna dobra vijeest. Naime, od slijedećeg patcha, koji će sada uskoro dodaju i crafting skill...expansion se zove Breakthrough...obzirom da ni ja baš preveć neznam o tome evo ti info http://eu.cityofvillains.com/game-guide/fe...s/breakthrough/
    http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm?gameId=...1149&bhcp=1
    itema per se nema, osim capesa kasnije....pročitaj ovo o novom expu i moj topic, pise ti :lol:

Onak, kak uopce izgleda igranje... reko si da se ide na mayhem, PVP, raidove, whatnot, al nisi spomenuo kako konkretno izgleda play izvan tih special eventova.

Play je poprilično jednostavan. Imaš primary i secondary powerse koje si izabrao na početku i njima se koristiš da ubijaš, ili buffaš, ili šta već uokolo...evo ti slika user interfacea:
    postoje razni missioni kao što sam rekao, za neke ti treba supergroup, jer ih sam nemreš riješit itd.
    Igru započinješ u misiji Prison Break, gdje tebe kao "obećavajućeg" zločinca vade iz zatvora, to je zapravo tutorial mission, gdje se upoznaješ s interfaceom i basic funkcijama igre, evo ga ovdje:
    http://eu.cityofvillains.com/game-guide/ge...al_walkthrough/
    Nakon tog dolaziš na Mercy Island i tam si do lvla 10 max, gdje se dalje upoznaješ s naprednijim funkcijama igre kako napreduješ s lvlima, sve ti trainer objašnjava...igra je koncipirana da postaneš...jel Super Villain i služiš Lord Recluseu (priču ću napisat kroz neko vrijeme)...eto enznam kaj da ti više velim, nadam se da sam na većinu pitanja odgovorio, ak nisam pitaj me specifičnije :onoz:

Note;malo sam editiro topic, pa pogledajte, new contenta će bit, kad kod ću imat vremena da ga stavim :lol:

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Kako jedan MMORPG moze funkcionirati bez itema?

8. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Kako jedan MMORPG moze funkcionirati bez itema?

Veoma jednsotavno...kao prvo moraš odigrat da bi vidio, no ajd probat ću dat odgovor...moja je pretpostavka je da pošto si super-hero imaš sve iteme koji ti trebaju, tj. trebaju ti samo tvoji poweri...uostalom od ovog novog expansiona (koji je free btw) imas enhancment setove, koji će dodatno dizat power lvl...u igri postoji i infamy, koji je neš ko lova i moš kupovat enhancmente da si powerse poboljšaš...naime svaki power ima enhancement slotove, a što si veći lvl ima power više slotova, tj. sam biraš di ih hoćeš više...tak da se ima kaj radit... :lol:

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Skidam klijent :think:

10. Sherpa

Sherpa Legenda

Eto kod kolege Drema ja josh davno napravio lika, no ja nisam si dao previse truda oko kreacije, ovako je to ispalo

Moj je ovaj plavi :love:

11. Sammael

Sammael Knjižničar

ja bi igro city of heroes al niko to ne igra

12. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Embrace the Dark Side :love:

13. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

ja bi igro city of heroes al niko to ne igra

cause heroes are weak :love:
    join the evil :love:
    :kiss:

Skidam klijent :kiss:

:love: ja uskoro kupujem bonchek :kiss:

14. Ang

Ang đumbir

Dakle, glasovao za drugu opciju ("Nije poraslo i ne zanima me previše"). No, pretpostavljam da je tome razlog što sam odigrao dio free triala CoVa jednom prilikom i jednostavno nisam zagrizao.

Ušao sam u nju poglavito zbog jednog segmenta, a to je naravno kreacija lika i njegovog kostima. I brojne mogućnosti zaista su me oduševile. Nažalost, tada sam se odlučio za neku verziju Nea što vjerojatno nikad neću prežaliti. Odmah pri ulasku susreo lika čije zeleno odijelo i stas je zračilo određenom zlobnošću što ja nikako nisam uspio postići. Točnije, nisam ni razmišljao želim li to postići. Kostimi koje sam dalje vidio još više su me oduševili. I možda bih ponovno zaigrao, kada bi me nešto više od same kreacije zanimalo.

Jednostavno ne znam koliko bi misija mogu odraditi prije nego što bi se zasitio. Navodno nekakav PvP postoji, no nisam ga tada probao. Bez ekonomije i zanata (vjerojatno mi i najdraži dio MMORPG-a), ne vidim što bih mogao raditi.

edit: Zaboravio napisati da (gotovo sigurno) bi mi interes za igru porastao da ju upoznajem iz Dremorinog posta.

edit 2: Da li i vama nedostaje jedan glas iz polla?

15. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

da shvacam zasto ti je igra pomalo bila boring, bilo je i meni tak neko vrijeme...no na malo vecim lvlima je poprilicno zanimljiva vjeruj mi....kad unlockaš veće power, dobiješ flying, teleport, organiziraš strike force :kiss:...a eto ako sam ti ju bar malo uspio približit i to je nešto :love:

edit:bitno je ne odustat prerano...

edit2:bit cu iskren...nekim ljudima vise pase City of Heroes zato jer je, kako da kazem svijetliji....naime po danu je lijepo vrijeme i kakti nije tak depresivno ko kod Villaina gdje je uvijek onak oblacno ili neki twilight...ako ptiate mene takva i treba bit atmosfera d@rk and gloomy...no eto samo da napomenem da nebi bilo da samo lobiram za CoV :love:

16. Raist

Raist Novi Član

Meni nikako nije jasno sto ne daju 14 day trial keyeve normalno nego moras zicat ekipu koja igra -_-

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

He? Pa kolko sam vidio prek ovog Dremovog linka, to si bilo tko moze uzet za CoV :devil2:

18. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

He? Pa kolko sam vidio prek ovog Dremovog linka, to si bilo tko moze uzet za CoV :devil2:

da tak bi trebalo bit :devil2:

19. Raist

Raist Novi Član

Ne znam napravio sam plaync account i nigdje nisam dobio key nikakav nit ga negdje na site-u ima(ni dremorinom niti kad se ulogiram u plaync) tako da ja ne znam gdje ti vidis taj key.....

20. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Jedino što me kod ove igre uistinu zanima je generator kostima...
    imam par ideja koje bih stvarno htio vidjet :evil2:

Podijelite ovu stranicu