1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Brzo čitanje?

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od Nea, 29. Lipanj 2007..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Nea

Nea curica

Da li je netko ovđe išao na tečaj brzog čitanja ili zna nekoga tko je išao?

Mišljenja? :unsure:

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ti bi trebala usporit čitanje moljac. :unsure:

3. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Znam da postoji tečaj kod mene na fakultetu pa sumnjam u efikasnost i korist .

4. She-Ra

She-Ra princess ^^

Ja sam mislila ić na to....i moja frendica je išla al' nije baš pomoglo...

5. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Imam knjigu od lika koji je to prvi uveo sa svim vježbama i savjetima oko brzog čitanja, moram priznat da je veoma efektivno, ako se predaš vježbanju i konstantnom radu, što ja baš nisam dosada, ali planiram. :)

Sve je u koncentraciji.

6. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

meni je sestra isla na to , rekla da je dobro i super , i da jako pomaze kod ucenja.. ja cu mozda otic kad cu imat para za tecaj , skupo je ono tipa 1500 kn

7. Nea

Nea curica

8. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

IMO ne vidim poantu jer je sasvim dovoljno vremena za učenje. Osim ako studenti ili učenici imaju neki posao pa im ostane samo sat za učenje na dan. Makar većina ni tolko ne radi na dan.

9. Versius

Versius shajzeshit

dakle...tata i par frendica su mi isli na to cudo, a ja sam ih natjerala da mi objasne principe...

stvar je vrlo jednostavna u globalu, daju ti knjigu od cc 100 stranica, metronom koji otkucne svoje svakih par sekundi, umirujucu glazbu i kemijsku... cilj je da u roku od 15-20 sec prijedes pogledom stranicu prateci vrsak olovke i kad metronom kucne prijedes na novu stranicu

brzo citanje je efikasno i mogu ga usporediti s pisanjem na tastaturi s 10 prstiju, puno je brze negi kad onak "pocetnicki" sve pisete s jednim ili dva prsteka, ali vam treba prakse, tecaj vas nauci kako, ali opet je stvar vase odluke da nastavite vjezbati i kasnije sve dok vam to ne ude u naviku

10. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Ja bih htjela na to, ali stvar je u tome da sad prek praznika ne stignem jer stalno jurim negdje, a kad počne škola, još dolazi vozačka i čisto sumnjam da ću imati vremena :pray:

11. nelchee

nelchee Udruga "3. zmaj"

IMO ne vidim poantu jer je sasvim dovoljno vremena za učenje. Osim ako studenti ili učenici imaju neki posao pa im ostane samo sat za učenje na dan. Makar većina ni tolko ne radi na dan.
    zašto bi ljudi trošili svoje "dovoljno vremena" na učenje ako mogu samo sat vremena, a u preostalo vrijeme raditi ono što više vole?
    doduše, priroda mog faksa je takva da se učenje svodi na rješavanje zadataka, tečaj mi ne može pomoći.

12. Vignir

Vignir Novi Član

ja sam išao na brzo čitanje i dosta mi je pomoglo ali mora se nastavit i poslje tečaja (svaki dan knjiga ili dvije) inače se sve zaboravi...ali uglavnom, meni je dosta pomoglo

13. Aronys

Aronys Pleb

Ja volim uživati u knjizi koju čitam. :w00t:
    Zato je ponekad i čitam po mjesec dana :pray: Ne mogu se natjerati dalje na čitanje, jer mi stalno nešto drugo odvuče pažnju :cool:

14. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Xypo, moja cura je išla na to i to stvarno funkcionira.. proćitala je 200 stranica za 20-tak minuta.. samo ti je to vještina koja se treba stalno vježbati inaće izađeš iz štosa, ali stvarno radi.. preporućujem..

15. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

brzo čitam (primjetili ste jel da :cocky: ) nisma išao na tečaje ali znam kako to ide, smisao je brzo preletiti okom preko testa, izdvojiti bitno od nebitnog, i bitno još jednom pročitati......

16. Nea

Nea curica

:cocky: hvala svima za mišljenje, uglavnom nema se što izgubiti, sada samot reba skupiti lovu :love:

17. Versius

Versius shajzeshit

Xypo ce nam biti brzocitajuca :cocky:

18. Nechrarh

Nechrarh Gost

Pa da i ja nešto odkomentiram (jer je to ipak moj struka)...

Brzo čitanje NE pomaže....sve je to jedna velika farsa i lagano ispiranje mozga.
    Tečajevi brzog čitanja vam neće pomoći da brže pročitate i bolje upamtite neko gradivo ili neku stručnu knjigu.
    Neće te lakše učiti i prolaziti štiva za ispite i testove - to su sve besmislice....

Jedni mjesto gdje vam tečaj brzog čitanja može pomoći je kod beletristike.
    Beletristika se čita radi gušta, a ne zato što se mora - pa ako se već čita iz vlastitog "gušta", u slobodno vrijeme, onda nema portebe za "brzanjem" i "ispuštanjem" riječi ili rečenica, niti za preskakivanjem pasosa ili manjih segmenata...

Dakle, iako većina ljudi misli da je brzo čitanje uvelike korisno i da u jednom minuti mogu pročitati 100 stranica, zavaravaju sami sebe, jer koja je fora čitati recimo Tolikena ili Martina a da "preskačete" segmente ?!

Pa to radimo na svoju volju, a ne kao neke knjige ili skripte koje MORAMO porći radi ispita/posla/itd.
    To što će vas na tim tečajevima naučiti nije "vještina", već čisti gubitak novaca i vremena....važan je "model" čitanja koji krositimo...

Na većini tih tečajeva će biti "fer" pa će vam reći da je takvo čitanje pogodno za čitanje velike količine teksta iz kojeg trebaš izvući samo najvažnije informacije.

Što znači: nije pogodno za učenje, a meni je glupo tako čitati neku knjigu u kojoj želim uživati

Eventualno bi tako mogli pročitati hrpu novina u kojima tražite nekakvu informaciju. Sve u svemu, meni se to brzo čitanje ne čini baš pretjerano korisnim.

Tečaj vam nije dovoljan da bi bili eksperti u brzom čitanju, trebali bi, vjerujem, dugo vježbati da postignete nekakav uspjeh i da imate koristi od "brzog čitanja".

19. Nea

Nea curica

:love: pa uopće nisam mislila na beletristiku... htjela sam otići na tečaj kako bih mogla Melu naučiti onda tome jer bliži joj se srednja škola pa mislim da bi joj to moglo pomoći :cocky:

20. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Cula sam da ima posebno prilagodjeni smjer brzog citanja za knjige koje su sve samo ne beletristika. :cocky: Ali nisam 100% sigurna. Cinjenica je da kod odredjenog postotka ljudi principi brzog citanja ne pale... Nikad nisam probala jer:
    a) ne da mi se bacat novce u slucaju da kod mene ne upali
    b) ne da mi se toliko vjezbati takvo citanje
    c) kad citam, to cinim s gustom (slazem se s Aronys) i nije me briga koliko traje to moje citanje :love:

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu