1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Age Of The Five

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od CopyPaste, 5. Listopad 2007..

1. CopyPaste

CopyPaste Novi Član

Je li iko čitao?

Ako nije, šta čeka :yeah:

Nisam mislio da me knjiga može zateći nespremnog, ali prvi dio trilogije, Priestess of the White itekako jeste. DOBRO. Tko bi rekao da je Trudi Canavan toliko napredovala od The Black Magician?

2. Nea

Nea curica

Imal toga na rvatskom? :yeah:

Ajd daj jedan najmanji spojler :love:

3. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Ja josh nisam pročitala ni Black Magician :cool: - jednostavno ga ne mogu nachi!!!!!!!! :cool: A prvi dio me zakačio, baš je bio zabavno štivce... :cool:

4. CopyPaste

CopyPaste Novi Član

Mislim da nema na hrvatskom, serijal je tek nedavno dovršen.

Spojler? Zamislite klasičan fantasy svijet, sa ratnicima, lopovima, čarobnjacima. I onda povrh svega stavite sirene, ljude s krilima i elemente grčke mitologije (npr. bogove koji se petljaju gdje im nije mjesto i koji vole ratovat međusobno i pritom uvuć ljude u te sukobe). A onda malo vjerskih ratova, malo ljubavnih komplikacija, i to bi bilo otprilike to.

Knjige su pisane dobro, nema brljanja, kilometarskih digresija i slično. Vrlo su zanimljive za čitat, ali ne prezarazne da se ne može spavat dok se ne pročita. Ideja zvuči svježe, i to me je privuklo.

Jedino što iritira je što Canavan insistira na posebnim imenima za biljne i životinjske vrste. Npr. konj nije 'horse' nego 'bearer', vol nije 'ox' nego 'reina', onda kočije su 'platen' itd. Svako malo moraš listat, tražit riječnik na kraju knjige, da bi shvatio da je XY životinja koja pase travu, daje vunu i mlijeko od kojeg neki prave sir. Uzgaja se i zbog mesa, ali nije ovca, već XY. :think:

5. Sammael

Sammael Knjižničar

Mislim da nema na hrvatskom, serijal je tek nedavno dovršen.

Spojler? Zamislite klasičan fantasy svijet, sa ratnicima, lopovima, čarobnjacima. I onda povrh svega stavite sirene, ljude s krilima i elemente grčke mitologije (npr. bogove koji se petljaju gdje im nije mjesto i koji vole ratovat međusobno i pritom uvuć ljude u te sukobe). A onda malo vjerskih ratova, malo ljubavnih komplikacija, i to bi bilo otprilike to.

Knjige su pisane dobro, nema brljanja, kilometarskih digresija i slično. Vrlo su zanimljive za čitat, ali ne prezarazne da se ne može spavat dok se ne pročita. Ideja zvuči svježe, i to me je privuklo.

Jedino što iritira je što Canavan insistira na posebnim imenima za biljne i životinjske vrste. Npr. konj nije 'horse' nego 'bearer', vol nije 'ox' nego 'reina', onda kočije su 'platen' itd. Svako malo moraš listat, tražit riječnik na kraju knjige, da bi shvatio da je XY životinja koja pase travu, daje vunu i mlijeko od kojeg neki prave sir. Uzgaja se i zbog mesa, ali nije ovca, već XY. :laugh:

AAaaaa imenuje Smeerpove. To se smatra znacajkom loseg pisca jos od zlatnog doba SF-a John W. Campbell je napisao "Ako je malo, ima cupavi rep, veliku usi, jede mrkvice, skakuce i pari se ko blesavo onda je to zec a ne Smeerp."

Podijelite ovu stranicu