1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Book Club

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Eniyel, 24. Listopad 2006..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Eto, dođoh danas na ideju da pokrenemo neki book club, mjesecno odaberemo jedno lagano stivo (posto mnogi imaju za uciti a i citati drugih lektira) i na kraju mjeseca onda iznosimo u ovom topicu svoje dojmove i razmisljanja o djelu.

To je također mogucnost potaknuti neke koji ne vole citati da se vise pocnu zanimati za knjige, a oni koji vole citati a nisu procitali nesto od odabranog sad imaju priliku procitati ^^

2. kalthir

kalthir woof woof

Može. Kao prvu knjigu predlažem Uliksa ^^

3. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Lagano i kratko štivo? :book:

4. pandora

pandora Aktivan Član

Uliks je malo kompliciran za shvatit.... joyceu se puno toga motalo po glavi. :)

5. Nea

Nea curica

I? Imamo li knjigu? :love:

6. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Ajde, tko ima za preporuciti kakvo kratko i lagano stivo neka napise pa se onda odabere, moze tako

ja predlozih Patnje mladog werthera, kratko stivo koje ovako i onako imam za lektiru

7. Midria

Midria Novi Član

Ja također predlažem Patnje maldog Werthera.

predlazem isto tako da pri svakom susretu prije obrade djela napravimo i biografske podatke o piscu (evo, ja se javljam^^) te malo orazdoblju u kojem je roman pisan (evo to isto mogu ja, al ako hoce netko drugi, nema frke).

mislim da je ovo odlican prijedlog, moja frendica je isto sa svojim frendovima radila takve susrete, po razdobljima i super im je islo.

8. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ali staviti neki normalan rok, da ne bi nekoga se čekalo jer nije javio da nema vremena ili odustao.

9. Nea

Nea curica

Ja se slažem s Patnjama jer jedna manje ili više u mom životu ne igra nikakvu ulogu :love:

A slažem se totalno i s Midrijinim prijedlogom :nice:

Eto hoćemo li sada prijave tko će čitati Mladog Werthera ili kako to već ide? :love:

10. Psychaki

Psychaki Gost

Zbilja mi se sviđa ideja, ali Patnje nikako čitati ne mogu.
    Prijavljujem se za iduću.

11. Midria

Midria Novi Član

evo ja predlazem da pricekamo dva dana da se prijave svi koji bi htjeli sudjelovati u tom projektu.
    a dakle, svi oni koji sudjeluju trebali bi procitati patnje maldog werthera.
    i josh bi se onda trebali dogovoriti hoce li netko drugi raditi opis razdoblja Goethea, ili cu to ja.

a sad ne znam kak je Eni to zamislila.... :love:

12. Psychaki

Psychaki Gost

i josh bi se onda trebali dogovoriti hoce li netko drugi raditi opis razdoblja Goethea, ili cu to ja.

Ako hoćeš mogu ti pripomoći, ionako neću čitati Werthera. :love:

13. Eniyel

Eniyel Vampiruša

ajde ovako, knjigu pocinjemo citati svakog prvog u mjesecu do 25. u mjesecu, to nam ostavlja onda nekoliko dana da prokomentiramo knjigu i odaberemo novu, a za prsca i razdoblje bi mogli ovako, ciji prijedlog odaberemo neka on onda napise nesto o piscu i razdoblju, ako se drugacije ne dogovorimo, moze?

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Mozda no ja ne namjeravam citati knjige koje spadaju u lektirno stivo jer IMHO su smece... Nevolim te gluposti koje profesori daju kao obavezne lektire

15. Midria

Midria Novi Član

ja sam za werthera zato sto mi se svidja,zato sto mi se zapravo svidja cijeli romantizam, ne zato sto mi je to bilo zalektiru. sto se mene tice, mozemo i crnog macka obradit. smatram da bi radi opce kulture trebali razradit werthera, ali ne na onaj glup, profesorski nacin, nego po nasim misljenjima, napraviti i raspravu o tome, anne pisati opise glavnog lika i mjesto radnje (ne skolski). eto. ja sam za da werther bude prvi. mislim da oni koji zele njega obraditi da se jave, koji ne zele, neka pricekaju 1 u mjesecu.

16. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

I da se zna, u ovom topicu se dogovaramo općenito. A same knjige će se raspravljat u posebnim topcima. :smile:

17. Nea

Nea curica

Joooj de ajde već jednom nije bitna koja knjiga jer me je Midria totalno osvojila svojim postom :smile:

18. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Werther? :lol: Računa li se ako smo ga pročitali prije godinu dana? :smile:

19. Eniyel

Eniyel Vampiruša

imas koju drugu ideju?

20. Midria

Midria Novi Član

Ajmo ovak, ja predalzem da za probu uzmemo werthera.

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu