1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Araton

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od shade_slayer, 28. Kolovoz 2007..

1. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

jel tko citao??cuo sam od frenda da nije lose..pa me zanimaju vasa misjenja i dojmovi!!

to je prva knjiga trilogije Araton hrvatskog pisca Olivera Franica.

2. Zoran K

Zoran K Retardirana rotkvica

Ja sam čitao prvih 150-ak stranica i odustao. Knjiga je dosadna do boli i loše pisana. Poznam jednog tipa koji je uspio pročitati cijelu trilogiju, ali ne želi nikome prepričati - uz obrazloženje "Ja sam patio pa neka i oni pate ako žele znati o čemu se radi."

Knjiga je, doduše, bolja od Vaniana i Prodora (iako treba reći da je u pitanju SF a ne fantasy) ali je i dalje jako loša.

Baš ono... jako loša.

3. Aronys

Aronys Pleb

To sam i ja čuo, da je loša. No, budući da je nisam čitao, čekao sam da je barem netko popljuje :laugh:
    A i sa naslovnih slika mi ne izgleda nešto. Jedino je dobar onaj element erotike na njemu :cocky:

4. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Ja sam pročitao cijelu trilogiju (ne mogu podnijeti da ne saznam nešto ako mogu). Bila mi je tako-tako...

Priča se vrti oko tog jednog tipa koji je izgubio pamćenje i sad je na questu da vrati svoju prošlost.
    On je kao neki dil-indul (samuraj ili tako nekako), pa se skiće po cijelo tom planetu koji nastavaju ljudi uglavnom srednjevjekovne civilizacijske razine i neki neljudi, fandi mislim, (alieni koji su ustvari domoroci tog planeta) s kojima su ljudi stalno u ratu. Na karju tip nakon što umalo pogine milijun puta u milijun kombinacija kako je on zapravo neki astronaut koji je otkrio taj planet i potaknuo kolonizaciju. No, tek su kasnije skužili da je planet već nasljen fandima, ali kolonisti nisu htjeli otići nego su se odsjekli od međuzvjezdane zajednice i stvorili kult Kinela (tog tipa astronauta).
    On si je pak namjerno izbrisao pmaćenje kako bi živio među njima, ne sjećam se zašto. Na kraju uspostavi novu religiju, nešto kao budizam. Knjiga završava u trenutku kada mora donijet odluku hoće li otići natrag na Zemlju ili ostati s onom vječno golom ženskom s naslovnice.

5. Sammael

Sammael Knjižničar

o bogo jos jedan mesija s izgubljenim pamcenjem.
    To je postalo zastarjelo tamo jos u doba John W. Campbella.
    A necu ni pocet sto mislim o "high tech society fallen back to medieval times" to je plot point koji su koristili pisci u doba prije Tolkiena, da bi prodali fantastiku (za koju nije bilo trzista) pod SF (za koji je)
    Dakle teme iz prahistorije, popracene osrednjim pisanjem.

Sjedi, dva.

6. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Izbrisao si je pamchenje kako bi bez predrasuda upoznao taj svijet. Ali niste spomenuli kraj! E to je jedan od najglupljih krajeva svih vremena! Toliko je glup da sam u knjigu iz knjiznice nadopisala vlastiti hint. Kraj mi je upropastio cijelu knjigu koja je i inache bila osrednja (prepricala sam taj nemilosrdno glupi kraj u spojleru).
    Ovako. Tip je uspio povratiti pamchenje i sada se dvoumi: da ostane na Aratonu s ljubavi zivota koja nosi njegovo djete, ili da se vrati putovanju kroz svemir ljudima koji su vechinom nepoznati jer su pomrli zbog razlike protoka vremena pri putovanju. Posto se nije mogao odluchiti zabio je mach u pod svemirskog broda da vidi na koju che stranu pasti. Mach je neobjashnjivo ostao stajati. The end

7. Aronys

Aronys Pleb

OMG. Mač i svemirski brod nikako ne idu zajedno. To je samo Lucasu uspjelo....

8. Dil-indul

Dil-indul Novi Član

Ja sam čitao i oduševila me knjiga.Čuo sam svašta-od toga da je pljuga,pa sve do nekih rečenica koje glase da je knjiga bolja od LOTRa.Nisu svi isti.

Podijelite ovu stranicu