1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Call Of Cthulhu

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od abominacije, 9. Studeni 2006..

1. abominacije

abominacije (/:=D

shub niggurath black goat of the woods, mother of the thousand young!

nego... da li je tko imao prilike zaigrati ovu krasotu u pnp environmentu? otkad sam doshao u posjed handbooka za call of cthulhu game u izdanju wizardsa primijetih da je shema vrlo prikladna za omiljenu vrstu zabave... jedino se po mom mishljenju mountain dew nikako ne uklapa... BUT... you can sacrifice humans under the moonlit forests of northern urals... ono shto me dodatno zaintrigiralo u cijelom sistemu je praktichki onemoguchavanje munchkin minmaxanja... zbog same filozofije svijeta da smo svi mi tiny maggoths... you cannot win, only stall the inevitable!... naravno, pripisani sforsani d20 sistem se pokazao kao shokantno truo... ali, can be fixed... now fellow cultists... post your remarks... maybe some addtional info i koja premade zanimljiva avantura?

2. Nechrarh

Nechrarh Gost

shub niggurath black goat of the woods, mother of the thousand young!

nego... da li je tko imao prilike zaigrati ovu krasotu u pnp environmentu? otkad sam doshao u posjed handbooka za call of cthulhu game u izdanju wizardsa primijetih da je shema vrlo prikladna za omiljenu vrstu zabave... jedino se po mom mishljenju mountain dew nikako ne uklapa... BUT... you can sacrifice humans under the moonlit forests of northern urals... ono shto me dodatno zaintrigiralo u cijelom sistemu je praktichki onemoguchavanje munchkin minmaxanja... zbog same filozofije svijeta da smo svi mi tiny maggoths... you cannot win, only stall the inevitable!... naravno, pripisani sforsani d20 sistem se pokazao kao shokantno truo... ali, can be fixed... now fellow cultists... post your remarks... maybe some addtional info i koja premade zanimljiva avantura?

Pročitaj 5. broj Grifona
    :onoz:

Inače vidi se da si n00b što se "Zova Čitluka" tiče - jer je izdanje od wizardsa ( znači ovo d20 ) prilično jadno i nepraktično za igru takvog karaktera - ako ti se svidja tematika i cijeli taj svijet Mithosa od P.H.Lovecrafta preporučam ti Chaosumovo izdanje (i to ovo zadnje 5th edition ) jer je puno bolje i
    praktičnije.

PS: e da i što s emunchiniziranje tiče, d20 varijanta je apsolutno pogodna za to - kada bolje razmislim to je jedini način da u ovom izdanju nešto/išta postigneš....

3. abominacije

shto se tiche svega ostaloga vidim da ne chitash pozorno postove prije nego shto odgovorish na njih... spomenuo sam da sam u posjedu d20 handbooka... i iskljuchivo sam komentirao odnos sistema d20 prema cijelom settingu... mozhda nisam bio dovoljno jasan odmah, ali cilj mi je bio napomenuti da je navedeni sistem (d20) namijenjen power gamingu i da se kao takav bash i ne snalazi u kampanji ranga mythosa gdje je ljestvica mochi dosta neuravnotezhena na rachun PCeva... shto si uostalom i ti rekao...

4. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

You tell 'im!

5. Ares

Ares Gost

Vidim da se ljudi zanimaju za takve stilove, ako mene pitaš meni se iskreno igra Call of Cthulhu, ali mislim da za to treba biti vražje dobro upoznat sa horror smislom za priču!

6. Nechrarh

Nechrarh Gost

Vidim da se ljudi zanimaju za takve stilove, ako mene pitaš meni se iskreno igra Call of Cthulhu, ali mislim da za to treba biti vražje dobro upoznat sa horror smislom za priču!

Imamo mi jednog lika u udruzi koji je zaludjen time - čak i izgleda ko da ga je sam Čitlug proguto i ispljunuo....užasno brije na te mithose i zna apsolutno sve o tome.....pa brijem da bi bio izvrstan servitor odnosno DM ;)

7. Ares

Ares Gost

i eto sada kraj takvog lika iliti DM-a mislim da samo još trebaš imati ekipicu koja je jakooo maštovita da ga razumije i ekipa koja se mora uživiti,.....

8. Nechrarh

Nechrarh Gost

i eto sada kraj takvog lika iliti DM-a mislim da samo još trebaš imati ekipicu koja je jakooo maštovita da ga razumije i ekipa koja se mora uživiti,.....

Dok smo imali vremena špilali smo to naveliko ( čak smo i kartali zov čitluka - fora Tcg ), ali sada nema šanse da nadjem trunku slobodnog vremena za ikakav RPG ili neku drugu igru....što si stariji to imaš manje vremena za takve stvari :ninja: :yeah:

9. abominacije

a koja je to udruga o kojoj prichash?

10. Nechrarh

Nechrarh Gost

a koja je to udruga o kojoj prichash?

Red Srebrnog Zmaja

11. abominacije

hmm... intewesting... gledao sam vas prije par godina u onom retard talk showu sanja... vi doshli u chainmailu a zhena nema pojma i namjerno krivo izgovara imena... lame... no iskupila se kasnije ulogom dobre shumske vile u boree leeu... :ninja:

12. Nechrarh

Nechrarh Gost

hmm... intewesting... gledao sam vas prije par godina u onom retard talk showu sanja... vi doshli u chainmailu a zhena nema pojma i namjerno krivo izgovara imena... lame... no iskupila se kasnije ulogom dobre shumske vile u boree leeu... :yeah:

Molim?!!! :lol:
    Isuse to je staro 4-5 godina :ninja: ...to nam je bio prvi chain koji smo ikada napravili - zove se đubre jer ima 22kg, sada ga rastavljamo i radimo dva lakša :lol:

13. abominacije

hehe... pa rekao sam par godina :ninja:
    gg btw...

14. Nechrarh

Nechrarh Gost

hehe... pa rekao sam par godina :ninja:
    gg btw...
    Ne mogu vjerovati da se itko toga sijeca :yeah: cak sam i ja na to zaboravio....

15. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

čuo sam da su na rikonu imali chtulhu LARP. To mora da je blo ludo. već sebe vidim s onim dječjim tommy gunom što radi rrr...rrrr... i gamašama na nogama :lol:

16. Nechrarh

Nechrarh Gost

čuo sam da su na rikonu imali chtulhu LARP. To mora da je blo ludo. već sebe vidim s onim dječjim tommy gunom što radi rrr...rrrr... i gamašama na nogama :lol:

Yes, i špilao sam ga...makar je bilo malo neobično zbog turn'n base stila i jednog oružija u cijeloj kući...

17. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Sta je tako posebno u tom Cthulhu?

18. Nechrarh

Nechrarh Gost

Sta je tako posebno u tom Cthulhu?

Jesi li ikad išta čitao do H.P.Lovercrafta?
    Ako nisi pročitaj si neke novele ( ako hoces preporuku javi jer sam ih ja uglavno sve pročitao ) pa ce ti možda biti jasno :love:

19. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Znam da je neki j♥♥eni horror.. Ali me zanima zasto bas Call, zasto ne bi mogao horror ici u obican D&D ili bilo koji drugi losiji sistem :)

20. abominacije

Znam da je neki j♥♥eni horror.. Ali me zanima zasto bas Call, zasto ne bi mogao horror ici u obican D&D ili bilo koji drugi losiji sistem :)

zato shto call of cthulhu ima "the thing" u sebi.. prochitaj pa chesh znati...

Podijelite ovu stranicu