1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Abney Park, Steampunk Punk...redundancy Abounds.

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od kalthir, 22. Travanj 2007..

1. kalthir

kalthir woof woof

naime, na veoma nedavnom predavanju o steampunku je bilo govora i o steampunk podžanru glazbe. verbalni opis gorenavedenog žanra je bio "pa kao gothic, ali malo blaže". i dakako, yours truly je iskoristio rupu u satnici da nađe i skine primjerak albuma gorenavedene grupe, kojeg možete naći ovdje.
    sve u svemu, vikipedijin opis je nešto bliži istini, pošto tvrdi da je steampunk mješavina gothica i industriala.
    a ono. ništa posebno, a opet nije loše.

2. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

j♥♥ote abney park :lol: to sam slusao u srednjoj.. ono ok. imam par albuma.

3. Úlf

Úlf Novi Član

Ok je Abney Park, skinul sam si prije godinu dana sve od njih. Makar, moram priznat da malo imam problema s tim isfuravanjem steampunka kao novog (pod)žanra, nekako mi se sve to skupa čini previše isforsirano. Isto kao i pokušaji formiranja subkulture. Ngh. Al ok, ak ljude veseli...

Anyway, ima još jedan bend koji bi mnogi svrstali u ''steampunk'', radi se o Unextraordinary Gentlemen. Za sebe kažu : ''We've created the Unextraordinary Gentlemen (UXG) to explore our love for post-punk, synth-pop, industrial & experimental music combined with the literary genre of Victorian fantasy.''

Eto, za razliku od abney parka, ne isfuravaju se na steampunk, već su se čisto zadržali na viktorijanizmu. Odijevaju se u skladu s tematikom svojih pjesama (hurej, cilindri!), ali ne izgledaju kao cosplayeri koji se igraju posade dirižabla. Zato mi se više i dopadaju, ne oslanjaju se na novonastalu popularnost steampunka kao što to čini abney park. Mislim ffs, AP na svojem siteu prodaje gogglese i slična sranja, i to prilično skupo, što mi je prilično smiješno kad se uzme u obzir da se svi u ''steampunk subkulturi'' furaju na DIY i odbacuju komercijalizam, ne :D

Također, tekstovi im se ne bave direktno steampunkom (najbliže tome je ''ants under glass'' koja obrađuje war of the worlds od wellsa), niti u pjesme ubacuju zvukove proplera, zupčanika i slične bedastoće. Osobno, mislim da su super pogodili neku atmosferu 19. st. da ni ne trebaju takva pomagala.

Evo myspacea od UXG - http://www.myspace.com/unextraordinarygentlemen , ovdje možete poslušati veliku većinu njihovih pjesama, jer još nemaju izdan album (samo 2 EP).

Još bih spomenuo Vernian Process, također ''steampunk'' glazbeni projekt, no koliko sam shvatio, radi se o liku koji obrađuje stvari da zvuče steampunk. Ništa posebno, tbh. Također, kako je učinio pjesmu ''open arms, empty air'' od UXG više steampunk? Dodao je zvuk propelera na početak, naravno. :laugh:

Podijelite ovu stranicu