1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Celtic Punk&folk&stuff

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od kalthir, 2. Studeni 2006..

1. kalthir

kalthir woof woof

Ovaj topic je napisan u istom duhu kao i gothic rock topic, s tim da ovdje očekujem prepucavanje oko toga koji je bolji band, a ne koliko suckaju. Nadalje, koliko god bili upoznati sa ovom 'scenom' uvijek postoji neki ubermega underground band za koji ne znate. Hence, djelite svoje dojmove, mišljenja, a može i pokoji album.

Flogging Molly-mislim da se zapravo svi slažemo. teh best evah.
    Real McKenzies-škoti sa nadasve užasnim live nastupom. but we love them anyway.
    Dropkick Murphies-jako ono. znate. punkish. i celticish.
    Oi Polloi-see above. samo dosta glasnije.
    Runrig-vrlo mellow.
    Altan-pure pwnage choir koji pjeva na galic. nažalost, dosad sam bio u stanju naći svega jedan mp3 :love:
    The Pogues-nadaleko poznati folk sastav.
    The Dubliners-više manje isto kao i pogues.
    The Chieftains-ditto.
    Planxty-nakon nekog vremena shvatite da svi ti bandovi zapravo sviraju iste pjesme, jer su public domain.
    Black 47-nadasve u redu pjesme, osim onda kad zalaze u hip-hop. such a horror my ears have yet to encounter.
    Clannad-također mellow. no manje razumljivo.
    Brobdingnagian Bards-al yankovich celtic glazbe.

2. Nea

Nea curica

Ovo je super topic :love: Ajd preporuči par pjesama koje bi trebao svaki laik poslušati. :evil: Možda nešto od The Dubliners? :evil:

3. Lucky Fakerz

Lucky Fakerz Novi Član

Za bandu koja ne zna o ovoj muzici ništa, Dublinersi su se raspali davnih dana i ostali aktivni u glazbi, of kors, a od njih najpoznatiji su Cannonsi. Naime, otac (John, solo gitara Dublinersa) i sin mu (James) grade krijeru pjevajući i promovirajući po svijetu irsku narodnu glazbu.
    Možda se netko sijeća, ali sumnjam, no prije nekoliko godina (5 ako se ne varam), Cannonsi su nastupali na otoku Prviću, i tada dokazali da su Hrvati veći faferi od Iraca. Naime, uspjeli smo (moja ekipa, a i ja i moj brat smo billi prisutni) napit Jamesa ko guzicu, da oprostite na riječniku. Preblago rečeno, možda, no siromak je završio na hitnoj na ispumpavanju mješine :-))))

4. kalthir

kalthir woof woof

Whell. Da navedem neke od popularnijih pjesama, koje se mogu čudi u velikom rasponu izvedbi...

-Whiskey in the Jar
    -The Irish Rover
    -Finnegan's Wake
    -The Night Paddy Murphy Died
    -Danny Boy

5. Nechrarh

Nechrarh Gost

Ajde da vas nekaj pitam...jel itko od vas bio na i jednom od tih koncerata? ( osim Real Mckenzija - jer su oni tu u KSET-u jednom godišnje ;) )

Bend se sudi po nastupu....zadnje od gore navedenih ( Floggyng i DKM ) bedova sam vidio Beču i moram priznati da sa svakog koncerta nosim posebnu priču, ali live mi definitivno bolje zvuče Molly-ji dok su mi za poslušati draži Murphysi :laugh:

6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ovo je super topic :kiss: Ajd preporuči par pjesama koje bi trebao svaki laik poslušati. :nice: Možda nešto od The Dubliners? :love:
    :nice: hop hop hop hopa hopa hopa hopa cup :belj:

Posljednje uređivanje: 19. Travanj 2015.
  7. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

:D s obzirom na to da se nikad ne smatrah velikim fanom ovakvih derivata irske glazbe, zadovoljna sam prepoznavanjem 7/13 spomenutih bandova.
    ni ne čuh za oi polloi, runrig, black 47, clannad, brobdingnagian bards. ako je išta od toga osobito iskričavo, molim uputu.

altan svakako jako želim čuti; dovoljno zanimljivo zvuči.

od ostalog, osim tradicionalne irske glazbe, vrloveomajako volim flogging molly.

8. Nea

Nea curica

@Elear - jel ima nešto slično kao ovo što je swar stavio baš mi je predobro :great: :hugz: :nice:

9. Polythene Pam

Polythene Pam Aktivan Član

loreena mckennith???? ja je volim........

10. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

@Elear - jel ima nešto slično kao ovo što je swar stavio baš mi je predobro :hugz: :nice: :belj:
    folkerica :great: :cool:

Podijelite ovu stranicu