1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Activision Blizzard

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Sherpa, 4. Prosinac 2007..

1. Sherpa

Sherpa Legenda

Sto mislite o ovome "spajanju"? Ako neznate o cemu pricam citajte portal

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nije mi jasno otkad Vivendi Ent. (Blizardov vlasnik) tolko love kad su u milijunskim dugovima. :think:
    Al sad sam skužio da su u biti obje firme u vlasništvu Vivendija pa je očito poanta da se skresaju troškovi. Naravno sve firme u Vivendi Gamesu su sad jedna AB na papiru ali što se tiče same operativnosti nema razlika nikakvih. Blizard je još uvijek Blizard sa skroz istom ekipom, ciljevima i razvojem.

Al dobro ne sjećam se nijedne Activisionove igre da bi se pobudili neki osjećaji. Uglavnom su razvijali one holiwudske igrice o Barbikama, Spajdermenu, Shrek, Tony hawku, Transformersima i kaj god se već vrtilo na platnu. Eventualno bi to prebacili i za PC. Njihova zadnja stvarčica COD:MW je tak, ništa posebno u odnosu na rijašenje CODove. Al Kvejk Wars bi mogo rokat al to je isto daleko od mog tipa igre. :p

A za suradnju ne treba značiti da bude, naravno da bude ako će bit potrebno ali to će bit u slučaju da Blizzard doluči proširiti razvoj izvan granica RTSa i RPGa pošto su za ta dva elementa oni sami sebi dovoljni. :)

3. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

dont give a shit about Blizz or Viv...

just one thing to say:

IN YO FACE MOTHAFUKKIN EA N00BZ!!!1

ne opraštam im C&C3.

NIKADA!

4. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

amen to that...

5. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

A da si otvorite EA topic onda nije da ima neke veze sa ovim. :)

6. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

kak nema?

ovim korakom su de-throneali EA.

vgg

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Al sad sam skužio da su u biti obje firme u vlasništvu Vivendija pa je očito poanta da se skresaju troškovi.
    A gdje si to skužio? Link plx, ovo mi zvuči highly weird.

Naravno sve firme u Vivendi Gamesu su sad jedna AB na papiru ali što se tiče same operativnosti nema razlika nikakvih.
    Ne. Development studiji (uključujući i Blizzard) su i dalje odvojeni na papiru, kao što su i bili do sada. Samo se njihov vlasnik, Vivendi Games (podružnica Vivendia), spojio sa Activisionom koji se preimenovao u Activision Blizzard, ocito da pobere reputaciju or something na WoWu. A Vivendi će imati cca 52% vlasničkog udjela u Activision Blizzardu.

Al dobro ne sjećam se nijedne Activisionove igre da bi se pobudili neki osjećaji.
    Cjelokupni Quake serijal, Doom 3, Jedi Knight 2, Jedi Academy, Mechwarrior 1, 2, 3.... mnogo dobrih igara.

8. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Quake serijal, ozbiljno? Pa Id software je otac i majka kvejka i dooma, odnosno dvojac Romer&Carmack. Blasphemy! :tired:

Nekad davno postojao je Raven software, vrlo blizak partner IDu koji su jako često međusobno surađivali, štoviše Raven studio se proslavio na igrama sa IDovim enginima tipa Heretic i Hexen, zajedno sa nastavcima.

Istina je da ih Activision kupuje, al oni nastavljaju sa naslovima tipa Soldier of Fortune i nastavak, Star Trek Elite Force, Jedi Outcast & Academy, Quake4 kod kojeg Activision kupuje licencu za direktni razvoj igre koju razvija dotični Raven studio.

Activisionov core team je Hollywood games department kako je i navedeno, ono što nisu utopili u sebi ko Raven soft. su kupili licencu za izdavanje kao Medal of Honor. :evil2:

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

I, što je još novo? Nitko u ovoj priči ne spominje Activision kao dev team :tired:

10. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa da ali poanta je da je Activison vrijedio u ono vrijeme dok je potpomagao revolucinarne igre i izdavao ih dok se sad uglavnom bavi profitom, konzolama i slično. Licence za Doom i Quake najnoviji su bile samo prvi korak k tome. Naravno EA je nedostižna po tome pitanju. Al nemogu sad respektirati Activision ko Blizzard gdje svi timovi skoro od početka te mjenjaju uloge odnosno projekte kao Warcraft team kod SC2, a ne lurka se tržište za nadobudne dev timove i holivudske licence. :tired:

Al da ovo je dobar znak da se SC:Ghost nakon SC2 ipak nastavlja jer je Activison po pitanju akcijskih igara no1. A i nije da mu nedostaje FPS teamova. Za što Blizzard sam očito nije imao kapaciteta. Samo se nadam da će nadgledati razvoj Ghosta da ne ispadne neka PS3 EKSKLUZIVA!!! sa D10 grafikom i ništa više.

Kad pogledaš kolko su to suprotni svjetovi, Blizz se drži PCa ko pijan plota, a Activision konzola sa ponekim PC naslovom ako se radi o staroj PC franšizi. Al Blizz je sa WoW pokazao da konzole nisu potrebne da bi se sa igrama okretal milijarde. Nije Activision glup. :evil2:

11. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Neznam zašto, ali imam feeling da je ovo udruživanje neizbježno unazadilo razvoj dobrih igara.. čisto zato jer se ponovno smanjila doza zdrave konkurencije.. Ako dvije tako velike firme surađuju, nisu si izravni konkurenti, a po meni, to je jako loše za kvalitetu igara..

Mislim da nijedan istinski gamer ne želi da mu svega dve ili tri velike korporacije serviraju naslove tipa C&C3 i slićne "uspješnice" jer znaju da gameri nemaju što drugo igrati..

Meni osobno, i blizzard i activision su ok firme, ali bih mnogo rađe da su firme poput Westwood Studiosa, Interplaya, Id Softwarea, 3D Realmsa i drugih još uvjek njihovi direktni konkurenti..

12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Activision i Blizzard baš NIKAD nisu bili konkuretni. Jesam spomenuo dva različita svijeta. :)

13. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Al vidiš ta dadu Ravenu da radi SC Ghost :tired:

Ispalo bi dobro ak nebi isli radit kao console exkluzivu.

14. Seeker

Seeker semi-retired

bas se pitah sta je bilo sa SC Ghostom, ima nade ipak :cocly:

15. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Ako nisu nikada bili konkurencija jedni drugima ne znaći da nisu mogli postati.. think outside the box pipl :cocky:

16. Sherpa

Sherpa Legenda

Blizzardu nitko nije konkurencija. Jednostavno...

17. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Neb baš tako daleko išao jer bi otrulila firma ko T-com da nema konkurencije. Jednostavno, tržište igara je toliko veliko da je teško stvoriti pravu konkurenciju. Quake nije bio konkurencija UT onda kad su palili. Tržište je preogromno. Blizzard radi dugovječne igre i na tom polju ima malo konkurencije ali ne znači da sad zbog SC2 neću igrat neku drugu strategiju par mjeseci. :)

Konkurencija je danas uglavnom prisutna na MMO tržištu, al ne može se reći da je nema. Ako i Simsi imaju konkurenciju, a oni su pošat u rangu wowa onda ju sve ima... :cocky:

18. Sammael

Sammael Knjižničar

Rec da blizzard nema konkurencije je idiotarija.

Igra koja ih je proslavila je bila klon. (warcraft 1 je klon, ma koliko se vi protivili tome)
    diablo je hack&slash koji je radjen na jednostavnost i za siroku publiku (sto meni znaci, ajmo ubit dubinu da bi dobili klince) i nije neka igra. Iako je u svojoj klasi dobra.
    Warcraft je dobar RTS.
    Starcraft je fantastican RTS.
    I jedan i drugi su mi prespori da ga ebes. Al to je moje osobno misljenje. Objektivno Starcraft je car zanra bez obzira sto ja preferiram C&C.
    World of Warcraft je MMORPG za mase, koji masovno igraju klinci i poprilicno je jadan i overhypan. Prakticki svi koje sam igra su bolji od WoWa.
    I to su svi zanrovi koje Blizzard pokriva... tri zanra. Dva i pol zapravo.
    Ono sto cu Blizzardu stvarno priznati je da NIKAD ne pustaju igru u prodaju dok svi ciljevi nisu ostvareni a igra je debuggana do bola.
    Blizzard je jako dobra firma, ali itekako imaju konkurenciju u polju.

19. Sherpa

Sherpa Legenda

Blizzard nema konkurenciju u poljima u kojima radi igru, ostala polja ih ne zanimaju. Njihove igre UVIJEK dodju na broj 1 i prodaju se u milijunskim nakladama, sve imaju online podrsku i igrane su i godinama nakon sto je igra izasla. Mozda jesu kopije no nitko od njih nije bolju igru napravio u tom zanru. Broj bugova je zanemariv, podrska za igre je izvrsna. U prilog tome govori i to da se sve igre istog zanra kao i njihove igre usporedjuju sa upravo njihovim igrama. I ako izuzmemo WoW nijedna nije proglasena boljom od njihovih igara.

To sto rade igre za siroke mase takoder govori o tome da uspiju napraviti igru koja pase svima od okorjelih gejmera pa do ljudi koji tu i tamo nesto zaigraju. A jedina PC igra koja ima vecu prodaju od SCa i WoW su Simsi.

20. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ali tek se treba vidjeti novi val u Blizzarda jer ne zabaravimo da kolko kod war3 bio napredak nikad nije dostigao starcraft. Tek dok SC2 stigne ćemo vidjeti dal je to još uvijek onaj blizzard ili se stvari okreću u WoW smjeru na svim poljima.

Podijelite ovu stranicu