1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Ambient

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Fenrir, 23. Listopad 2006..

1. Fenrir

Fenrir Novi Član

Znaci pitanje je koji su vam najdrazi ambijentalni "bandovi" i ako imate kakve preporuke slobodno pljunite.
    Isto da'l je za vas ambient neka kreativna muzika ili jednostavno barljezganje po raznim zvucima (sto nije tako jednostavno)

Meni su najdraze ambient stvari: Desiderii Marginis, Sephiroth, Vinterriket, Northaunt...

Htio bi cut Raison d'etre, l’orchestre noir, Ordo Rosarius Equilibrio ,letum, sopor aternus
    pa ak itko moze rec kako su dozivjeli :)...

I ima ko od vas perporuka??

:smile:
    (prenadobudan sam)

2. Psychaki

Psychaki Gost

Nažalost ne.
    Ali hvala na preporukama, u potrazi sam za takvom vrstom glazbe. Nešto što možeš pustiti, recimo, kad ti ljudi dođu u posjet, ili kao pozadinsku glazbu dok nešto radiš.
    Najlaganije što sam slušala u zadnje vrijeme bio je Gotan Project.
    A ne znam ni u što to spada :smile:

3. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Znaci pitanje je koji su vam najdrazi ambijentalni "bandovi" i ako imate kakve preporuke slobodno pljunite.
    Isto da'l je za vas ambient neka kreativna muzika ili jednostavno barljezganje po raznim zvucima (sto nije tako jednostavno)

Meni su najdraze ambient stvari: Desiderii Marginis, Sephiroth, Vinterriket, Northaunt...

Htio bi cut Raison d'etre, l’orchestre noir, Ordo Rosarius Equilibrio ,letum, sopor aternus
    pa ak itko moze rec kako su dozivjeli :)...

I ima ko od vas perporuka??

:w00t:
    (prenadobudan sam)

sephirot mi je bzveze, premonotono mi je to. Od ovog ostalog samo slusao raison i sopor aeternus i isto nisam ostao pod nekim dojmom...Od ambientale vise volim nekakav dargaard, of the wand and the moon (upravo svira :D ), vangelis mi je bez premca. Nedavno sam skinuo Xela, isto dobar dark ambient.
    evo ti link sa puno takve glazbe pa skidaj: (samo mislim da je stranica kineska pa se malo tesko snaci, al kad prokuzis ce ti biti zlatan rudnik...)
    http://www.ssmc.cn/MP3/index.html

4. Nea

Nea curica

:w00t: Ubit ću se opet vrste metala...

Ajd nabroji još neke grupe pa ću znati reći da li uopće imam što i što mi se sviđa... :dry:

5. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

otkad je ambijentalna muzika vrsta metala 0.o

6. Nea

Nea curica

:dry: a od kada nije?

:dry: ja ništ ne kužim današnju muziku... pa koje su to onda grupe i jel to zaseban smjer kao metal, rock, pop ili što? :w00t:

7. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

:dry: a od kada nije?

:dry: ja ništ ne kužim današnju muziku... pa koje su to onda grupe i jel to zaseban smjer kao metal, rock, pop ili što? :w00t:

pa nemoj mi reci da ne znas sto je ambientalna muzika? Jesi ikad cula Vangelis?

8. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nema veze ambijentala sa metalom jer je za opuštanje, a kako to utrpat u metal? Dobro ima nekih ambio black perverzija tipa Slavogorje ali u to ne ulazim. ^^

Ne volim previše ambijentlane bendove jer mi je to gay! Ok mi je recimo lagana akustična glazba ali 10 minut aslušati žuborenje potoka i pokoji vjetar dok lik ili likuša chanta na nekom mističnom govoru o prirodi. Sjetio sam se Aghasta to je projekt Nebelhexe i Nachthexe kao primjera kada ambijentala izgubi smisao. Arcana I Dargaard su mi s druge strane i nakon nekoliko godina još uvijek odlični.

Slušajte Uaral to je čileanski folk, i puno bolje od kvaz ambijentala. :w00t:

9. Nea

Nea curica

pa nemoj mi reci da ne znas sto je ambientalna muzika? Jesi ikad cula Vangelis?

Pa da znam ne bih pitala :w00t: btw. ja sam deklarirani hipi :dry:

Nisam nikada čula, ali jesam Arcanu i Dargaard (imam 4 stvari i sve su predivne :dry: ) a jel tu pripadaju one indijanske i indijske stvari i tak? :dry:

10. Fenrir

Fenrir Novi Član

arcana i dargaard su genijalni!! Al to vise vuce prema neoklasici...ok onda da jos ubacim to dvoje od neoklasike

i od neofolka/ambient- Empyrium, Ulver(1album), Vitriol, Kuldrinda su Donis

i neki noise ambient su par albuma od Ulvera (opet)

sigurno ima jos stvari kojih se nemogu sjetit

11. Lucky Fakerz

Lucky Fakerz Novi Član

pa, ja ti delam svoju, poprilično ambijentalnu muziku, dapače ambijenatlni metal (samo instrumentali, dakako), a od ostalih... pa Mike Oldfield, naravno

12. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Ja prepručam Enigmu,al za čisti ambijent bi izdvojila pjesme bez pjevanja,dakle čista glazba i takva pjesma bi bila npr. The dream of dolphin ili možda The child in us (mislim da se tak zove pjesma). Tolko lagana da te jednostavno MORA uspavati :nice:

13. i brian eno nije za bacit
    makar the best ambient (ako se moze tako nazvati), po meni je shpongle

14. fearghas

fearghas Novi Član

vangelis mi je bio jedan od dražih izvođača, pogotovo s 'voices'. nisam nikada pretjerano istraživala ambijentalne izvođače... ipak, kada treba kakvo opuštanje, svakako je među najboljim odabirima.

15. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Dargaard i Summoning mi najvishe odgovaraju.

16. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Najlaganije što sam slušala u zadnje vrijeme bio je Gotan Project.
    A ne znam ni u što to spada :blush:

Gotan Project je electro-tango :laugh: Plesati tango na njihovu glazbu je predivan osjećaj. Ako ti se svidio Gotan Project, pokušaj pronaći i Bajo Fondo.

Volim ambijentalnu glazbu, bilokakvu. Na Cafe del mar kompilacijama ima dosta dobrih stvari (ambient, chill out). Dobar mi je i Portishead koji miješa jazz, ambijentalu, goth.

Bugarska Isihiya je odlična, Raison d`etre, Sopor Aeternus...

17. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

ae da rezurektam topic i da chika levi ne dobije sijede od otvaranja nepotrebnog topica :P

ima tko neku ambientalu koja bi mogla proch pod neki creepy, eerie, spooky prizvuk? treba mi ko tiha i mirna pozadina za AD&D gejm u ravenloft settingu. bit chu zahvalan ak ima netko link za download ;)

18. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

19. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

ajd preporuchite nesh, neam blage o ambientu... -.o

20. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ja o toj vrsti muzike znam samo ono šta sam čuo kad sam gledao zadnji domino day. :unsure: čak mi se i svidjelo... onako, lagahna, opuštajuća muzika a domina padaju...i padaju...i padaju....

Podijelite ovu stranicu