1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

A Perfect Circle

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od suring, 27. Ožujak 2007..

1. suring

suring Novi Član

Nadam se da ste čuli za ovaj band... postoji od (2000.), nagađam... bend se sastoji od petero ljudi od kojih pjevač pjeva u drugom bendu poznatijem kao Tool...nadam se da ste čuli i za taj band...njihova imena i tko što svira... :

Billy Howerdel gitara
    Maynard James Keenan vokal
    Josh Freese bubnjevi
    Jeordie White bas gitara
    James Iha gitara

Citiram: ..."APC je kolekcija glazbe o ljubavi, patnji, pohlepi i ratu"...

Postoji glazba koja je tu da bi ste strpali cd u liniju i pustili da vam nešto svira a čujete to periferijom sluha...glavno da nešto svira... APC je band koji obrađuje teme koje sam naveo citirajući... Glazba prepuna fenomenalnih rock i psihodeličnih zvukova...nešto različito...glazba je jako teška za slušanje onome tko glazbu doživljava periferno...APC se sluša kroz svaku notu, svaku riječ, svaki tekst ukomponiran u kakofoniju zvukova koji te vode do vrhunca doživljaja te glazbe...na vama je hoće li taj doživljaj biti pozitivan ili negativan... pjevač piše tekstove koji, ako ih slušate, će vas očarati ali isto tako i zbedirati ako niste spremni čuti tako nešto...tekstovi su jako realni i govore o "istinama" o kojima čovjek ne priča... znam da postoji velika predrasuda da su Tool i APC sotonistički bandovi...kažem, to je velika predrasuda...

APC je do sada izdao tri albuma... eMOTIVe, Thirteenth Step i Mer de Noms.. također su izdali jedan dvd pod nazivom aMOTION gdje su obrađeni njihovi najveći hitovi...

Ovo su coveri od albuma... :

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

a ovo im je web adresa...:

http://www.aperfectcircle.com/

Ako ste zainteresirani za APC ili TOOL...imam sve albume od bandova tako da se sve možemo dogovoriti...

Ak' su slike covera premalene...recite pa ću promijeniti...

Evo tekst pjesme sa albuma Thirtheenth step pod nazivom A Stranger :

Cast the calming apple
    Up and over satellites
    To draw out the timid wild one
    To convince you it's alright
    And I listen for the whisper
    Of your sweet insanity
    While I formulate denials
    Of your effect on me

You're a stranger
    So what do I care
    You vanish today
    Not the first time I hear
    All the lies

What am I to do with all this silence

Shy away, shy away phantom
    Run away terrified child
    Won't you move away you f♥♥kin' tornado
    I'm better off without you
    Tearing my will down

The Outsider
    Help me if you can
    It's just that this
    Is not the way
    I'm wired
    So could you please,
    Help me understand why
    You've given in to all these
    Reckless dark desires

You're lying to yourself again
    Suicidal imbecile
    Think about it, put it on the faultline
    What'll it take to get it through to you precious
    I'm over this, why do you wanna throw it away like this
    Such a mess, why would I wanna watch you

Disconnect and self destruct one bullet at a time
    What's your rush now, everyone will have his day to die

Medicated, drama queen, picture perfect, numb belligerence
    Narcissistic, drama queen, craving fame and all this decadence

Lying through your teeth again
    Suicidal imbecile
    Think about it, put it on the fautline
    Such a mess, why would I wanna watch you

Disconnect and self destruct one bullet at a time
    What's your rush now, everyone will have his day to die

They were right about you
    They were right about you

Lying to my face again
    Suicidal imbecile
    Think about it, put it on the fautline
    Such a mess, over this, over this

Disconnect and self destruct, one bullet at a time
    What's your hurry, everyone will have his day to die
    If you choose to pull the trigger, should your drama prove sincere,
    Do it somewhere far away from here

Evo link na esnipsu na kojem sam aploudo neke stvari od apc sa sa tri albuma :

http://www.esnips.com/web/pdvojaksBusinessFiles

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

A to je neki poprock tipa coldplay, ili neki emo core/rock ili hard rock ili...

3. suring

suring Novi Član

A to je neki poprock tipa coldplay, ili neki emo core/rock ili hard rock ili...

core... makar često čuješ i druge zvukove koji nisu dio glazbe koju bi mogao nazvati nekako...već sviraju svašta al dobro zvuči... ima tarabuke, jembe, didgeridooa, zvečki, ma kompiliraju sve...a najčešće prave neke elektro zvukove, ne d'n'b već kiša, gromovi, i neke čudne od kojih odvališ... :laugh:

4. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

ajd koji album im je najbolji po tebi?.. da cujem kak to zvuchi :laugh:

5. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Dobra je to psihodelija, za otic napit se na neku slusaonu. Nazalost, to ih cini neupotrebljivim za casual slusanje :laugh:

6. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

skinuh par, valjda popularnijih stvari prek limewara i nije mi nist posebno.. ok je za poslusat ovak, al da bi se to sjetio stavit na playlistu redovito.. teshko.

7. suring

suring Novi Član

ajd koji album im je najbolji po tebi?.. da cujem kak to zvuchi :ninja:

Pa slušaj...pošto slušam APC svi albumi su mi dobri, samo što variraju po temtici... za početak bi ti bio dobar the tirthenth step i pjesma the package... ako uzmeš bilo što i bilo kako neće ići...probaj ovo...a ipak, možda ti se više svidi Tool makar je isti pjevač samo što je TOOL zreliji band... pa uživaj

Dobra je to psihodelija, za otic napit se na neku slusaonu. Nazalost, to ih cini neupotrebljivim za casual slusanje :belj:

PA dobro sad... nemoj tražiti dlaku u jajima...je psihodelija ali ima pjesama za svaku priliku...tako da ovisi što si poslušao, emotive je dobar za casual, ts za ludovanje i psihodeliju napijanja a Mer de Noms totalno nabijen energijom kako lošom tako i dobrom...poslušaj sve pa onda reci kakvi su...može?

8. Sin

Sin Paladin of Eydis

iskreno brate bolje se ti pozabavi sa onim rhapsodyem sto sam ti ga dao... :dragon: :tired:

9. mtm

mtm U hladu voćke

Dobra je to psihodelija, za otic napit se na neku slusaonu. Nazalost, to ih cini neupotrebljivim za casual slusanje :laugh:
    sve je to IXIANSKA mjuza.....imam negdje koju stvar, jednom sam presluso i nije to za mene :))))

10. Psychaki

Psychaki Gost

Meni Tool nije loš. To često slušam prije spavanja dok ležim i buljim u strop

11. drugi album je po meni mnogo mnogo bolji od kenjavog proljeva od prvog
    onako je mracniji i predmet je pozude svakog alternativca pomracena uma

inace su sranje

12. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

PA dobro sad... nemoj tražiti dlaku u jajima...je psihodelija ali ima pjesama za svaku priliku...tako da ovisi što si poslušao, emotive je dobar za casual, ts za ludovanje i psihodeliju napijanja a Mer de Noms totalno nabijen energijom kako lošom tako i dobrom...poslušaj sve pa onda reci kakvi su...može?
    A cuj, ne vidim razliku, no to je tak kada strpam sve u winamp i pustim shuffle :tired:

13. Sergei

Sergei Novi Član

Ak ti slušaš Tool, onda mlađoj sestri daš da sluša APC. ^^

14. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Apc... to me je prijatelj silovao s njima kada me je pokušao ''glazbeno obrazovati''. Iskreno i nisu mi baš nešto. Ima koja dobra pjesmica, ali ovako za stalno slušati no thank you.

15. suring

suring Novi Član

dorbo dobro pa ne želim vam nametnuti da slušate tu glazbu... kaoda vas silujem... a ono sa mlađom sestrom i nije neka fora... pa uglavnom... meni je dobro pa vidim da se ljudi baš i ne odazivaju osim psychaki i nije baš od mene bilo razborito na f i sf forum gdje je uglavnom metal staviti topic s ovako nećim... oprostite...

ej swarost, jel može lockanje ovog topica... bio bih jako zahvalan.

16. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

a gle.. ne slusaju svi metal.. ljudi slusaju ono kaj vole, bilo to metal, elektronika, narodnjaci, apc, nije bitno uopce. svi imaju pravo na svoje misljenje a to kaj se ljudima ne svidja apc, jbga.. kad bi svi voljeli isto, svijet bi bio jako dosadan..
    tak da nevidim razlog za lock. :)

17. Sin

Sin Paladin of Eydis

njega muci cinjenica sto ili ne postaju ili pljuju pa se tu ne moze stvoriti bas neka konverzacija... :evil2:

18. suring

suring Novi Član

pa da...eto to što kaže Sin

19. Disciple

Disciple Novi Član

Jel itko čuo za njih? I ako je mišljenje?

20. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Samo sam čul za pjesmu Magdalena, sori :mrgreen:

Podijelite ovu stranicu