1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Airsoft

Rasprava u 'Sport' pokrenuta od Nea, 13. Kolovoz 2007..

1. Nea

Nea curica

A što je to airsoft? :lol:

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

A što je to airsoft? :think:
    Airsoft ti je vrsta replika pravog oružja koje plinom pucaju plastične kuglice (engleski izraz BB guns). Uglavnom ideja airsoft oružja je da izgledaju što vjernije, i bolji modeli imaju što više dijelova i mehanizama koje ima i pravo oružje.

Dakle za razliku od paintballa, sa airsoftom se mogu izvoditi realne simulacije ratovanja. Nedostaje trzanje oružja (osim kod nekih modela pištolja), no po svim ostalim karakteristikama airsoft oružje je identično pravome, skupa sa svim dodacima tipa laserski pointeri, night vision scopeovi i slično. Naravno, potrebno je poštenje sudionika jer onaj koji je pogođen nije ofarban.

Exxar (?)
    Ne. Mogu ic svama radi pive nakon (i prije :wtf:) toga, no ne dajem pare za napucavanje kuglicama sa bojom.

3. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

ja sam istog misljenja ko exxar, ne bum placal bojanje, kao prvo nisam pri parama, al mogu doci pogledat vas, eventualno mogu doci sa svojom pljucom da vas gadjam i da vidite kaj je airsoft oruzije.

moja pljuca -> [​IMG]

pravo oruzije :) -> [​IMG]

inace ljubitelj sam njemackog i ruskog naoruzanja

pussy... kak ne kužiš - ja i naz nismo osobito mobilni stoga idemo taktikom drunkenmaster - dok god smo pod gasom dobivamo luđačke bonuse na dodge i evade. naravno, accuracy nam pada, ali full ROF i rafalna paljba u svim smjerovima to nadoknađuju... recimo...

kuzim ja to , sve 5 , al ja recimo airsoft shvacam dost ozbiljno, i ne bi zelio da neko mene ili ja nekog izresetam sa 2 metra full rof sa 350+ fps-a u glavu il slicno, osbno sam primio rafal iz daljine i boli i to u tijelo , ne bih htio osjetiti to iz bliza u facu il slicno.
    Nisam igrao nikad paintball pa mozda malo pretjerujem , al jebga, kolko god volio inace popit ovjde sam strogo protiv toga, kao sto je i cijela airsoft zajednica.

Potpuno druga stvar je pravi rat, tamo ne vrijede isti zakoni.

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Bleh, najizlizanija pljuca na airsoft sceni :laugh:

osobno sam primio rafal iz daljine i boli i to u tijelo
    Amateri... pucaju s time ko da je šmrk :laugh:

5. Sammael

Sammael Knjižničar

Airsoft je zabavan ali UVIJEK se dogodi da se neko pocne derat, NISI ME, pa onda neko drugi se dere JE TE, pa se svi posvadjaju.
    Osim toga, uvijek neki kreten skine masku pa svi imamo napad panike kad skuzimo da smo umalo pucali u idijota bez maske.

Puno preferiram paintball

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Airsoft je zabavan ali UVIJEK se dogodi da se neko pocne derat, NISI ME, pa onda neko drugi se dere JE TE, pa se svi posvadjaju.
    Zato takvi vise nikad ne zaigraju.

Osim toga, uvijek neki kreten skine masku pa svi imamo napad panike kad skuzimo da smo umalo pucali u idijota bez maske.
    Zasto dizat paniku? Sam si je kriv, neka pati kuja.

7. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

@Ex - istina da je izlizana, al ne tolko kolko neke M4/M16 replike, prvo sam uzeo AUG , al mi nije prosao prek granice, pa sam ipak na kraju uzeo g36c . al vec imam u planu piknuti novi gan cim skupim neke pare, brijem cak dragunova piknuti mozda. Najvjerojatnije cu prije piknuti neki sidearm tipa Glock 17c ili Berreta M92
    Inace ja preferiram single / burst, ucinkovitije je + stedis kuglice (sto se najvise osjeti kad ih vise nemas kod sebe uopce, mislim na cijelom susretu)

@Sammel - terminatori uvijek postoje, al ako se otkriju , nece opet skoro na susret, isto tako , ak vidim da mi neko ne priznaje pogotke samo cu ga nastavit gadjat , eventualno rafal u glavu ak je bezobrazan.

8. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Airsoft nije za n00bove ... btw PSy kolko si drapil za tu pljucu . ja sam si gledao kopiju STG 44 i cirka 250 ojra me dojde ...

Nego ima li se kakva ideja kad se kreće u napucavanje ?

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

prvo sam uzeo AUG , al mi nije prosao prek granice
    Zasto pobogu?

Najvjerojatnije cu prije piknuti neki sidearm tipa Glock 17c ili Berreta M92
    Preporucam Glock, puno je ugodniji za koristenje.

Inace ja preferiram single / burst, ucinkovitije je + stedis kuglice (sto se najvise osjeti kad ih vise nemas kod sebe uopce, mislim na cijelom susretu)
    Aye, štednja metaka je definitivno plus, a i ako pucas na full auto prelako se zanjeti da ciljaš kao sa šmrkom što je actually nepreciznije nego pravo ciljanje... Dubleti/burst ftw

10. Nazgul_rulez

@Psy - soktemazo daj mi link ili neki kontakt tog proizvođača ... imam namjere ubosti si slijedeće stvari : M16 , STG 44 , MP40 , Kar98K i da bilo bi j♥♥enica posjedovati MG42 :love:

Uglavnom ... čini mi se da sam si našao novu zanimaciju ... Airsoft :lol:

Uniforma imam , vremena ima ... bring it on :lol:

11. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

kvragu i mene sve više privlači airsoft...
    bilo bi lijepo napucavati ekipu sa vjernom replikom Mossin - Nagant M91/30 PU :cocky:

12. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

Nagant

poglec klosh svoj nagant...

13. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ekšli, to je regularni M91/30 model. ja sam nave M91/30 SU model, sa kompaktnim optičkim ciljnikom povečanja 4x. razlika je jedino u tome što SU ima scope a regularni model nema, ali to je jako bitna razlika...

14. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

@Naz -- http://www.gunnerairsoft.com/catalog - tu ima dost toga , kineskih replika najvise , al dobrih (one su dost jeftine)
    Ima josh likova, sam ih ne znam na pamet , sad cu potrazit

15. Nazgul_rulez

I kolko te dojde poštarina ... ja sam opako zagrizel za M16M1 i MP40 :cocky:

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Postarina nije problem. Najcesce nije vise od 10% cijene predmeta.

No ocekuj da ce ti stisnut 22% vrijednosti + 50-80 kn carinskih troskova.

17. Kalde

Kalde Novi Član

A nitko ne spominje AK47 ili AK74. Svi bi te pomodne americke (i ostale) modele :cocky:

I ja se sa svojima pokušavam organizirat ali kako to već ide, nikad ništa od toga :onoz:

Ista stvar i u Slavoniji. 20 ljudi bi se igralo, ali svaki vikend 16-19 ima neku obavezu zbog koje ne mogu. I tako iz vikenda u vikend...

Ali imam rjesenje i za to. Jedan vikend cu nabavit za sebe jedan (paintball??) pistolj i PUUUUNO municije i onda ih sve vijati i napucavati po gradu. :onoz:
    Dio nadjem i pobijem na sessionima, dio na Magic-u, jednog do dva na poslu, a ostale u najblizoj birtiji. I eto ti zabave :bash:

18. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Postarina nije problem. Najcesce nije vise od 10% cijene predmeta.

No ocekuj da ce ti stisnut 22% vrijednosti + 50-80 kn carinskih troskova.

Na gunnerairsoftu je postarina za vecinu stvari $58 , tj to vrijedi za do nekih cca 5kg , ostatak ne znam , al brijem da ima izracun negdje. Ak se uzimaju jeftine kineske replike prijevoz + carina ispadnu ko jos jedna puska.
    Carina i razne pristrojbe mogu max doci 400 kn , al brijem da ce ljudi cesce proci jeftinije. (ja sam recimo jako povoljno prosao , dao sam svega 50ak kn)

19. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

20. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

A nitko ne spominje AK47 ili AK74. Svi bi te pomodne americke (i ostale) modele :heart:
    khm...alo... ja sam spomenuo mosin-nagant M91/30 SU...

Podijelite ovu stranicu