1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Armageddon 2089 Total War

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od echo64, 24. Rujan 2007..

1. echo64

echo64 Novi Član

Onak...Wow.
    Napravili su posebna combat pravila za ovu igru sto personal combat sto Mek and Vehicle combat.Iako je u d20 sistemu tak da cak i oni koji ga nevole bi mogli bit zainteresirani.
    Naime radnja se odvija na nasem planetu godine 2089 (ocito). Core book "Armageddon 2089 Total War" detaljno i realno opisuje zbivanja od naseg vremena (preciznije 2005 godine kad je napravljena igra) do navedene 2089.
    Politicki sukobi izmedu velesila te tehnoloski napredak ljudi je normalno eventualno doveo do jos jednog rata.
    Fora je sto se USA bori protiv EF (European Federation), Rusi su neutralni a UK je pod gradanskim ratom.
    Napokon nisu Rusi negativci...Normalno ima tu i drugih drzava al malo je to duga prica...
    Na sve to jos je i globalno zatopljenje sprzilo velki dio zemlje oko ekvatrskog pojasa, tako pretvarajuci Mediteran, Centralnu Ameriku i sve drzave diljem te linije u pustaru stvarajuci normalno glad i migracije naroda. Sto vodi do novih sukoba. U Africi se plemena kolju...doh...A Australija je "Like WTF mates?" :laugh:
    Ovaj...Australija jako vjeruje u odrzavanje neutralnosti i da ce na kraju ovog rata oni biti jedina preostala drzava sa bilokakvim mogucnostima za prezivljavanje.
    Azija ne ulazi u rat...Naime drzave Azije su se spojile u tehnolosku uniju pod nazivom Tiger Combined i takoder odrzavaju neutralnost. I oni su normalno izmislili najucikovitije oruzje rata. Mekove. How cool is that?
    Naime zbog napretka defenzivne tehnologije postalo je nemoguce pogodit drugu drzavu ICBMom ili bilo kakvim drugim projektilima. Tako da se napadi svode na organizirane jedinice Mekova koje "dostave" bombu (njukicu recimo al normalno ima i drugih misija sem njukanja...) do mete i BOOOM!
    Igraci uzimaju ulogu specijalnih pilota Mekova koji su ne samo rijetki nego i vrijedni zbog vremena koje treba da se neko postane Mek Pilot (brijem onak nekih 5 g uz sve ostale predkvalifikacije)
    Uglavnom...Ovdje mi se vise neda tipkat jel ono previse je tog. A ko sto sam reko detaljno je sve opisano u knjizi.
    Mislim da ste shvatili do sad da bi ja to igro...Jako.
    Ak ima zainteresiranih mogu nekak sendat knjigu u pdf. file-u. Ima kojih 140 mb...

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Jesi upoznat sa Ogre settingom? Ili sa ranom povijescu Transhuman Spacea? Sorry sto ti hijackam thread, ali ovaj opis me jako podsjetio na te dvije stvari :laugh:

3. echo64

echo64 Novi Član

LOL
    Coece ti si kronicno zapeo za GURPS. Da cuo sam i je ima slicnosti ali ono...Iskreno mi se ova ideja vise svida.
    No ne kuzim kaj stim ti oces rec. Nemozes vise ocekivat orginalnost...Sve kaj su napravili ili ce napravit je djelom pokupljeno iz neceg drugog. Sve je vec zmisljeno...Zapravo iz vlastitiog iskustva znam da cak i nemora bit pokupljeno neg su ljudi dosli do slicnih ideja.
    Jos uvjek razmisljam o tuzbi WoTCa za Frostburn sto se toga tice :laugh: (ide prica uz to al mi se neda....)
    Bitna razlika je nacin na koji napravis nesto. Naime nebi bio tolko zapaljen za ovo da je losa kopija neceg ili jos jedan d20 ispljuvak.

4. Seeker

Seeker semi-retired

nesto se u zadnje vrijeme na sve strane prica o mechovima. mozda sam zainteresiran, ovisi o rasporedu

5. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

LOL
    Coece ti si kronicno zapeo za GURPS.
    A kad je savrsen :unsure:

Da cuo sam i je ima slicnosti ali ono...Iskreno mi se ova ideja vise svida.
    No ne kuzim kaj stim ti oces rec. Nemozes vise ocekivat orginalnost...Sve kaj su napravili ili ce napravit je djelom pokupljeno iz neceg drugog. Sve je vec zmisljeno...Zapravo iz vlastitiog iskustva znam da cak i nemora bit pokupljeno neg su ljudi dosli do slicnih ideja.
    Ma ono, samo sam napomenuo slicnost. Armageddon zvuci jednako dobro kao i ove stvari koje sam rekao, no ako bi isao igrati mech-based game vjerojatno bi uzeo povijest nekod od doticnih settinga, maknuo ono sto je po defaultu unutra, i natrpo mechove (dakle makno bi ogrove iz Ogrea da taj setting uzmem, Armageddon ne bi trebalo modificirati, a u THS bi sam trebalo strpat mechove). No caka je sto SJG obicno puno bolje razradi svoje settinge od ostalih kompanija, zato sam biased prema Ogre & THS na Armageddonovu stetu. Cinjenica, trebao bi ga pogledati prije donosenja odluke. Ogre ipak ne bih uzeo za mechove, Ogre nije Ogre bez ogrova :laugh:

Jos malo derailanja (sorry), jesi cuo mozda za Dragonmech? Mechovi, ali steam/magitech verzija u fantasy settingu :laugh:

A kaj ti tolko ne valja Frostburn? Ima puno gorih knjga, kolko sam ja vidio cisto je solidna...

6. echo64

echo64 Novi Član

Ovaj Drakomech mi se cini fora :unsure: Sjecam se da sam jednom htjeo tak neki setting za D&D htjel napravit al sam odusto od ideje.
    I sto se tice Frostburna knjiga je zakon. Problem je kaj sam ja napravio setting sa 80% slicnosti sa knjigom prije neg je izasla. I ekipa je bila onak wow i tak...I onda je knjiga izasla.
    Nism mogo vjerovat. U WoTC je neko na tom radio isto kad i ja i sa tolko slicnosti da sam osto :laugh:
    Eto vidis...Tak ti je to. Zato sam posto da bi ih tuzio :laugh:

7. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Ae da ja sad uletim ko Ex, kaj mislis o Rifts-u ? (ak si cuo za Rifts) :)
    (sistem je los , treba to u gurps prebacit, al mislim na pricu i sve ostalo)

8. echo64

echo64 Novi Član

Nisam cuo za Rifts...Al sve se to da googlat. Neg ta Exxar trebo bi procitat prvo.
    Jos cu ja nagovorit ljude da se to igra kad tad :laugh:

9. echo64

echo64 Novi Član

Dood...Rifts nije bas slican Armageddonu. Ak je to taj Rifts (Ley Lines n stuff).
    Ali nije ni tolko losa prica iako neznam ne budi mi tolki interes.
    Nego Armageddon je tema ovdje i ak ima jos zainteresiranih nek postaju. Mogo bi jos informacija o samom settingu napisat da zainteresiram ljude vise, al sam ljen pa ko sto reko ak oce ko knjigu...

10. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

A ono, glavna fora Riftsa je cool ekipa. Imas sjevernoamericku koaliciju koja je gora od empirea iz star warsa (imaju predobre crne oklope sa motivom death's heada), manijake koji se fiksaju kemikalijama do superhuman razina, ekipu u lost-tech power armorima itd itd.

Skinut cu Armageddon cim ce mi se dat instalirat DC++ odgovarajuce verzije za hub sa kojega skidam.

11. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Ma spomenuo sam Rifts jer i tamo ima mechova i slicnih stvari (uz magiju i psi ekipu), ali nisam vidio tu knjigu u kojoj se opisuju (ak postoji :D ) , navodno je Sjeverna Njemacka, Benelux i tamo ekipa u nekoj koaliciji koja ima masu mechova .

Podijelite ovu stranicu