1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Anime

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Pyromaniac, 23. Ožujak 2007..

1. Evo, ljudi, iako sam sve provjerio još nisam siguran da nemamo ovaj topic, pa ak imamo žal mi je al nisam vidio. A sad o topicu. Kako je općepoznato da su neki od nas i dalje malo djetinjasti otvorio sam ovu raspravu gdje sam mislio da svi izraze svoje mišljenje o tom tipu crtića i da se raspravlja o kvaliteti crtića i slično. Naravno, ovaj bi topic u tom slučaju postao vrlo brzo predmet ismijavanja za neke a za druge nešto o čemu čuju a ne mogu vidjeti. Zato sam pomislio da vas prvo prebrojim koliko vas je opće ljubitelji Anime-a i to kojeg crtića specifično pa da onda raspravljamo. A i još nešto - imao sam ideju koju sam već diskutirao - mogli bi svi downloadati limewire i dogovorit se - kad nekome nešto treba svi se connectamo i uploadamo to tak da ovaj lakše skine. Bar nekakva pomoć pri tome. A otvorio sam i poll pa pls ljudi nemojte nas spammat. :evil2:

Moj osobni dojam o animeu je da nije loš i da nije za malu djecu. I to apsolutno niti jedan. Svugdje ima krvi i tema koje nisu za djecu a i povremeno daju dobre ideje za DnD. Anime gledam već par godina i u biti mogu dat Naruto 1- 135 sve epizode, Full Metal Alchemist 1- 51 + Movie: Conquerors of Shamballa i noviji crtić Hellsing koji ima tek nešto više od tucet djelova tak da nije velik. I imam DBZ (ofkorz) i još dosta. A tražim DBZ jer nemam od 1. nastavka. Zapravo, fali mi poprilično epizoda.

Ako itko ima nešto nek se javi. Cijenio bih i javljanja za limewire i bilo kakve prijedloge.

I znam da je možda ovo slabo vrijeme za stavljanje ovog topica na forum zbog 300 i zapravo starosti animea ali jednostavno želim vidjeti jel mioc jedna škola izdvojena škola ili nas ima animeljubaca po cijeloj hrvatskoj.

Fala ak ćete pomoć.

2. abominacije

abominacije (/:=D

ghost in the shell, princeza mononoke?

po meni samo ona uvodna scena stvaranja kiborga pwna sve epizode dbza ikad.

3. Kathegar

Kathegar =I=

Cowboy Bebop ftw :cool:

ne samo da je dobro napravlje već ima i karizmu :evil2: cijelokupni setting mi je zakon kao i priča te akcija u samoj sreiji i filmu

4. Fighter

Fighter Novi Član

Redovito pratim Naruta(i anime i mangu) i istinski mrzim filere :smile:
    Imam prvih 135 epizoda na dvd-ima,postao bi linkove za nove epizode koje su krenule od 15.2....ali naruto po novom ima copyright pa svaku novu epizodu deletaju sa youtuba u roku od nekoliko sati :cry: :cry:

http://www.youtube.com/watch?v=V4m_K_3eZeM

Evo ipak link za epizodu 221...ona je izasla prije copyrighta pa je nisu maknuli sa youtuba :yeah:

http://groups.msn.com/NarutoMangaReturns/chapter347mq.msnw

Evo i link za stranicu gdje mozete online citati naruto mangu :yeah:

5. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

I znam da je možda ovo slabo vrijeme za stavljanje ovog topica na forum zbog 300 i zapravo starosti animea ali jednostavno želim vidjeti jel mioc jedna škola izdvojena škola ili nas ima animeljubaca po cijeloj hrvatskoj.
    Peta pwnz you. Što se tiče animeljubaca naravno. :smile: :yeah:

Prva anketa mi se poprilično sviđa, ali druga baš i ne. Animea ima na tisuće i nemoguće je napraviti takvu anketu kad su ukusi tako različiti.
    Inače, moj odgovor je da volim animee i imam malu kolekciju. (ako ikoga zanima, može ju i vidjeti, iako mislim da nije skroz apdejtana, uglavnom je ok) Što se tiče Limewirea - neizvedivo, barem za mene. S 5gb paketom ne budem nikome uploadala epizodu od dvjestotinjak megabajta. Zato postoje rl trejdovi. Ili pošta ako ne želite vidjet osobu. :yeah:
    Meni najdraži naslovi svakako su Sailor Moon (prvi anime koji sam ikad gledala, ne računamo li Pčelicu Maju koja spada u "polu-anime" kao koprodukcija Austrije i Japana) i Noir. Druga kategorija bila bi najbolji animei (primijetite razliku dobar-drag, iako oni dragi ne moraju nužno biti loši :cry: ) i tu svakako spadaju RahXephon, X, ali i opet Noir. To bi mi bio nekakav top 3 što se serija tiče. Što se tiče filmova, apsolutni pobjednik je Grave of the Fireflies. Potom je tu Miyazaki s Nausicom, Sen to Chihiro (Spirited Away), Laputom, Mononoke i Howlom, meni osobno tim redoslijedom.

6. Nisam mislio kao natjecanje škola, ali drago mi je kaj nas ima posvuda. I mislim da ću drugi poll izbrisat jer stvarno, ne stane dosta crtića, a i da stane mislim da bi trebalo uključit mogućnost višestrukog odgovaranja kaj onda više nebi imalo velikog smisla. Jer anima ima previše. Inače, hvala na primjedbi. Ja sam upravo jučer downloadao zadnje epizode koje su mi falile za prvih 135. S tim da imam apsolutno sve.

Ali ni to nije sve.

Ne, to je sve. Idem u školu pa nemrem više pisat. Ahhh.....

7. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Slažem se da je glupo ovo drugo pitanje, iako su tamo nabrojani animei najpoznatiji i meni jedni među boljima. Najbolji anime mi je Trinity Blood. :smile:

8. Eniyel

Eniyel Vampiruša

Hellsing :lol: spirited away :lol: X :dry: fruits basket i naruto [​IMG]

eto to bi ukratko bilo to

Aelis- kad cemo mi obaviti trejd? :lol:
    (dodaj jos i Wolf's rain ak nije bed :lol: )

9. Hitokiri

Hitokiri Novi Član

Redovito pratim Naruta(i anime i mangu) i istinski mrzim filere :dry:
    Imam prvih 135 epizoda na dvd-ima,postao bi linkove za nove epizode koje su krenule od 15.2....ali naruto po novom ima copyright pa svaku novu epizodu deletaju sa youtuba u roku od nekoliko sati :lol: :lol:

hmm....topic je fora....stos e tice naruta...evo vam link gdje mozete skinut sve cini mi se...a nove ep svaki petak ujutro.. naruto...stos e tice mange naruto,belkach,onbe pice i ostalih evo vam link tu izlaze neke sedmicno neke mjesecno...prosvrljajte malo pa vidite sto vas zanjima..mange...sto se tice ideje sa limewireom ..bila bi super kad bi svak od nas imo flat....al buduci da vecina nas smrtnika jos uvijek imamo 5 gb pakete...to ce propast....sto se tice animea...obozavan ih svakid an gledam barem 2 do 3 sata...evo bas sad sam gledo Gundam Wing kad mi je sherpa poslo link za ovaj topic...najdrazi mi je FMA a sto se tice mange Naruto manga mi je favorite.Ako kome treba kakav link ili nesto nek slobodno pita mogu mu potrazit....sto se tice trejdanja nisam to radio godinama....al mozda bi mogo pocet opet...

P.S. pls nemoj anime nazivat crticima..mislim u teoriji to jest crtzic al nemos ga stavit u istu kategoriju sa dr.baltazarom...za mene je anime potpuno drugi nivo animacije...ono sto eurpski studiji nece jos dugo moc napravit i ono sto amerikanci vec dugo pokusavaju kopirat:D:D...ako koga zanjima neki anime za trade nek rece jer moja lista nije updateana vec par godina tako da nema koristi od nje....

10. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

11. Znam da je to jedan posve drugi nivo, i opće posve drugi svijet, u biti, ali sam trebao nešto stavit pod to. I definitivno ih ne stavljam sa dr baltazarom u grupu. Iako...Pokemoni bi bili anime, ali ih nitko ne gleda. Isto tako i Yu Gi Oh i Digimone i sl. Shvaćam i zašto i zato bih htio ograničiti ovaj topic na samo ono "gdje se proljeva krv". LoL, nije baš da je to nužno, ali mora bit tematika malo tužnija i kraj NIKAKO ne smije bit ko u npr...pokemonima gdje su svi sretni i zadovoljni (not that i have a problem with that, but they lack seriousness...). Trenutno gledam 118. Naruto. Svidio mi se fajt u 116.-117. ali mi je žao ljudi polako. Malo po malo umiru. Iako imam feeling da netreba bit tako, mislim da su mrtvi... a buuu...

A sa limewireom se slažem. Ja imam samo osnovni paket, pa nema šanse da to uspije ali je vrijedilo pitat. I drago mi je kaj se bar nekome sviđa ova tema.

Neki dan sam malo gledao FMA i shvatio da sam jedan veliki fan toga....fakat me impresioniralo što sve nisam zamijetio...

Naruto je ok, a i bolji je po tome kaj ima kojih 5x više epizoda, iako to, naravno, ne može biti mjerilo stvari.

Hellsing rulez iako je glavni lik mrvicu stariji od normale. Ali je opak...jedino je loše kaj ih ima malo..

Pa, vrijeme je za novi Naruto...Itadakimasu! (japanski pozdrav prije jela ili gledanja Naruta)

E, da, i anime je možda u značenju slično crtiću, ali u smislu nema veze s tim nazivom.

12. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Nisam mislio kao natjecanje škola, ali drago mi je kaj nas ima posvuda.
    To je bila sprdačina na natjecanje škola, al ajde dobro. :yeah:

@Eniyel
    :nice: (nije bed)

P.S. pls nemoj anime nazivat crticima..mislim u teoriji to jest crtzic al nemos ga stavit u istu kategoriju sa dr.baltazarom...za mene je anime potpuno drugi nivo animacije...ono sto eurpski studiji nece jos dugo moc napravit i ono sto amerikanci vec dugo pokusavaju kopirat:D:D...ako koga zanjima neki anime za trade nek rece jer moja lista nije updateana vec par godina tako da nema koristi od nje....
    Joj daj molim te, to je kao kad mi počnu brijati da nisu igrice nego igre. [​IMG] Animei su crtići i točka gotovo. Dr. Baltazar je dobar i ne vidim zašto bi bila uvreda nešto usporediti s njime. Druga stvar je što nema baš zajedničkih karakteristika za uspoređivanje, ali hej, pa i Kad jaganjci utihnu i Notting Hill su oboje igrani filmovi. [​IMG] If nothing else works, a total refusal to face facts will see us through. [​IMG]

@Pyromaniac

Zabrijao si. Animeima sa sretnim krajem nedostaje ozbiljnosti?

13. Ne. Kažem da u pravom, dobrom anime crtiću ne smije bit stvari kao u običnim crtićima - tipa da je sve sjajno i bajno i sl. A i anime su jedni od rijetkih vrsta crtića koji imaju tako razvijen sistem učnjave, a i općenito ranjavanja i smrti. Tamo je smrt realnije shvaćena...kak d to objasnim? Normalno da nećeš vidjet u Baltazaru kak se neki lik i on mlate na smrt. A i kad bi toga bilo, Baltazar bi spremio napitak i ovaj bi rekao:"Ok, ajmo sad na kavicu", i gotovo. Ono kaj želim reć je da anime ima zreliji pogled na svijet od ostalih srtića, a usto i poprilično poznat i dobar način crtanja stvari, pa su zato i najbolji od crtića, iako ne mogu poricati da, općenito, spadaju u kategoriju crtića. Jer su crtani. lol
    Dobro, možda mi se neke tvrdnje ne slažu, ali anime su anime. To je najprepoznatljiviji japanski proizvod kod mene doma, pa ga i gledam kojih ... pa, danas je bilo 6 sati. Tj, jučer i danas do sad.

Idem dalje gledat, pa, reci ak imaš primjedbu il ikaj za reć drugo.

14. abominacije

abominacije (/:=D

Ne. Kažem da u pravom, dobrom anime crtiću ne smije bit stvari kao u običnim crtićima - tipa da je sve sjajno i bajno i sl. A i anime su jedni od rijetkih vrsta crtića koji imaju tako razvijen sistem učnjave, a i općenito ranjavanja i smrti. Tamo je smrt realnije shvaćena...kak d to objasnim? Normalno da nećeš vidjet u Baltazaru kak se neki lik i on mlate na smrt. A i kad bi toga bilo, Baltazar bi spremio napitak i ovaj bi rekao:"Ok, ajmo sad na kavicu", i gotovo. Ono kaj želim reć je da anime ima zreliji pogled na svijet od ostalih srtića, a usto i poprilično poznat i dobar način crtanja stvari, pa su zato i najbolji od crtića, iako ne mogu poricati da, općenito, spadaju u kategoriju crtića. Jer su crtani. lol

*snip*

nisam nikada sudjelovao u chinu usmrchivanja (niti s jedne strane odnosa) u stvarnom svijetu ali kladio bih se da stvarni ljudi ne umiru u sekvencama od nekoliko minuta i uz masne glazbene podloge od kojih ti idu suze na ochi a na nos shmrklji.

15. Aaaargh!

Ne kažem da je radnja realna, neg posljedice radnje, ak na to misliš. A i moraš gledat na to kao na opće drugi svijet, naravno, anime nema veze sa ovim svjetom. A ako i ima onda je ta veza samo površna kao u Digimonima.

16. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Ne. Kažem da u pravom, dobrom anime crtiću ne smije bit stvari kao u običnim crtićima - tipa da je sve sjajno i bajno i sl.
    Ali zašto?? Evo ti Kare Kano. Primjer izvrsnog animea. A nije ozbiljan i nema tužan kraj. Naravno, ima radnju i zaplet tokom tih dvadesetak epizoda i nije uvijek sve sjajno i bajno, ali to imaju i Disneyji. Profesor Baltazar je s druge strane ipak crtić koji cilja na malo drugačiju populaciju nego većina animea. :/

Tamo je smrt realnije shvaćena...kak d to objasnim? Normalno da nećeš vidjet u Baltazaru kak se neki lik i on mlate na smrt. A i kad bi toga bilo, Baltazar bi spremio napitak i ovaj bi rekao:"Ok, ajmo sad na kavicu", i gotovo. Ono kaj želim reć je da anime ima zreliji pogled na svijet od ostalih srtića, a usto i poprilično poznat i dobar način crtanja stvari, pa su zato i najbolji od crtića,
    Vidi rečenicu o ciljanoj dobnoj populaciji.
    iako ne mogu poricati da, općenito, spadaju u kategoriju crtića. Jer su crtani. lol
    Ajd drago mi je da smo to riješili. :laugh:

17. Doobro, ajd, postoje i razne vrste animea. Pa nisam pogledao sve! Nemrem znat. Nagađam da postoje takvi, ali bez onog taga "Violence", rijetki crtići su toliko dobri. Evo, upravo gledam Samurai Champloo i fora je. Jaako fora. A ima tonu nasilja. Iako nije to glavni razlog zakaj je fora...

18. Sin

Sin Paladin of Eydis

Ovako gledao : serije : Vision of Escaflowne, DragonBall Z, Record of Loddos War, Hellsign...
    filmovi : Blood : The last Vampire, Akira, Ghost in the Shell 1 i 2, Princeza Mononoke.

od razocaranja su mi Cowboy Bebop i Ghost in the Shell : Stand Alone Complex (pre djetinjasto naspram filma)...

nisam nesto vise gledao jer nisam bio u prilici nabavati...

19. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Nagađam da postoje takvi, ali bez onog taga "Violence", rijetki crtići su toliko dobri.
    A ima tonu nasilja. Iako nije to glavni razlog zakaj je fora...
    Jesam ja jedina koja tu vidi kontradikciju?

20. Hitokiri

Hitokiri Novi Član

Doobro, ajd, postoje i razne vrste animea. Pa nisam pogledao sve! Nemrem znat. Nagađam da postoje takvi, ali bez onog taga "Violence", rijetki crtići su toliko dobri. Evo, upravo gledam Samurai Champloo i fora je. Jaako fora. A ima tonu nasilja. Iako nije to glavni razlog zakaj je fora...

ovo je totalno glupo sto si reko bez uvrede.....anime i bi bili totalno isprani da se bave samo temom "violence-a" ko sto si ti reko....ono gdje bi anime bio bez "harem" animea, animea na shemui gdje imas jednog lika u srednjoj skoli i 5 razlicitih zena koje su lude za njim al on je presmotan da bi napravio ista ili se nemoze odlucit koja mu se svidja....i tako to....imas tako isto vrhunskih animea koji su dosta ozbiljniji....trenutno se nemogu sjetit kako se zove taj anime al ono dosta je depresivan radnja se vrti oko zenske koja ima saobracajnu i u komi bude 4 godine....i nakon toga se probudi i nije svjesna da su prosla 4 god i da se sve promjenilo da njen decko je kronicni alkoholicar da je 4 godine proveo s njenom najboljom prijateljicom....ili Grave of fireflyes koji se bavi zivotom brata i sestre u japanu nakon pada nuklearne etc.etc.nije sve u nasilju...premda se vecina animea bavi nasiljem...al to je smao zato jer s tim nemogu falit...savrsen recept za dobar anime...ubaci lika sa ffs (final fantasy style) zurkom, jednom do dvije katane i flashy boobs zensku hrpu krvi i par smijesnih scena i imas anime koji ce se dobro prodat...sad odo na fax jer vec kasnim na vrazije programiranje...

Podijelite ovu stranicu