1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Am I Evil?

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od FLY, 22. Prosinac 2006..

1. FLY

FLY Novi Član

Yes, i bloddy am!

Ovaj odgovor sam pronasao u sebi dok sam kopao po svom mozgu trazeci koliko "dobrih" stvari sam napravio u zivotu. Ljudi uglavnom cine (rade) ono sto njima odgovara, tj. traze nacina da prezive u ovom svijetu, ne razmisljajuci jesu li napravili ista "dobro" u zivotu. Koja je definicija dobrog, to sto sam dobio-la, 5 u školi ili što sam se ustao-la, nekoj babi u busu, a u sebi rekao-la, pas ti mater sad si se morala pojaviti... ":lol:"

Da Vas ljudi nesto pitam, mozete li prevtjeti film u glavi i sjetiti se svih zlocestih stvari koje ste napravili u zivotu, od onih sitnih (ruganje, zadirkivanje, razne podvale...), pa do "boljih" - nazovimo ih tako zlocestih stvari (razbijanje tude imovine, krađe, tucnjave po skoli, iznudivanje novca...).

Da li postoji nekakvo pretkolo pakla, nakon smrti, kao sto postoji pretkolo raja, tj Čistilište (kako glupo zvuci)??
    I što odabrati nakon smrti raj u kojem se svaki dan moras ustati nekoj babi u busu i dobivati 5 iz zalaganja ili pakao gdje mozes do mile volje piti, pusiti, slusati HM i j♥♥ati majku svima odreda.

Ja ionako ne vjerujem u boga, niti nikakvo supreme bice, mi smo ipak svi samo energija...

Ajde ljudi prevrtite film u glavi i istinski napisite sta mislite o sebi, jeste li bili dobri ove godine, kao i svake do sada ili ste i Vi barem malo evil?

2. Psychaki

Psychaki Gost

Limb will do.

Bila sam iznenađujuće dobra ove godine, popravljam se.
    :lol: :lol:
    Ali još uvijek me generalno drže Zlom. Vrlo.

3. Kathegar

Kathegar =I=

Iskreno...ne smatram se zlom osobom...

istina tu i tamo mogu biti zao do temelja, i biloje situacija di sam i bio...al općenito sam dobrica :lol:

4. FLY

FLY Novi Član

Iskreno...ne smatram se zlom osobom...

istina tu i tamo mogu biti zao do temelja, i biloje situacija di sam i bio...al općenito sam dobrica :lol:

Tu i lezi "problem" sto se nitko generalno zlim, ali nista ne cinimo da bi bili "dobri"

5. Kathegar

Kathegar =I=

Ok istina nisam boyscout :lol: al generalno težim prema dobru pa sam po tome zaljučio..

i smatram da nitko nije potpuno zao(osim Amroda...Fly zna tko i što :lol:)...uvijek ima bijelog u crnome

6. Fighter

Fighter Novi Član

Im so evil that santa wont bring me any presents this year :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uzmimo kao primjer: sadasnjeg papu-mislim posto je papa trebao bi biti dobar i posten(mislim ipak ce u raj kad umre-ili on to bar misli) :lol:
    A taj isti papa je u drugom svjetskom ratu rusio americke i engleske avione, i vodo je konc-logor(nije jos dokazano,al radim na tome...) :lol: :lol: :lol:

7. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Da, svi smo mi evil from the core :lol:

8. Lich

Lich Novi Član

Ja mislim da nisam zla osoba jer nikad nisam napravio neko veliko zlo :lol: :lol: :lol:

9. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Ok istina nisam boyscout :lol:

Ja jesam skaut :lol: I da , dobrica sam :lol: Pomažem koliko stignem , kome stignem . Ponekad punno , ponekad ne ...

10. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Što uopće smatrate pod riječi "zao"? Da li je to netko ko otme frendici dečka ili se ne želi dići nekoj "babi" u tramvaju,a taman ste se sjeli iako ste sjedili cijeli dan ili je zao netko tko opljačka banku ili ubije ženinog ljubavnika?
    Ja po sebi ne mogu suditi jesam li dobra ili zla. To mogu ljudi koji me okružuju. Netko s kime nisam u dobrim odnosima će sigurno reći kako sam zla osoba ili sam glupa ili nešto,a netko tko me prepoznaje kao dobrog prijatelja i smatra da sam dobra i kvalitetna osoba,sigurno to neće reći.

11. FLY

FLY Novi Član

Ja po sebi ne mogu suditi jesam li dobra ili zla. To mogu ljudi koji me okružuju. Netko s kime nisam u dobrim odnosima će sigurno reći kako sam zla osoba ili sam glupa ili nešto,a netko tko me prepoznaje kao dobrog prijatelja i smatra da sam dobra i kvalitetna osoba,sigurno to neće reći.

Zasto generalizirati zlo kao nesto sto nevalja. Kad ti netko kaze jesi Zao tu mu reci da znam sa smijeskom:)

12. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

I used to be, like, really, really bad and rotten, ali to se nekako usput promjenilo. I sada znam biti bezobrazna, ali ništa major.
    Sada pokušavam biti dobra (naglasak na pokušavam :cry: ) jer su mi se pogledi na neke stvari znatno promjenili, tako da u tom stilu i djelujem.

13. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Hmm da mislim da u meni prevladava zlo ... iznimke su oni koji su mi bliski na bilo koji način , prema njima se trudim biti što bolji ..ali u suštini ja sam zla osoba :yeah:

14. FLY

FLY Novi Član

Hmm da mislim da u meni prevladava zlo ... iznimke su oni koji su mi bliski na bilo koji način , prema njima se trudim biti što bolji ..ali u suštini ja sam zla osoba :nice:

Iskrenost cijenim, preslika mog razmisljanja heh

15. Elvenstar

Elvenstar missing

Ja sam dobra :nice: . :nice:

16. Frigg

Frigg Novi Član

am I evil?
    yes, I am!!!! :nice:

17. Seeker

Seeker semi-retired

ponekad sam zao ponekad dobar, trudim se da budem vise dobar nego zao

18. abominacije

abominacije (/:=D

toliko sam zao da piliche jedem sirove... zhive... *hrsk, hrsk*

np - darko rundek - crni dusi

shto mislimo kada nekom predmetu prishijemo atribut "zloga"...? :nice:
    "zlo" je poprilichno shirok pojam. smatram da se koristi u sluchaju kada nailazimo na neshto (postupke neke osobe, itd) chije postupke ne mozhemo do kraja dokuchiti niti pojmiti no iz promatranja donosimo zakljuchak da su akcije tog objekta neshvatljivo destruktivne... shto je zapravo lako shvatljivo jednostavnim izgovaranjem rijechi "zlo"... ima neki mystic prizvuk, does it not? tako obichno zlima nazivamo ljude i objekte chije akcije nismo dovoljno dugo niti duboko proanalizirali... njihovo ponashanje je neshvatljivo, shokantno destruktivno bez vidljiva cilja... oni su... "zli"...
    tako smatram da chovjek ne mozhe biti zbilja "zao"... taj zakljuchak donosim na temelju toga da se svaki ljudski postupak mozhe analizirati i mozhe mu se pronachi uzrok (u blizhoj ili daljoj proshlosti)... agresivne i destruktivne radnje i postupci pochinjeni od ljudske strane izravna su posljedica njegove slabosti i nemoguchnosti da se nosi sa svakidashnjim problemima... frustracija prouzrochena vanjskim podrazhajima nakuplja se unutar nas... kad tad mora izachi van... na ovaj ili onaj nachin... kod nekih frustracija izlazi van putem aktova chiste agresije, kod nekih ne tako izravnim radnjama kojima je cilj nachiniti pakost ljudima oko sebe... da li su te osobe zle? smatram da nisu... one trebaju pomoch...
    kao neki zakljuchak stavio bi da je atribut "zlo" poprilichno arhaichan... njime oznachavamo, kao shto sam napisao ranije, nama neshvatljive destruktivne akcije i postupke... danas smo u moguchnosti putem napretka ljudske spoznaje bitno preciznije opisati neshto sa chime se ne slazhemo i shto smatramo neispravnim...
    a ljudi koji obichno sebe vole nazivati zlima chine to (iz moje perspektive) jedino iz zhelje da se pobune protiv okoline... upravo zbog tog mistichnog prizvuka rijechi "zlo"... chovjek je u svojoj sushtini dobar... jedino ga sputava njegova povremena slabost...

:wtf:

naravno, ovo je moj stav... ne smatram da sam nuzhno u pravu, uostalom vechina zakljuchka je privremena, dok ne nabavimo vishe "food for thoughta"... stoga ako se netko ne slazhe molim da argumentirano prokomentira ovaj post kako bi mogli nastaviti sa mentalno stimulirajuchim raspravama...
    :smile:

19. Bunny

Bunny Novi Član

20. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Dođe Santa na humanitarni koncert s Christinom Aguilerom, Britney Spears i Paris Hilton i kaže:
    "Hoe, hoe, hoe"

Podijelite ovu stranicu