1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Azijski Filmovi

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Nea, 20. Siječanj 2007..

1. Nea

Nea curica

:wtf: Kako to da nemamo ovaj topic?

Dakle azijski filmovi postali su in. No, to nije ono što me privlači njima nego zato što ima doista izuzetnih djela. jedan od najdražih mi je naravno Heroj :mmm: iako me je oduševio i film Proljeće, ljeto, jesen, zima, proljeće malo riječi, gluma sve govori, priroda je prekrasna, mudrost skrivena u svakoj sceni :love: Odgledah i jedan mislim korejski mislim da se zvaše Brotherhood ili tak nekako :mmm: o korejskom ratu i Spašavanje vojnika Rayana mu nije niti do koljena jer sam film je imun na sve one superheroje koji prate američke ratne filmove :dry:

Evo za one iz Zg

Počela Revija azijskog filma

Prvi tjedan revije u kinu Broadway Tkalča prikazuju se filmovi iz Irana, Kine i Japana

Više na: http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2007,1,1..._filma,59046.jl

Dakle, gledate li i što mislite o azijskim filmovima? :loving:

2. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

The Promise... jako lijep filmić :lol:

3. Nea

Nea curica

Ajd spojler nabaci :lol:

4. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

» Klikni da vidis Spoiler - klikni ponovo da ga sakrijes... «
    Film počinje tako što jedna mala curica krade hranu od mrtvih na ratnom polju. Hvata ju jedan dječak i tjera ju da mu obeća da ako ju pusti ona će biti njegov rob. Naravno djevojčica obeća i on je pušta. Međutim, ona ga udara kacigom po glavi i iskorištava priliku da pobjegne.
    U tom bjegu srela je jednu božicu koja joj nudi izbor: više nikada neće biti gladna u životu, bit će jako bogata, ako se žrtvuje tako da u životu izgubi pravu ljubav. Naravno djevojčica pristane.
    Mnogo godina kasnije, događa se nova bitka. Robove se šalje kao topovsko meso. Za čudo malobrojna vojska odnosi pobjedu i jedan rob zapada generalu u oko. General ga uzima pod svoje.
    Dok su se vraćali prema gradu, njih dvojica su se zagubili u nekom šumarku. General sreće božicu i ona mu pokaže dio budućnosti u kojoj on ubija cara zbog najljepše žene u gradu. Odlučan da dokaže božici suprotno on stvara nagodbu sa njom.
    Napada ih maskirani čovjek koji se kreće jednako brzo kao i rob (i uto maskirani čovjek zaključi da je rob pripadnik njegova naroda) te general biva ranjen. Daje robu svoj oklop i odjeću (maska je potpuna) i šalje ga u grad, koji je napadnut, kako bi pomogao caru. Rob/general utrčava sa konjem u grad i vidi djevojku u opasnosti (koju je usput car htjeo ubiti) te on ubija cara.

Dalje neću pisati jer vjerujem da film nebi bio zanimljiva ako odmah na početku znaš šta ti kraj donosi. :tired:

5. Behemoth

Behemoth Novi Član

eh kako sam uspija ovaj topic previdjeti nemam pojma al aj...

po meni su azijati jos od tigra i zmaja presisali hollywood po kvaliteti filmova. Revije azijskog filma kod nas su to i najbolje pokazale, prva je bila malo jaca od ovogodisnje, al ovaj tjedan imam u planu pogledat tri filma koja se po trailerima cine premocnim.

za nekakve preporuke...sve sto dolazi iz juzne koreje. al ozbiljno. oldboy, simpatija za mr. i mrs. gospodju, sjecanje na ubojstvo, 3-iron, proljece, ljeto..., welcome to dongmakgol, host. pa kineski pakleni poslovi kojem departed nisu ni do koljena. musa ratnik, heroj, kuca letecih bodeza, zakletva, sad stize curse of the golden flower. pa fearless. a o japancima necu ni pocinjat jer oni imaju toliko dobrih stvari koje ipak ostaju nekakav underground poput suicide cluba, islanda, battle royalea...
    e a necu niti spominjati legende lone wolfa, zatoichia, i ostale samurajske filmove...

azijati rulaju

6. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ajoj, sad si me podsjetio da sam Musu zaboravila :laugh: preporuka svakako za ovaj film :laugh:

7. Nea

Nea curica

A ne mogu se nikako sjetiti kako se zove onaj o korejskom ratu o ona 2 brata koja su silom regrutirana u vojsku pa je onaj stariji posao kao neki junak i tako... jel zna tko :laugh:

8. Behemoth

Behemoth Novi Član

9. Nea

Nea curica

:w00t: E taj... Zakon mi je film :w00t: Onaj vojnik Ryana nije mu niti do koljena :w00t:

Tnx to me mučilo već duže vrijeme što nisam znala naslov :w00t:

10. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Due to me being ill, jučer pogledah Kuću letećih bodeža...
    Istočnjački Romeo i Julija, ne znam što bih drugo rekla. :unsure: Nije mi tako dobar kao Hero (usporedba povučena zbog istog redatelja) i malo mi je predvidljiv, ali Azijatima se treba priznat - vizualni efekti su iznad svake razine. :fight: Te njihove kombinacije, igre i upotrebe boja su spektakularne. :fight: :ninja:

11. Behemoth

Behemoth Novi Član

slazem se da kao cijelina nije bolji od heroa. al scena u bambusovoj sumi kad ih progone vojnici skacuci s drveta na drvo, i zadnaj borba kad jesen prijedje u zimu dok se oni bore. epski napravljeno i upravo to uzdize film iznad svih ostalih takvog stila.

uskoro bi trebao izaci film curse of the golden flower, film istog redatelja, sa chow yun fatom...remek-djelo zagarantirano

12. Nea

Nea curica

Ali kada u Heroju lišće mijenja boju ili ona smrt ljubavnika na planini ili borba između onih tkanina... :unsure: :ninja: :fight: ma bolji mi je od Kuće definiitvno... A Proljeće, ljeto, jesen, zima, proljeće... Gledao tko i što mislite o tome filmu? :fight:

13. Winterstark

Winterstark Novi Član

Oldboy je odlican film, meni najbolji od tih juznokorejskih

14. Behemoth

Behemoth Novi Član

Oldboy je premocan. al ne mou se natjerati da ga ponovno pogledam. anyhow, pogleda curse of the golden flower. premocan film, nesto slabiji od kuce i heroja. chow yun fat doslovce vlada kadrovima. premocan je lik.

15. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Ahhh ... Azijski filmovi - pred njima se dobar dio zapadnih filmova može sakriti u mišiju rupu :think: Jučer su neke cure iz razreda stale komentirati filmove ( večina hororci http://www.eydis.info/public/style_emoticons//jump.gif ) ... Samo sam rekao jednu rijeć : "Heroj" :laugh:

16. abominacije

abominacije (/:=D

Ahhh ... Azijski filmovi - pred njima se dobar dio zapadnih filmova može sakriti u mišiju rupu :think: Jučer su neke cure iz razreda stale komentirati filmove ( večina hororci http://www.eydis.info/public/style_emoticons//dry.gif ) ... Samo sam rekao jednu rijeć : "Heroj" :laugh:

po chemu je heroj tebi dobar film?

17. Nea

Nea curica

18. Behemoth

Behemoth Novi Član

Upravo tako :cool:

19. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

po chemu je heroj tebi dobar film?

Jer svako novo gledanje otkriva novi detalj koji dodatno pojačava priću ... Emocije , borba , istina koja nikad nije ista ...

20. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Danas je Zatoichi u 23:00

Podijelite ovu stranicu