1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Blind Guardian

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Dabrorius, 27. Listopad 2006..

1. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

Evo nakon nedavnog koncerta kod nasih dragih susjeda sam se ponovo uzivio ko nekad :)
    Prosli su sve krenuli od tharsha do neceg potpuno novog sto jos nije dobilo tocan naziv
    Meni su dragi svi albumi i svi su kvalitetni na svoj nacin i cak mi je drago sto su svi razliciti (sto im mnogi zamjeraju)
    inace sprema se simfonijski album :)

2. Nechrarh

Nechrarh Gost

Evo nakon nedavnog koncerta kod nasih dragih susjeda sam se ponovo uzivio ko nekad :)
    Prosli su sve krenuli od tharsha do neceg potpuno novog sto jos nije dobilo tocan naziv
    Meni su dragi svi albumi i svi su kvalitetni na svoj nacin i cak mi je drago sto su svi razliciti (sto im mnogi zamjeraju)
    inace sprema se simfonijski album :)

Pitanje?

Zašto na svakom forumu mora biti po barem jedan topck o Blind Guardanima????
    Nemojte me krivo shvatiti....bend mi je fora i bio sam gore u Ljubljani na koncertiću....ali ipak.....mislim da je sve već odavno rečeno o njima :lol:

3. The Blind

The Blind Novi Član

Evo jedne stranice na kojoj su objašnjeni BG lyricsi:
    Lyrics Inspiration

Blind Guardian :roll: :onoz:

4. kalthir

kalthir woof woof

BORN IN A MOURNING HALL - Hansi´s lyrics about planet Earth. We all born there on this mourning hall under the rule of politicians and money.

So true man. So true.

THE SOULFORGED - On Blind Guardian official homepage come to pass during year 2000 the fans-voting about lyrics theme to one song for the new album. Most ballots received theme about computer game Dragonlance. From this case track inspirated by character this game particularly by wizard Rastlin.

BG fanovi su tako hardcore :roll:

5. abominacije

abominacije (/:=D

BG fanovi su tako hardcore :roll:

bash i nisu hardcore, poshto se pishe raistlin a ne rastlin...

6. kalthir

kalthir woof woof

Piše se i 'dungeons & dragons campaign setting' a ne 'computer game', no dobro.

7. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

Pitanje?

Zašto na svakom forumu mora biti po barem jedan topck o Blind Guardanima????
    Nemojte me krivo shvatiti....bend mi je fora i bio sam gore u Ljubljani na koncertiću....ali ipak.....mislim da je sve već odavno rečeno o njima :roll:

pa zato što su jako popularan bend i mozes stalno pricat kak su dobri :)

8. Psychaki

Psychaki Gost

Evo jedne stranice na kojoj su objašnjeni BG lyricsi:
    Lyrics Inspiration

Blind Guardian :laugh: :belj:

Čemu?
    Uostalom, ako je netko tako čru fan, onda mu ne treba knjigica s uputama :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  9. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

Jesu vam drazi novi ili stari albumi?

10. Midria

Midria Novi Član

Čemu?
    Uostalom, ako je netko tako čru fan, onda mu ne treba knjigica s uputama :laugh:

o covjece...sorry, ali uopce nisi u pravu. pa ako je netko na dobrom putu da postane čru fan, onda mu i treba knjižica s uputama. :nice:
    nitko se nije rodio i odmah znao cijelu kemiju napamet...nijedan čru fan BG-a se ne radja znajuci zasto je napisana koja pjesma.

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  11. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Recimo ja nisam znao pozadinu Maiden and a Minsterel Knight , iako obožavam tu stvar ...

12. Lucky Fakerz

Lucky Fakerz Novi Član

Guardiani su ZAKON!!!

13. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

jedino mi se malo ne svidja kak su smiksani
    bubnjevi i vokal su preglasni a lead gitara pretiha

14. Lucky Fakerz

Lucky Fakerz Novi Član

Mmmm... da se raspravljat o svemu tome.

15. Kathegar

Kathegar =I=

Reći ću samo zašto mi je BG najbolji bend koji slušam...ne da mi se ulazit u dubogoumne rasprave o Hansijevim gaćama :ninja: :laugh: drugim riječima ne da mi se raspravljat o ukusima

BG imaju poseban zvuk...pogotovu na zadnja dva albuma....NATO( :sad: ) iz 2002./03. nije tolko dobar tektovno kolko glazbeno...jednostavno predobri riffovi...Marcus dere po ritmu a Andre prži solaže...gotovo sve pjesme na NATO i ATITM imaju non stop "sloaže" i u dosta slučajeva nisu iste...BG je dokazao xyz puta da znaju stvoriti nešto sasma novo a ipak ukomponirati onaj svoj poseban stari štih u sve skupa...mene je osbno odušavila činjenica da su ubacili malo progresive u svoju glazbu....ne kažem da se prijašnji speed i pure-power albumi loši, daleko od toga ali ovo je dalo malo više slobode gitari i malo je osvježilo cijelokupnu glazbu BGa...
    Što se tiče ovog fanwork weba sa objašnjenima...skidam kapu...
    1. za sve vas n00bove :sad: koji misle da vam to ne treba, javite mi se kad skužite bit svake pjesme BGa...skidam kapu liku koji je ovo radio iako bi mogao an tečaj engleskog :lol:
    2. taj mi web ide u bookmarkse :sad:

da zaključim...BG nije najboli bend današnjice...ima boljih u tehničkom smislu(nptr. Dream Theater, svi imaju akademske diplome :cry: ) ali iskreno meni, IMO, IMHO, kak god želite, najbolji bend s najkvalitetnijom glazbom, još ako u to uračunate komunikaciju s fanovima(za koju mogu osobno reći da je j♥♥ena jer smo ja i tri frenda razgovarali s Hansijem nakon Media Parka o njegovom mišljenu o koncertu itd.) imate kombo koji garantira uspjeh što BG i zaslužuju

pozz and peace

16. Laucien

Laucien The Harper

IMO, IMHO, kak god želite,

EMO? :help: :lol: :lol: :help: :lol: :lol: :lol:

17. Kathegar

Kathegar =I=

EMO? :mrgreen: :tired: :tired: :ninja: :evil2: :evil2: :love:

Bit će ti i EMO i Gay i pussy sve u jednom kad te vidim, naš? :blush: :blush: :tired: :tired:

18. Laucien

Laucien The Harper

19. Psychaki

Psychaki Gost

Koncert od Cradlea .... :blush: ...mljac....šteta što ću tu lovu potrošiti na interliberu :ninja:

20. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Koncert od Cradlea .... :belj: ...mljac....šteta što ću tu lovu potrošiti na interliberu :evil:

Money well spent , I say :belj:

Podijelite ovu stranicu