1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Astralna Projekcija

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od LugarSivi, 19. Prosinac 2006..

1. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

Dakle.. sta mislite o ovoj "pojavi"? Dali je moguca, imate kakvo iskusto and stuff?

2. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

3. abominacije

abominacije (/:=D

kemija mozhe pruzhiti odgovor... ona prirodna... ima u zagrebachkom undergroundu psihoaktivnih gljiva... ako imash izvor probaj... iako morash pripaziti da na to previshe ne zabrijesh... ono... "droga mi otvara nove dimenzije"... pa i otvara... ali zatvara stare.... i onda se nemash kamo vratiti kad ti treba utochishte i postanesh wreck... burnout totalni... so keep your trips moderate...

4. Gost

Gost Iluminata Ultima

kemija mozhe pruzhiti odgovor... ona prirodna... ima u zagrebachkom undergroundu psihoaktivnih gljiva... ako imash izvor probaj... iako morash pripaziti da na to previshe ne zabrijesh... ono... "droga mi otvara nove dimenzije"... pa i otvara... ali zatvara stare.... i onda se nemash kamo vratiti kad ti treba utochishte i postanesh wreck... burnout totalni... so keep your trips moderate...
    Kemija ne može pružiti odgovor više na gotovo ništa. Kemija i medicina više ne mogu riješiti najobičnije bakterije koje su im postale imune na sve živo, a kamoli da mogu objasniti nešto o mozgu.
    Medicina danas sama tvrdi da zna jako malo o funkciji mozga. A za nekoliko hormona koje luče hipofiza i epifiza uopće ne znaju funkciju.

5. abominacije

pa s tim bih se i slozhio... ali mislio sam na indirektan nachin... recimo, da te potakne da drugachije neshto percipirash... da djeluje kao stimulans... u tome su recimo hipici pogrijeshili... smatrali su drogu kao primaran put ka nekoj vishoj spoznaji... a samo su se sprzhili http://www.eydis.info/public/style_emoticons//wink.gif

6. Acidus

Acidus Novi Član

Kemija ne može pružiti odgovor više na gotovo ništa. Kemija i medicina više ne mogu riješiti najobičnije bakterije koje su im postale imune na sve živo, a kamoli da mogu objasniti nešto o mozgu.
    Medicina danas sama tvrdi da zna jako malo o funkciji mozga. A za nekoliko hormona koje luče hipofiza i epifiza uopće ne znaju funkciju.
    gledaj... de ti uzmi lijepo knjigu iz biokemije pa si malo pročitaj... tu lupetaš gluposti, a mislim da će ti malo najjednostavnijih informacija dobro doći. naravno da odgovori ne postoje na sve, ali ovo što si ti reko da na ništa ne pružaju... hmmmm... pa daj ti meni reci kak ti živiš??? (bez lijekova i drugih tvari) ako smatraš da ne znaju odgovore...

7. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

preko nekih mutnih izvora nabavih onaj mp3 koji prodaju u prvom linku (moj 2.post) za postizanje tog nekog "stanja".. :nice: .. it's kinda spooky.. :yeah: .. uglavnom nest shumi jedno 20 min.. al felling je dost cudan.. :lol: ..some serious shit..

8. Gost

Gost Iluminata Ultima

gledaj... de ti uzmi lijepo knjigu iz biokemije pa si malo pročitaj... tu lupetaš gluposti, a mislim da će ti malo najjednostavnijih informacija dobro doći. naravno da odgovori ne postoje na sve, ali ovo što si ti reko da na ništa ne pružaju... hmmmm... pa daj ti meni reci kak ti živiš??? (bez lijekova i drugih tvari) ako smatraš da ne znaju odgovore...
    Jedini tko lupeta gluposti ovdje si ti. A da si vi materijalističke duše pronađete neki podforum gdje vaša ograničena znanja o fizici i kemiji neće dosađivati ljudima podforuma misteriji.
    Prvo i osnovno fizika i kemija stalno napreduju, dakle ono što se znalo do nedavno i bilo kamen temeljac, za 5 godina potpuno se pobija i dolazi do novih otkrića. Počevši od Max Planka pa do teorije stringova, gdje je matematika dokazala da su atomi ništa drugo do li mreža užasno sićušnih svjetlosnih niti. Ista tvrdnja koju škole misterija tvrde 5 000 godina. Jedino još to ne mogu snimiti i izmjeriti pa još nije prihvaćeno u akademskoj zajednici, no zanimljivo je da ne mogu niti pobiti.
    Za razliku od nekih ja sam razgovarao s više ljudi kojima je medicina struka. Svi su mi rekli da se jako malo o mozgu zna.

preko nekih mutnih izvora nabavih onaj mp3 koji prodaju u prvom linku (moj 2.post) za postizanje tog nekog "stanja".. :cocky: .. it's kinda spooky.. :yeah: .. uglavnom nest shumi jedno 20 min.. al felling je dost cudan.. :lol: ..some serious shit..

Pazi na takve stvari. U takvim šumovima ameri hoće staviti i subliminalne poruke koje ne možeš raspoznati, a mogu podsvjesno djelovati na tebe. Ne vjeruj svemu što se plasira na internetu.
    Da bi se ušlo u alfa i teta valove mozga po mojim saznanjima muzika bi trebala biti jako mirna i opuštajuća.

9. abominacije

materijalizam uza sve svoje negativne strane ima i jednu veoma bitnu pozitivnu... trazhenje dokaza za tvrdnje... u suprotnom nema shto zaustaviti pravu poplavu absurdnih teorija... kako chesh ti dokazati neshto ako ti je jedini dokaz tvoja usmena tvrdnja? (kao shto je u sluchaju "misterija")

10. Psychaki

Psychaki Gost

materijalizam uza sve svoje negativne strane ima i jednu veoma bitnu pozitivnu... trazhenje dokaza za tvrdnje... u suprotnom nema shto zaustaviti pravu poplavu absurdnih teorija... kako chesh ti dokazati neshto ako ti je jedini dokaz tvoja usmena tvrdnja? (kao shto je u sluchaju "misterija")

To jest pozitivna strana , ali samo umjereno.
    Jer naime, svaki dokaz počiva na pretpostavkama.
    Koje isprva nemaju nikakva materijalna uporišta. Pretpostavke su se mnogo puta u prošlosti pokazale korisnima i ispravnima (recimo o strukturi atoma i molekula, dok još nisu postojali elektronički mikroskopi . . .), a zahvaljujući tome razvijaju se fizikalne teorije i zakoni.

11. abominacije

To jest pozitivna strana , ali samo umjereno.
    Jer naime, svaki dokaz počiva na pretpostavkama.
    Koje isprva nemaju nikakva materijalna uporišta. Pretpostavke su se mnogo puta u prošlosti pokazale korisnima i ispravnima (recimo o strukturi atoma i molekula, dok još nisu postojali elektronički mikroskopi . . .), a zahvaljujući tome razvijaju se fizikalne teorije i zakoni.

pa mislio sam da se to podrazumijeva ... :cocky:

ukoliko je tvrdnja valjana, kroz vrijeme che dobiti i dokaz... polako ali sigurno... nadam se da ne moram objashnjavati koliko je besmisleno prihvachanje tvrdnje bez konkretnih dokaza?
    shto smatram pod konkretnim dokazima?
    obrazlozhenje koje je nemoguche dvosmisleno protumachiti...
    trenutno ogranichavanje dokaza na fizikalne kemijske i matematichke apsolutno je nuzhno... da bi se ochuvao zdrav razum chovjechanstva i izbjeglo uranjanje u praznovjerje i primitivizam...

12. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

zasto svugdje traziti dokaze? Evo vam banalan primjer: milijuni ljudi u svijetu vjeruju u boga. Nitko jos nije uspio dokazati da bog postoji ali niko nije dokazao i da ne postoji.. znaci milijunima ljudi sirom svijeta ne treba i ne traze dokaz za nesto u sto vjeruju..

a ovu "muziku" sto sam nabavio nisam ni preslusao do kraja.. nakon jedno 1-2 min mi dopizdilo pa sam zgasio..

e.. i nemojte mi vise spamat po topicu :cocky:

13. Acidus

Acidus Novi Član

Jedini tko lupeta gluposti ovdje si ti. A da si vi materijalističke duše pronađete neki podforum gdje vaša ograničena znanja o fizici i kemiji neće dosađivati ljudima podforuma misteriji.
    LOLčina... kak znaš nasmijat ljude... naravno da lupetam gluposti, ali ne više od tebe...
    najveći materijalisti su upravo oni koji tvrde da to nisu (a tu onda valjda spadaš i ti...)

Prvo i osnovno fizika i kemija stalno napreduju
    pa naravno, ali nije istina ono što si rekao u prošlom postu, da jako malo znaju. možda znanost zna malo, ali ujedno zna i jako puno i nikako ne stoji ono tvoje da ne zna gotovo ništa

Svi su mi rekli da se jako malo o mozgu zna.
    dobro jutro...

14. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

@Gost - možeš malo više nekaj napisati o tom "titraju aure"? jel to kao neka frekvencija koja je analogna boji aure (tj. onda reiki mijenja zapravo boju aure, uvjetno rečeno) orr..or what :love:

15. Gost

Gost Iluminata Ultima

@Gost - možeš malo više nekaj napisati o tom "titraju aure"? jel to kao neka frekvencija koja je analogna boji aure (tj. onda reiki mijenja zapravo boju aure, uvjetno rečeno) orr..or what :lol:
    Ma baoje su ti samo na astralu. Dakle to je samo jedna dimenzija.

Po mojoj percepciji aura je konglomerat više isprepletenih nivoa raznih frekvencijskih brzina emocijalnih, mentalnih i duševnih razina. To je jedna specifična stvar, teško uopće i obajašnjava lineranim razumom koji mi koristimo.

16. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Ja sam mislio da je aura nasa bioenergija :cool:

17. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Zapravo..da, trebalo bi tak nekak biti..

:cool: joj, baš smo njubovi :(

18. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Investicijski fondovi su jedna krasna stvar. Ustanove kojima das svoj novac na raspolaganje, a oni zatim ulazu u razne stvari, od trezorskih zapisa, obveznica pa do dionica. Ovisno o stupnju rizika, mozete ocekivati vece prinose. U SAD_u investicijski fondovi raspolazu s vise novca nego banke, a u Cileu 95% ljudi ulaze u investicijske fondove da bi si ustedili za mirovinu. Hrvatski fondovi takodjer jako dobro posluju, pogotovo jer nam je trziste kapitala trece najbrze rastuce u Europi. Ja sam ulozio prije tocno godinu dana u jedan fond i zaradio sam ravno 50% na ulozenu svotu. Novac koji bi mi inace stajao u carapi... Sad sam stavio u jos dva i takodjer zaradjujem. Kasnije namjeravam povuci novce van da bih kupio dionice T-HT-a.

Dakle sto sam htio reci, ja ostavljam kao mogucnost za teoretiziranje svakakve oblike energija i pizdarija i alternativnih svemira, ali bez znanstvenih dokaza me nitko nece uvjeriti da je to stvarno. Jedino ako mi netko demonstrira tako nesto. A do tad se bavim konkretnim stvarima. I D&D-om.

Well, that's just my opinion.

19. Gost

Gost Iluminata Ultima

Hvala što si podijelio s nama svoje mišljenje.

No pazi gdje je jedan mali problem. Teško ćeš fizičkim sredstvima, na kojima se zasniva znanost, izmjeriti nešto što nije fizičko, a po pretpostavci pripada suptilnijim svjetovima.

20. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Hvala što si podijelio s nama svoje mišljenje.

No pazi gdje je jedan mali problem. Teško ćeš fizičkim sredstvima, na kojima se zasniva znanost, izmjeriti nešto što nije fizičko, a po pretpostavci pripada suptilnijim svjetovima.

kako onda znash da uopce postoje ti "suptilniji svjetovi" ako nicime ne mozes dokazati/izmjeriti/pokazati/snimiti njihovo postojanje? I ne, odgovor "a kako ces ti dokazati da ne postoje" nije validan, poshto je to samo negacija pitanja. :cool:

Podijelite ovu stranicu